Різдво католицьке і православне: в чому різниця

  1. Різдво Христове: історія для дітей
  2. Чим відрізняється католицьке і православне Різдво

Християнський світ готується до святкування самого головного зимового свята. У грудні в країнах Європи і Америки святкують Різдво католицьке. Ще є Різдво православне. Його відзначають християни східного обряду на тринадцять днів пізніше католиків. Розповімо докладніше, як так сталося, що у християн два Різдва і яке значення має це свято.

Джерело: pon.org.ua

Різдво Христове: історія для дітей

Одне з найбільш шанованих християнами релігійних подій зимового календаря - Різдво. Його відзначають у сімейному колі. Діти беруть активну участь у всіх урочистих заходах. Тому важливо, щоб вони знали про це свято якомога більше: про його походження, його таїнстві, значенні і ритуалах, які слід дотримуватися всім віруючим.

Різдво Христове - це свято пам'яті про Спасителя Ісуса Христа. У Біблії сказано, що Ісус Христос був Сином Божим. Бог бачив, що люди живуть неправедно, не дотримуються правила, які були встановлені, грішать. Тому, щоб навчити дітей Адама і Єви істинної любові і повазі один до одного, врятувати від гріхів і морального занепаду, він послав на землю свого сина Ісуса. Той на власному прикладі показав, що значить страждати і жертвувати собою, своїм життям в ім'я любові до людей.

Джерело фото: rua.gr

Ісус був не тільки сином Божим, а й сином людським. Тому у нього був день народження. День приходу Ісуса в наш світ називають Різдвом Христовим.

У Ісуса були земні батьки - Марія і Йосип. Мама Спасителя пізнала Божу благодать - Божий дух, який зійшов до неї. Завдяки йому жінка непорочно зачала дитя. Йосипу ж було довірено виховати і захистити Ісуса.

Коли Марія дізналася, що стане Богоматір'ю і вже носить під серцем дитя, в Палестині, де вона жила з чоловіком, цар Ірод оголосив перепис. Всі жителі повинні були відправитися в ті місця, звідки походив їх рід. Тому Марія і Йосип пішли з Назарета. Їхній шлях лежав до Віфлеєму.

Прийшовши в місто, подружжя не змогло влаштуватися на нічліг на заїжджому дворі, тому що все було зайнято такими ж, як і вони, переселенцями. Марія і Йосип зупинилися в печері. Це був покинутий хлів.

Тут Богоматір народила сина. Першою постіллю новонародженого було сіно, яким батьки вистелили ясла - дерев'яну годівницю, з якої їли домашні тварини.

Джерело фото: ua-reporter.com

У цей час неподалік від печери проходили пастухи. Вони першими побачили ангела і яскраве світло над тим місцем, де народився Ісус. Божий посланник повідомив їм, що в світ прийшов Месія, і вказав на яскраву зірку - Віфлеємську, яка в цей момент запалилася на небі. Світло цієї зірки вказав пастухам місце, де перебувала Богородиця і син Божий. Волхви відправилися до печери, щоб принести дари Спасителю людства.

Цар Ірод наказав убити всіх новонароджених хлопчиків у Віфлеємі. Все тому, що йому передбачили: народжений в цей день немовля стане Царем Небесним на землі і затьмарить Ірода. Ісус, завдяки Божому Провидінню, уцілів.

Всі християни за сорок днів до Різдва тримають пост. Вони їдять тільки рослинну їжу, намагаються не лаятися, не думати погано, не заздрити. Таким чином люди очищаються духовно і тілесно.

Джерело фото: gtrk-vyatka.ru

Діти зазвичай не тримають пост, але вони можуть відмовитися на цей час від солодощів. Важливо, щоб вони себе добре вели, навчилися стримувати емоції, переглянули свої бажання і вимоги.

Вечір перед Різдвом - святвечір, або Святий Вечір. На вечерю готують дванадцять пісних страв за кількістю учнів Ісуса Христа. Також роблять спеціальну кашу зі злаків (ячменю, пшениці, рису), горіхів, маку і сухофруктів. Заправляють все медом.

На ранок наступного дня всі вітають один одного з Різдвом: збираються біля красиво прикрашеної ялинки і дарують подарунки. Увечері збираються за святковим столом, співають колядки.

Це світлий і радісний день, коли всі християни вшановують народження Спасителя. Різдво - це християнський Новий рік.

Читайте також: Фільми про Новий рік і Різдво для дітей

Чим відрізняється католицьке і православне Різдво

Ще в ХІ столітті християнство розділилося на дві релігійні гілки - католицизм і православ'я. Віра у католиків і православних єдина, а ось обряди відрізняються. Стосується це і Різдва.

Ось які нюанси святкування цієї події є у ​​віруючих західного і східного обрядів:

  • Дата торжества.

Католицьке Різдво відзначають раніше, ніж православне. Його святкують в грудні, в ніч з 24-го на 25-е число, а православні християни - в ніч з 6-го на 7-е січня.

Якщо вважаєте за різницю днів між цими датами, то вийде 13 днів. Саме таку кількість днів відрізняє два календаря літочислення - григоріанський (прийнятий в західному католицькому світі) і юліанський (по ньому живуть християни східного обряду).

  • Значимість свята.

Джерело фото: dl-navigator.by

Для католиків Різдво - найголовніше свято. Вони відзначають його дуже пишно і красиво. Святкують не один день, а цілий тиждень, а то і більше. Це так звані різдвяні канікули.

Православні велику данину віддають Христового Воскресіння - Великодня, яку зазвичай відзначають навесні.

Однак для тих і для інших строгий пост напередодні Різдва - обов'язкова складова ритуалу.

  • Святкове меню.

Джерело фото: galeneastro.livejournal.com

Кожен народ має свої кулінарні різдвяні традиції. Головна прикраса святкового столу у католиків - запечена індичка. Цієї традиції дотримуються британці, шотландці, американці, німці і французи. Крім того, вони обов'язково подають різдвяний пудинг.

Православні християни на Різдво запікали гусака або курку, подавали голубці, пироги з м'ясом і яйцями, холодець і холодець.

Джерело фото: 078.com.ua

Європейські та американські діти чекають різдвяних подарунків від Санта-Клауса. Тому в ніч святвечора вони розвішують шкарпетки, ставлять чобітки, щоб святий благодійник поклав в них подарунки.

У православному світі дітей на Різдво обдаровують батьки, бабусі і дідусі, хресні мами і тата. У східному обряді теж є свій святий - покровитель дітей. Це Святий Миколай. Але подарунки чемним дітлахам він приносить 19-го грудня.

Християнський світ готується до святкування самого головного зимового свята

Джерело фото: elle.ru

Виконання на Різдво колядок - загальна традиція як для католиків, так і для православних. Але перші зазвичай співають їх у сімейному колі, а у християн східного обряду спів колядок - доля молоді та дітей. Вони ходять від хати до хати, співаючи народження Христа, нового дня, бажаючи господарям достатку і благополуччя. За це отримують дари - випічку, цукерки, фрукти, гроші.

Крім того, у православних християн є традиція вертепних драм, коли у вільному стилі розігрується біблійна історія народження Христа. Це можуть бути виступи лялькового театру або живих самодіяльних акторів - хлопців і дівчат.

Традиції святкування Різдва як у католиків, так і православних мають свої етнічні особливості. Тут представлені основні відмінності.

Різдво - це давня традиція, яка для багатьох вже втратила своє сакральне зміст. Часто це гарне свято початку нового року: недарма його відзначають після зимового сонцестояння, коли день додає хвилини, а ніч відступає. Давно цю особливість помітили наші предки і втілили в релігійну ідею народження Спасителя - того, хто несе світло, дарує життя, хто поборов смерть (темряву).

Важливо знати витоки і релігійний зміст таких свят, як Різдво, інакше вони втратять свою духовну складову.

Читайте також: Прикмети на Новий рік 2019

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация