Різдво в Болгарії. Різдвяні свята в Болгарії. Святвечір (Мала Коляда, Будні вечір) в Болгарії. Різдвяні традиції та звичаї.

У Болгарії Різдвяні свята починаються з 20 грудня і тривають до 27 грудня. Ці святкові дні пов'язані з різноманітними повір'ями, звичаями і традиціями, і, звичайно ж, з будинком, домашнім вогнищем, господарством і сім'єю.
20 грудня - день Святого Гната богоносця, або як його ще називають «Ігнажден».
Повір'я говорить, що за першим гостю, який переступить поріг вашого будинку в цей день, можна передбачити чи буде наступаючий рік вдалий і сприятливий для господарів. Якщо гість - хороша людина, щедрий і працьовитий, то господарі в новому році будуть радіти багатства, врожаю і удачі. Тому можна запросити бажаних гостей заздалегідь!

24 грудня о Болгарії святкують Малу Коляду (Святвечір, або як його називають по-болгарськи - Будні вечір).
В цей день вся сім'я збирається вдома і готується до великого свята - Різдва Христового.
У Болгарії Різдвяні свята починаються з 20 грудня і тривають до 27 грудня Господар будинку ріже порося до святкового столу в день Різдва. Увечері перед святковою вечерею господар кладе в камін товсте дубове поліно - «Будник», яке має горіти всю ніч. «Будник» є символом врожаю і багатства будинку.
Жінки в цей день печуть обрядовий хліб і готують пісні страви до святкового столу. Вечеря складається з непарної кількості (7, 9, 11) пісних страв, такі як фарширований перець, голубці, напій із сухофруктів, свіжі фрукти, пиріг з начинкою з гарбуза, горіхи, пшениця, мед, часник. Обрядовий хліб символізує здоров'я і добро. Господар будинку зачитує молитву і ламає хліб - перший шматок ставиться перед іконою, потім інші шматки лунають всім членам сім'ї.
У день Малої Коляди в Болгарії відбуваються безліч ворожінь і ритуалів для успішного майбутнього року. У будь-якому випадку, всі ці звичаї досить кумедні, щоб урізноманітнити і зробити цікавим сімейний вечір.
У обрядовий хліб господиня будинку кладе монетку, і тому члену сім'ї, кому вона попадеться, в наступному році, буде в усьому щастити. Незаміжні дівчата кладуть свій шматочок хліба під подушку, і той, хто їй наснитися буде її чоловіком. Згідно ще одному ритуалу ніхто не повинен вставати з-за столу під час святкової вечері, і кожен повинен спробувати всі страви на столі. Якщо горіх попадеться міцним, то і здоров'я і грошей буде в наступному році вдосталь. І, звичайно ж, одна з найприємніших сімейних традицій в цей день - це подарунки! Відповідно до останнього народним звичаєм, їжу не можна прибирати зі столу до ранку!
Після півночі з 24 по 25 грудня розпочинається «колядування» - традиційний болгарський звичай, який все ще практикується в деяких селах. Але колядування переважно дотримується наступного дня після Нового року. Колядники - юнаки та дівчата, одягнені в національні костюми, починають хід від хати до хати, розносячи по всюди радісну звістку - «Бог народився!». Вони співають різдвяні пісні з різними посланнями і хорошими побажаннями кожній родині, яку відвідають. Господарі пригощають їх вином, фруктами, горіхами і ін.
25 грудня - в Болгарії святкують Різдво.
У кожному будинку до цього дня вже вбрана різдвяна ялинка і під нею лежать подарунки кожному члену сім'ї. Будинки також святково прикрашені гірляндами, лампочками, іграшками, ялиновими гілочками і вінками. У цей день закінчується пост, і веселощі триває з багатою трапезою з м'ясними стравами і ароматним вином!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация