Різдво у Вірменії. Обговорення на LiveInternet

В ніч з 5 на 6 січня Вірменська Апостольська церква і вірмени всього світу відзначають Різдво Христове (Սուրբ Ծնունդ).

В ніч з 5 на 6 січня Вірменська Апостольська церква і вірмени всього світу відзначають Різдво Христове (Սուրբ Ծնունդ)

Примітно, що в християнському світі тільки вірмени відзначають Різдво, Богоявлення і Хрещення в один день - 6 січня. Відомо, що до 4-ого століття, всі християни відзначали свято саме в цей день. Але оскільки 25 грудня сонцепоклонники здавна широко відзначали третій день після зимового сонцестояння, то після прийняття християнства в 336 році, Римська католицька церква прийняла указ про святкування в цей день Різдва Христового, щоб викорінити язичницьке свято.
Примітно, що в християнському світі тільки вірмени відзначають Різдво, Богоявлення і Хрещення в один день - 6 січня

Так католики почали святкувати Різдво Христа 25 грудня, а 6 січня залишився днем ​​святкування його Хрещення.

Увечері напередодні свята Святого Різдва, у всіх церквах служать літургію «Чракалуйц» (Ճրագալույց) - літургія Святвечора. У цей день віруючі запалюють свічки і несуть їх додому для освітлення будинку та підготовки до свята Різдва Христового.

На наступний ранок, 6 січня, проходить Різдвяна літургія. Далі починається свято Хрещення з церемонією освячення води. У воду додається Святе миро, вода благословляється молитвою. Згідно з традицією, після служби віруючі несуть до своїх домів трохи освяченої води. Вода іменується водохресною і є цілющим засобом для хворих, вона володіє особливими благодатними властивостями. Водохресну воду зберігають і ставляться до неї як до великої святині.

Водохресну воду зберігають і ставляться до неї як до великої святині

Згідно з канонами Вірменської церкви, тиждень попередня Різдва, вважається періодом поста. Вона починається ввечері 29 грудня і завершується увечері 5 січня за різдвяним столом.

Що стосується святкового меню, то в цей день у вірмен прийнято готувати відразу кілька страв: солодкий плов з рису, кураги та родзинок, страви із зелені і рибу, і на десерт - гату. Обов'язковою є наявність на різдвяному столі червоного вина.

Присутність на столі всіх цих страв не випадково, адже кожен з них має своє призначення. Рис - символізує народ, родзинки і курага - обранців Бога, які проповідували в народі віру Господню. Риба ще з давніх часів була символом християн і відрізняла їх від послідовників інших релігій. Червоне вино символізує кров Ісуса Христа, а кругла традиційна гата розділяється на 12 шматків, символізуючи 12 місяців року.

Подальший Різдва день в Вірменії згадують покійних. Споконвіку Мерелоц (Մեռելոց) був задуманий для того, щоб небіжчики також залишалися частиною великого свята.

Քրիստոս ծնավ եւ հայտնեցավ Մեզ եւ Ձեզ մեծ ավետիս .

Շնորհավոր Սուրբ Ծնունդ

http://barev.today/news/rojdestvo1

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация