Різдво в Англії: традиції і звичаї

  1. Листи Отця Різдва (Letters to Father Christmas)
  2. Санта Клаус (Santa Claus)
  3. Різдвяна ялина (Christmas Tree)
  4. Прикраса вулиць, будинків, приміщень (Decoration)
  5. Різдвяне поліно або свічки (Christmas Candles)
  6. Різдвяні пісні та листівки (Christmas Carols and Cards)
  7. Різдвяний панчіх і подарунки
  8. Вечеря напередодні Різдва (Christmas Eve)
  9. Boxing Day або День подарунків

Настав грудень! До Нового року залишається зовсім трохи. А в країнах Європи практично весь цей місяць наповнений чарівним очікуванням самого світлого і доброго сімейного свята - Різдва (Christmas Day). У цій статті я хотіла б розповісти про те, як святкують Різдво в Англії.

Для початку трохи історії. Різдво Христове - свято християнський. У цей день відповідно до релігійних поданням з'явився на світ немовля Ісус Христос (Jesus Christ), Син Божий. Перші згадки про Різдво відносяться до початку 4 століття нашої ери. Це час правління римського імператора Костянтина, який перший прийняв християнство як релігію. Як відомо, левова частка римлян поклонялася язичницьким богам, головним з яких був бог Сонця. Славили його 25 грудня. Ймовірно, тому з прийняттям в Римі християнства Різдво Христове стали святкувати саме в цей день з метою викорінити головний язичницьке свято.

Святкування Різдва в Англії має величезну кількість різних звичаїв і традицій. Як і в Росії, багато з них носять язичницький характер. Наприклад, наші святочні ворожіння, колядки не є християнськими звичаями. Традиції англійців в цій сфері беруть свій початок в стародавніх кельтських культурах, а також культурі вікінгів і гунів, які святкували початок Нового року і День зимового сонцестояння і влаштовували з цього приводу фестивалі, в ході яких славили своїх богів.

Більшість традицій і звичаїв у святкуванні Різдва у Англії склалося в Вікторіанську епоху (1837 - 1901гг.). Давайте розглянемо все по порядку.

Листи Отця Різдва (Letters to Father Christmas)

Ще задовго до початку грудня, а саме восени, діти пишуть листи Отця Різдва з інформацією про подарунок, який вони хотіли б отримати Ще задовго до початку грудня, а саме восени, діти пишуть листи Отця Різдва з інформацією про подарунок, який вони хотіли б отримати. Хто ж це такий, Батько Різдва? У кожній країні він має свою назву: в Росії - Дід Мороз, а в Англії - Санта Клаус (Santa Claus). Раніше діти залишали листи за каміном, а казковий гном забирав їх і передавав Санте. В даний час письма прийнято відправляти поштою або e-mail.

Санта Клаус (Santa Claus)

Це вигаданий персонаж Це вигаданий персонаж. Постає він у образі милого сивого як сніг дідуся в червоному кожусі і ватниках такого ж кольору. Супроводжують його гноми, які допомагають роздавати подарунки. Пересувається Санта Клаус виключно по повітрю в упряжці північних оленів, пробирається в будинок вночі по камінного димаря, для того щоб залишити подарунок під Різдвяної Йолкою.

Різдвяна ялина (Christmas Tree)

Напередодні Різдва прийнято прикрашати ялина Напередодні Різдва прийнято прикрашати ялина. Ще язичники вважали, що ця рослина населяють злі духи, які могли жорстоко пожартувати над людьми. Тому під час святкування початку Нового року люди прикрашали ялину, щоб задобрити цих злих духів. Також ялина є символом вічно зеленої природи.

Як бачите, дана традиція перебралася в християнство. Різдвяну ялину було прийнято прикрашати фруктами, солодощами, а пізніше свічками. Першими це стали робити в Німеччині. У 19 столітті ця традиція з'явилася в Англії і отримала широке поширення. У наш час Різдвяну ялину прикрашають кулями, гірляндами, мішурою. Зірка на маківці є символом тієї самої зірки, яка з'явилася в небі над Віфлеємом у ніч, коли народилося немовля Ісус.

Прикраса вулиць, будинків, приміщень (Decoration)

В європейських країнах напередодні Різдва прийнято прикрашати будинки і вулиці В європейських країнах напередодні Різдва прийнято прикрашати будинки і вулиці. Дерева і чагарники палають різнокольоровими вогнями, скляні вітрини магазинів і вивіски також прикрашають гірляндами. На вулицях створюють невеликі композиції на тему біблійних сюжетів. На головних площах встановлюють Різдвяну ялину.

Будинки і приміщення прийнято прикрашати вічно зеленою рослинністю. Такими є гостролист і плющ. Вінки з гостролиста символізують щастя і багатство. Зазвичай їх поміщають на вхідних дверях, а також у вітальні. До речі, прикрашати будинки гостролистом також є язичницькою традицією. Плющ, як відомо, витка рослина, яка потребує опору, що символізує нашу віру в Бога, який є для нас головною підтримкою в житті.

З гілочкою омели пов'язана інша чудова традиція, яка також прийшла з язичницького світу. Омела є символом любові і дружби, тому молода людина має право поцілувати будь-яку дівчину, яка виявилася під гілочкою.

Різдвяне поліно або свічки (Christmas Candles)

Раніше було прийнято в Різдво спалювати в каміні поліно Раніше було прийнято в Різдво спалювати в каміні поліно. Вважається, що цю традицію принесли вікінги. У день початку Нового року вони спилювали дерево, яке сохло до наступного початку. У цей день дрова, отримані з даного дерева, спалювали в каміні і по полум'я передбачали, яким буде майбутній рік. У Вікторіанську епоху поліно замінили на товсту свічку.

Також будинок прийнято прикрашати іншого роду свічками, які розташовуються на вінку з гостролиста і символізують чотири неділі, що передують Різдва. Щонеділі запалюють по одній свічці.

Різдвяні пісні та листівки (Christmas Carols and Cards)

Напередодні Різдва і безпосередньо в день самого свята люди співають спеціальні пісні (гімни), в яких прославляють Ісуса Христа і його життя Напередодні Різдва і безпосередньо в день самого свята люди співають спеціальні пісні (гімни), в яких прославляють Ісуса Христа і його життя. У них також співається про щастя, мир і красу. Подібного роду гімни співали ще язичники в День зимового сонцестояння, однак традиція закріпилася і в християнстві.

Крім того, щоб привітати один одного з цим світлим святом, люди у всьому світі відправляють різдвяні листівки.

Різдвяний панчіх і подарунки

Дана традиція також зародилася в період Вікторіанської епохи та отримала всесвітнє визнання і популярність Дана традиція також зародилася в період Вікторіанської епохи та отримала всесвітнє визнання і популярність. Згідно з легендою, одного разу Санта Клаус пролітав над чиїмось будинком і кинув кілька монет. Вони через димохідну трубу потрапили прямо в носок, який в цей час сушився над каміном. З тих пір прийнято підвішувати над каміном спеціальний чобіток або носок. Раптом туди потрапить що-небудь корисне?

А подарунки, які ми даруємо один одному на Різдво, символізує дари, які піднесли Ісусу волхви в день його народження.

Існує особлива солодкість в формі тростини, яку прийнято дарувати на Різдво. Вона означає першу літеру в Імені Ісуса Христа "J" (Jesus).

Вечеря напередодні Різдва (Christmas Eve)

Напередодні Різдва вся сім'я йде в церкву, а потім збирається за святковим столом Напередодні Різдва вся сім'я йде в церкву, а потім збирається за святковим столом. Це кульмінація. Перед тим як сісти за стіл члени сім'ї «ляскають» спеціальну хлопавку, всередині якої знаходяться привітання. Вживання їжі починається з прочитання молитви.

Традиційними різдвяними стравами є запечена з картоплею індичка під соусом з агрусу, різдвяний пудинг і різдвяний пиріг, а також безліч солодощів і фруктів.

Boxing Day або День подарунків

26 грудня також день особливий, святковий 26 грудня також день особливий, святковий. Вранці всі діти спрямовуються до різдвяної ялинки, під якою стоять заповітні і довгоочікувані коробочки з подарунками від Санта Клауса. Тому цей день так і називають Boxing Day, або дослівно «день коробочок».

Отже, як бачите, святкування Різдва в Англії це ціла система, наповнена безліччю позитиву і радості.

В даний час багато традицій католиків приходять і в православ'я. Сподіваюся, що прочитавши цю статтю, Ви неодмінно вирішите створити своїй дитині незабутнє свято, об'єднавши різні традиції.

Якщо у Вас виникли будь-які питання, то Ви можете задати їх у коментарях. З радістю постараюся на них відповісти.

Вам сподобалася стаття? Буду особливо вдячна, якщо Ви поділитеся нею в соціальних мережах. Кнопки соціальних мереж знаходяться в кінці.

Dayimg class = "alignleft wp-image-47" src = "http://karasevaov.ru/wp-content/uploads/2015/12/Песни-300×239.jpg» alt = »люди співають спеціальні пісні (гімни) , в яких прославляють Ісуса Христа і його життя. »width =» 217 "height =" 173 "/

Ще статті по темі:

Хто ж це такий, Батько Різдва?
Раптом туди потрапить що-небудь корисне?
Вам сподобалася стаття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация