Різдвяний піст 2014

13 листопада

13 листопада

Різдвяний піст - християнський піст, встановлений на честь Різдва Христового. Він передує великому і шанованому усіма християнами свята - дня появи на світ Ісуса Христа. Це останній багатоденний пост в році, який починається 15 (28) листопада і триває до 24 грудня (6 січня), т. е. триває сорок днів, як і Великий піст. Різдвяний піст називають ще Філіпповим, по імені апостола Пилипа, пам'ять якого Церква відзначає напередодні посту, 27 листопада (апостол Пилип мученицьки закінчив свій земний шлях-його розіп'яли вниз головою).

Під час посту прийнято, по можливості, утримуватися від м'ясних, молочних продуктів і яєць, крім того, в понеділок, середу і п'ятницю Різдвяного посту статутом забороняються риба, вино і рослинна олія і дозволяється вживати їжу без масла (сухоядение). В інші ж дні - вівторок, четвер, суботу та неділю - дозволено приймати їжу з рослинною олією. Риба під час Різдвяного посту дозволяється в суботні та недільні дні і в великі свята, наприклад, в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. С2 січня по 6 січня піст посилюється, і в ці дні навіть в суботу та неділю риба не благословляється.

З кожним роком тих, хто поститься росіян стає все більше, і у них виникає, як правило, два питання- як витримати такий тривалий період без білкової їжі і чи можна православним християнам відзначати Новий рік-адже йде пост, а в Росії через різницю між церковним (юліанським) календарем і світським (григоріанським) ми зустрічаємо Новий рік раніше Різдва? Священики зазвичай відповідають на це так: зустрічати Новий рік можна, тільки слід уникати бурхливих веселощів і щедрих бенкетів; стіл, по можливості, краще робити пісним. Найбільш суворо дотримуватися посту слід в останній тиждень перед святом Різдва, з 1 по 6 січня.

Однак витримати весь 40-денний період посту навіть з тимчасовими послабленнями дуже нелегко. Звичайно, пост полягає не тільки в утриманні від їжі, в цей період не дозволяються розваги та розваги, адже піст - це ще «відступ від злого, приборкання язика, відкладення гніву, приборкання похотей, припинення наклепу, брехні і клятвопорушення». І все ж розширення асортименту допустимих пісних продуктів (насамперед соєвих), яке стало доступним в останні роки, дозволило багатьом тим, хто поститься витримати весь період посту і до свята Різдва Христового «очистити себе покаянням, молитвою і постом, щоб з чистим серцем, душею і тілом благоговійно зустріти з'явився у світ Сина Божого ».

Сучасна практика посту допускає вживання соєвих продуктів, перш за все соєвого молока , тофу і текстурованих соєвих продуктів , Хоча багато хто вважає, що в цьому є деяке лукавство. Однак якщо Вам важко постити без риби, то краще дозволити собі соєві продукти - їх вживання цілком допустимо. Під час постів соєві продукти подають на трапезу і Святішому Патріарху Російської Православної Церкви, і на стіл в афонських монастирях.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация