Різдво в Англії 2016: різдвяний відпочинок, традиції, звичаї, страви

  1. Різдвяні традиції в Англії
  2. батько Різдво
  3. різдвяні листівки
  4. традиційне меню
  5. Ялинка на Різдво
  6. святкові розваги
  7. Шопінг на Різдво
  8. Куди ще поїхати в Англії на Різдво?

У світлі дні різдвяних свят приємно опинитися там, де панує дух справжнього християнського Різдва. Якщо у вас є таке бажання, обов'язково вирушайте до Англії (країну, яка є батьківщиною різдвяних традицій) і познайомтеся з місцевими ритуалами і звичаями, трепетно ​​збереженими жителями цього королівства протягом сотень років. У світлі дні   різдвяних свят   приємно опинитися там, де панує дух справжнього християнського Різдва

Відвідавши Англію, ви поринете в атмосферу грандіозного свята!

Різдвяні традиції в Англії

Готуватися до свята тут починають заздалегідь. Першим підготовчим кроком є ​​пост, який триває чотири тижні і носить назву Адвент. З початку Адвенту англійці приносять до своїх домівок особливе різдвяна прикраса , Виготовлене у вигляді вінка - «Advent Wreath». Якщо звичайні віночки вішають на двері, то цей урочисто поміщають на стіл і прикріплюють до нього 4 свічки, кожна з яких горить в одну з неділь Адвента.

У дні перед Різдвом на вулицях Англії можна зустріти людей, які співають традиційні різдвяні пісні про народження Ісуса і його життя. Співаки гімнів також займаються збором пожертвувань для незаможних. Будинки прикрашають гілками вічнозеленого падуба, святкової мішурою, гірляндами (До речі, їх придумав саме англієць) і барвистими стрічками. Англійці першими з усіх жителів Європи ввели традицію прикрашати свої будинки гостролистом, який, згідно з народним повір'ям, відлякує нечисть.

Англія на Різдво виглядає надзвичайно казково

Не менш стародавнім є звичай прикріплювати над дверима гілочку омели - священної рослини древніх друїдів, яке ототожнюється з вічним життям і світом. Згідно з традицією, якщо дівчина зупиняється під омелою, то чоловік має право її поцілувати. До речі, звичай поцілунків під омелою зародився саме в цій країні. Раніше юнак міг претендувати на стільки поцілунків, скільки на гілочці було ягід.

Різдвяна ніч в цій країні не буває темною - всі вікна висвітлюються величезною кількістю свічок. Витоки цієї традиції сягають обряду спалювання на Різдво особливого поліна, щоб світло переміг темряву. Такий обряд з'явився в Англії ще за часів вікінгів, які в дні Різдва валили найбільше дерево і залишали його сохнути до нового свята. Рівно через рік дерево рубали на дрова і топили вогнище, відлякуючи нещастя.

Перед тим як зібратися за святковим столом, жителі Англії йдуть до церкви, а після повернення додому дивляться по телевізору звернення королеви. Після обіду вся сім'я грає в шаради або Скреббл. На другий день Різдва англійці згадують діяння святого Стефана, і носить цей день назву «Boxing day». В цей час в храмах встановлюються ящики для збору пожертвувань. Всі прикраси прибирають на дванадцятий день після настання свята. Якщо ж цього не зробити, в новому році відвернеться удача.

Англійці - законодавці традиції різдвяних прикрас

батько Різдво

Ще з жовтня маленькі жителі Великобританії починають писати списки різдвяних подарунків, адресуючи їх Санта-Клаусу . До речі, подарунки домочадцям повинні бути приблизно рівні за вартістю. Часто вони розподіляють за допомогою жереба. Цікаво, що традиція поміщати подарунки в панчохи також прийшла з Англії вікторіанських часів. Згідно з легендою, коли Санта-Клаус вперше проник в будинок через димар, з його кишені в мокрий носок, підвішений сушитися над каміном, випало пару золотих монет.

З тих пір англійці стали підвішувати панчохи в надії отримати від Санти подарунки. Але Санта-Клаус далеко не завжди був в Англії символом свята! Ще в 19 столітті традиційним героєм був «Батько Різдво», одягнений в костюм зеленого кольору, як символ повороту сонця на весну. Традиції приносити дітям подарунки тоді теж не існувало - чарівник просто ходив по домівках англійців і говорив вітальні слова.

Червона одяг з'явилася у цього персонажа внаслідок рекламної кампанії, проведеної корпорацією «Кока-Кола», і сталося це лише в 90-х роках минулого століття. Зате тепер у ніч перед Різдвом діти, вирушаючи спати, обов'язково залишають для Санта-Клауса тарілку з печивом і стакан молока, а для оленя Рудольфа запасають морква. Якщо залишити доброго чарівника без частування, то подарунків можна не дочекатися.

Якщо залишити доброго чарівника без частування, то подарунків можна не дочекатися

Нинішній образ Санта-Клауса створений легендами і рекламою "Кока-Коли"

різдвяні листівки

Саме англійцям ми зобов'язані звичаєм дарувати на свята листівки . Перша з них була надрукована в лондонській друкарні ще в середині 19 століття. Згодом друк листівок стала самостійним напрямом в поліграфії. Друкарні ретельно відбирали сюжети і картинки для майбутніх листівок - спочатку на них були зображені гілочки плюща, омела і вереск. Традиція настільки прижилася, що листівки стали відправляти поштою - близьким і друзям, які не могли зустрічати свято вдома.

традиційне меню

Англійці вважають, що різдвяний стіл визначає добробут року, тому обов'язково готують різноманітне меню - запікають свинячу голову, м'ясні рулети і рибу, печуть і прикрашають різдвяний хліб, частину якого прийнято роздати бідним. На столі обов'язково присутній пудинг, який потрібно приготувати заздалегідь, щоб він настоявся. Довгий час пудинг був найпоширенішим десертом у всіх жителів Британської імперії.

Довгий час пудинг був найпоширенішим десертом у всіх жителів Британської імперії

Одне з основних страв на різдвяному столі англійців - пудинг

В основі цієї страви знаходиться вівсянка ( «плум-Поррідж»), яку варили у величезних котлах за кілька днів до Різдва. Готувалася така каша на міцному м'ясному бульйоні. У вариво поступово додавали крихти хліба, сухофрукти, горіхи, заправляли медом і в гарячому вигляді подавали до святкового столу. Згодом ця трудомістка блюдо змінив «плум-пудинг», який готують з хлібних крихт зі спеціями і фруктами.

До сих пір жива традиція приготування пудингу всією сім'єю - навіть маленьким діткам дають велику ложку, щоб його перешкодити, долучившись тим самим до сімейного свята. Перед тим як розрізати цей традиційний англійський десерт, його просочують ромом і підпалюють. Також обов'язковою стравою різдвяного столу є запечена індичка, яку подають з картоплею. Це відносно недавня традиція - ще в 19 столітті на святковому столі красувався гусак, так як він був дешевшим.

Не забувають англійці пригоститися смаженими каштанами, підсмаженим беконом, стравами з пастернаку і брюссельської капусти, до яких подають журавлинний соус. Неодмінно готують і різдвяний пиріг, в який ховають боб, колечко, монетку і гудзик. Вважається, що боб попадається до удачі, колечко свідчить про швидке заміжжя, монетка говорить про те, що людина розбагатіє, а ось гудзик загрожує фінансовими негараздами.

Запечена цілком індичка - традиційне різдвяне блюдо

Ялинка на Різдво

Вікторіанська епоха принесла в Англію нові різдвяні традиції, які пов'язані зі звичаєм наряджати на свято ялинку . Вперше святкове красуня була встановлена ​​в Віндзорської резиденції в 1841 році. Приблизно з цього ж часу стали дарувати різдвяні подарунки дітям і близьким. Зараз ялина до англійського королівського двору поставляє норвезька королівська сім'я. Початок традиції був покладений в 1946 році, як подяку за неоціненну допомогу норвежцям під час Другої світової війни.

До слова, головна столична ялинка прикрашається тільки за допомогою вертикально розташованих гірлянд, які виглядають досить скромно. Біля ялинки протягом усіх святкових вечорів виступають артисти співочих колективів. Вони співають святкові гімни і вносять таким чином свій внесок в справу збору пожертвувань для бідного населення.

У будинках ялинки встановлюють задовго до Різдва - з початку грудня. Загальноприйнятими квітами для прикраси вважаються червоний, зелений і золотий. У консервативній Англії не люблять зайву строкатість і дуже цінують класичний англійський стиль. Крім іграшок на дерево вішають ласощі для дітей, приготовані за особливими рецептами .

Крім іграшок на дерево вішають ласощі для дітей, приготовані за   особливими рецептами

Ошатна ялинка - традиційний англійський атрибут Різдва

святкові розваги

Суто англійською вважається звичай постановки на Різдво сценок-пантомім. Зазвичай вони засновані на казках, знайомих кожному з нас - наприклад, «Попелюшка» або «Кіт у чоботях». Незважаючи на всю манірність, англійці люблять пожартувати, тому на Різдво перед тим, як почати трапезу, кожен член сім'ї плескає особливу святкову хлопавку, з якої, крім конфетті, вилітає невеликий презент і жартівливе послання.

Традиційним різдвяним рослиною в країнах західної Європи вважається пуансеттия - кімнатна квітка з яскраво-червоним листям. Дивно, але ця традиція прийшла до Туманного Альбіону з Мексики і швидко завоювала прихильність місцевих жителів. Цікава традиція різдвяних жартів, заснованих на грі слів. Діти задають друзям або батькам кумедні питання в тематиці свята, а ті повинні жартома на них відповісти.

У вечір перед Різдвом - Святвечір - на вулицях англійських міст немає ні душі, і тільки найпопулярніші туристичні маршрути наповнені групами приїжджих. Жителі Великобританії проводять цей вечір в домашній обстановці, залишаючи будинок тільки для того, щоб відвідати месу. Головне богослужіння проходить у Вестмінстерському абатстві - людей збирається стільки, що яблуку ніде впасти.

Головне богослужіння проходить у Вестмінстерському абатстві - людей збирається стільки, що яблуку ніде впасти

Різдвяні сценки - невід'ємна частина британських свят

На Різдво туристи можуть подивитися численні театральні вистави, які влаштовуються на вулицях або демонструються в театрах. Тематичні програми пройдуть у всіх концертних залах, а багато готелів анонсують проведення балів-маскарадів. Наймасовіші гуляння проходять у Лондоні на Трафальгарській площі. Саме тут встановлюється головна державна ялинка і проходять концерти під відкритим небом.

Не менш цікаві заходи проходять в Тауері, Палаці Правосуддя, Сомерсет Хауса та садах Кью - тут заливають ковзанки, освітлені старовинними ліхтарями і факелами. Головна різдвяна ярмарка розгортається на площі Лестер. Тут можна не тільки скуштувати місцеві делікатеси і купити подарунки, а й взяти участь у змаганнях, і навіть виграти цінні призи! Англійські універмаги масово роблять знижки, так що можна відправитися на шопінг в Вест Енд або на Оксфорд Стріт.

Англійські універмаги масово роблять знижки, так що можна відправитися на шопінг в Вест Енд або на Оксфорд Стріт

Різдвяні знижки обов'язково залучать любителів шопінгу

Шопінг на Різдво

Це окремий вид розваги, оскільки Різдво - одне з найбільших свят у році, а, значить, і знижки в цей період грандіозні. У передріздвяні дні в торгових центрах Англії виникає небувалий ажіотаж - всі хочуть купити подарунки та скористатися знижками. Кожен з магазинів виставляє на продаж безліч іграшок і прикрас, а після настання Різдва їх продають оптом - по 50 пенсів за коробку.

Ажіотаж панує і на блошиних ринках, наприклад, на петтікоат Лейн - тут навіть припиняється автомобільний рух, все одно проїхати серед натовпів продавців і покупців неможливо. Тут можна купити подарунки з усіх кінців світу - свій асортимент виставляють представники Китаю, Індії, Малайзії і Туреччини. Привертає туристів і місцевих жителів і Гринвичский ринок - тут вам запропонують одяг з ручною вишивкою, старовинні предмети інтер'єру та дивовижі з усіх кінців світу.

В Англії багато приголомшливих архітектурних пам'яток

Куди ще поїхати в Англії на Різдво?

  • Свято можна зустрічати не тільки в Лондоні. Відвідайте середньовічний Йорк - один з найкрасивіших англійських міст, яке славиться своїм Міністерським собором.
  • Насичена екскурсійна програма очікує вас в старовинному Честері і на батьківщині національного героя Робін Гуда - в Ноттінгемі.
  • Поїдьте в Дарем, в якому знаходиться унікальний Норманський собор, більше схожий на стародавній кам'яний стрімчак.
  • Цікавий для відвідування Лестер - найстаріше місто Англії.
  • Славиться прекрасної романської архітектурою середньовічне місто Шрусбері, вигляд якого зовсім не змінився з плином віків.
  • Свято можна зустріти в Дербі, розташованому на берегах річки Дервент. Саме це місто є батьківщиною промислової революції - тут виникли перші мануфактури і фабрики по виробництву шовкових тканин, порцелянових виробів і навіть залізниць.
  • Прекрасні в зимові дні Оксфорд і Кембридж, які є колискою англійської освіти.

Великобританія в період різдвяних свят настільки красива і багатогранна, що обов'язково варто відвідати королівство в цей час, подарувавши собі безліч позитивних емоцій і приємних спогадів.


(1 голосів, середнє: 5 (1 голосів, середнє: 5.00 з 5)

00 з 5)

Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация