Різдво 2019: все про підготовку до Свят вечора і традиціях Святвечора

  1. Традиції
  2. різдвяні ворожіння
  3. Церква
  4. Різдвяний стіл
  5. Подарунки

3,6 5 10

Так як Різдво Христове - найважливіша дата в церковному календарі на січень 2019 року , Тому далі читайте про те, що треба зробити до Святого вечора.

Традиції

Вважається що в Святий вечір не можна сідати за різдвяний стіл до появи в небі першої зірки, яка символізує Віфлеємську зірку, що сповістила про народження Ісуса. Такої вимоги немає в церковних канонах, але християни вже давно дотримуються цю традицію. А ще з настанням сутінків на підвіконнях запалюють свічки, символічно запрошуючи Діву Марію прийти в будинок, щоб звільнитися від тягаря.

Святий вечір - свято сімейне, тому в цей вечір всі рідні повинні бути вдома. Господиня заздалегідь готує вечеря з 12 пісних страв . Під скатертину на стіл кладуть чисту солому (яка символізує ясла, де народився Спаситель). За традицією, за столом повинно бути парна кількість людей, якщо їх непарне число, то ставлять ще один вільний прилад. Під час святої вечері вставати з-за столу не годиться.

Трапезу починають з розговіння кутею, потім пробують і інші блюда. Присутні радіють наступаючого Різдва, ведуть неспішні бесіди про добрі справи. Якщо прийде випадковий гість, його саджають за стіл, так як вважається, що в цю ніч у вигляді жебрака може з'явитися Бог. У Святий вечір зі святом вітають навіть домашніх тварин, а бездомним собакам і кішкам виносять частування за поріг. Уже після трапези настає час роздачі подарунків, колядування та гуляння на вулиці .

Уже після трапези настає час роздачі подарунків,   колядування та гуляння на вулиці

різдвяні ворожіння

В ніч з 6 на 7 січня прийнято гадати. До ворожінням на Святий вечір і в інші свята ставляться по-різному. Ревні християни вважають, що все гадання - не більше ніж язичницька традиція, яка прийшла до нас з глибини століть. Вони нагадують, що Церква називає ворожіння великим гріхом.

Інші на противагу стверджують, що в святочні дні нечиста сила втрачає свою міць і не може нашкодити людям, а священнослужителі начебто не вважають ворожіння на святки "бісівськими" і дозволяють такі забави. Однак традиція ворожіння на Різдво дотримується до цих пір.

Однак традиція ворожіння на Різдво дотримується до цих пір

Церква

Різдво - це в першу чергу свято душі. Тому, якщо ви вирішили провести ніч напередодні Різдва в храмі, тоді дізнайтеся, як правильно підготуватися до тривалої різдвяній службі.

По-перше, готуючись піти на нічну Літургію, потурбуйтеся заздалегідь про те, щоб не так сильно хотілося спати. Для цього обов'язково поспите напередодні перед службою, і випийте кави.

Постите правильно. "До першої зірки" означає не голодувати, а бути присутнім на богослужінні. В цьому випадку поїсти можна буде вже вдень, тобто після закінчення літургії. Але якщо цей день ви вирішили присвятити прибиранню, приготування 12 страв і так далі, тоді їжте після "першої зірки".

Читати також Щедрівки та посевалкі на Щедрий вечір і Старий Новий рік 2019

Що стосується сповіді, то краще сповідатися напередодні Різдвяного богослужіння, щоб на службі думати не про те, встигнете або не встигнете посповідатися. Людей в храмі буде дуже багато, а батюшка, як правило, один. Не перетворюйте Різдво в кулінарне свято. Тим більше, що це не несе ніякої користі ні душі, ні тілу.

Підготуйтеся до богослужіння - почитайте про нього, знайдіть переклад, тексти псалмів. У такому випадку, ви будете знати, коли можна ненадовго присісти і слухати те, про що читають. За висловом одного святителя, краще сидячи думати про Бога, ніж стоячи - про ногах.

У свята храми переповнені. Тому поставте свічки або прикласти до ікони іншим разом. Ту суму, яку ви хотіли витратити на свічки, в таких випадках правильніше покласти в ящик для пожертвувань, ніж будь-що-будь прориватися до свічнику. Обов'язково причастіться.

Різдвяний стіл

Традиційно в Україні, крім куті , На столі обов'язково присутні ще 11 страв (разом з кутею 12 - на честь 12 апостолів). Це узвар (компот, приготований з сушених ягід і фруктів), капусняк, горох, рибні страви, голубці з рисом, пісний борщ з грибами, каша гречана, вареники з капустою, пісні млинці, гриби, пироги.

Трапеза проходить без алкоголю, а всі страви подаються злегка розігрітими, щоб господиня будинку постійно перебувала за столом, а не відволікалася на підготовку. Вважається, що потрібно спробувати кожне блюдо, але не з'їдати його повністю - щоб у домі завжди був достаток.

Читати також Магія Різдва: традиції, історія та легенди улюбленого всіма свята

Подарунки

Дарування подарунків (перш за все дітям) сходить до дарів волхвів Богодитини, що принесли йому золото, ладан і смирну. З давніх-давен традиційним різдвяним подарунком були свічки. Вони обов'язково повинні бути святковими, красиво оформленими. Свічка символізує життя - яскраву, палаючу, світлу, а також затишок в домі.

Кращий подарунок і великим і маленьким - це солодощі. Улюблені ласощі європейців - це марципанові різдвяні фігурки. Також успіхом користуються шоколадні фігурки і пряники.

Фігурки Ісуса і Марії - традиційний подарунок у багатьох країнах. Крім того, прийнято дарувати маленькі іконки із зображенням Христа і Марії. У деяких країнах на Різдво дарують книги - як символ знань і мудрості. Часто вони були духовного змісту, і особлива увага приділялася святково оформленої обкладинці. Дітям підійдуть казки з гарними картинками.

Незмінний символ Різдва - янголята. Їх прийнято дарувати на удачу, а також для того, щоб ангел-хранитель оберігав від усіх неприємностей.

Їх прийнято дарувати на удачу, а також для того, щоб ангел-хранитель оберігав від усіх неприємностей

Тепер зі спокійною душею можна зустрічати найулюбленіше свято в році. Також дивіться, що їдять на Різдво в інших країнах світу .

Джерело фото: pixabay.com, відкриті джерела в мережі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация