різні рецепти засолювання сала

  1. Тому кілька слів про користь сала.
  2. Ось рецепт сала для мультиварки:
  3. Рецепт приготування сала в мікрохвильовій печі
  4. Експрес - рецепт засолювання сала
  5. Сухий спосіб засолювання сала
  6. Сало в розсолі або тузлуке (по - українськи)

Посолити знову сало і оновила рецепт засолювання новими фото Посолити знову сало і оновила рецепт засолювання новими фото. Розповім вам, як швидко приготувати солоне сало. А також про традиційні методи засолювання сала: сухим способом і мокрим, тобто в розсолі (тузлуке). Час приготування швидкого солоного сала займе від 7 хвилин до однієї години, не рахуючи охолодження. Смачне солоне сало будемо готувати за різними рецептами: в духовці, мікрохвильовій печі, мультиварці, в рукаві для запікання, в фользі. Чи не залишимо без уваги і експрес - метод засолювання сала в банку за 30 хвилин.

Солоне сало, солоний огірок , щі , Борщ - це незмінні атрибути життя російського і українського народів. Протягом багатьох століть присутність на столі сала, цибулі, солоного огірка, оселедця, та під горілочку допомагає російському народу тримати зв'язок з предками, не змінюючи традиціям своєї Батьківщини. Звичайно, є справжні любителі цього продукту, а є і його противники.

Тому кілька слів про користь сала.

У салі містяться незамінні жирні кислоти, які потрібні нашому організму для побудови клітинних мембран, а також вони необхідні м'язам серця для нормальної роботи. Весь секрет у арахідонової кислоти, яка тільки в салі і міститься. Ця кислота бере участь в гормональному і обмін холестерину. При тому, що сало 100% холестерин, холестерин цей «правильний», який на стінках судин не відкладається. Тому сало в раціон включати потрібно, але в невеликих кількостях, приблизно 2-3 невеликих шматочка. А ось з алкоголем сало лікарі категорично забороняють вживати, йде велике навантаження на печінку. Тому що склався стереотип, щоб швидко не захмеліти - потрібно вживати жирні продукти (масло і сало) з алкоголем, є помилковим і може тільки нашкодити здоров'ю.

Хороша засолювання сала у вас вийде при правильному виборі сала.

  • Сало має бути білим або ніжно-рожевим на зрізі, з тонкою шкіркою. Жовтий або сірий зріз говорить про те, що сало старе.
  • Яке сало на свіжість - допоможе визначити сірник. Якщо сірник входить в сало легко, значить сало свіже. Теж саме можна зробити гострим ножем. Якщо сірник або ніж входить в сало з поштовхами, значить в ньому багато прожилок, що не дуже добре для хорошого солоного сала.
  • Яким буде сало, м'яким або жорстким, вам підкаже товщина шкурки. Чим тонше шкурка, тим м'якше сало.
  • Ну і, звичайно ж, наявність клейма на шкірці сала говорить про його якість і те, що ризик заразитися паразитами при вживанні такого сала зведений до нуля.

Думаю, ці поради, як вибрати сало, стануть в нагоді вам для приготування сала з високими смаковими якостями.

Швидкі рецепти приготування сала (гаряче приготування сала)

Для цього рецепта сала бажано вибирати шматочки з прошарками м'яса, так само підійде свиняча прошарок на реберцях або грудинка (в народі пузаніна).

Про приготування швидкого смачного сала в духовці в рукаві для запікання розповість наша читачка Світлана Бурова:

Прошарку свинячі в рукаві, запечені в духовці

Буде потрібно:

  • Свинячі прошарку (у мене - 1,6 кг);
  • Приправа для свинини (у мене для свинини, запеченої з гірчицею і прянощами) - 1 упаковка.
  • Сіль (і адигейська сіль), перець - за смаком.
  • Аджика.

М'ясо натерти приправами, сіллю, перцем, аджикою. Дати настоятися хвилин 40 в холодильнику.

Прошарку свинини перекласти в рукав для запікання і поставити в духовку, розігріту до 200 градусів.

Час приготування такої грудинки в духовці 1,5 години. Готове сало остудити і можна їсти!

СМАЧНОГО!!!

А я сама кілька разів готувала смачне солоне сало в мультиварці.
А тепер-гаряча засолювання сала

Ось рецепт сала для мультиварки:

Береться шматочок свинячого сала, розміром не більше лоточка мультиварки для варіння на пару.

Сало вибирається з прошарками м'яса, воно щедро натирається сіллю, спеціями, тертим часником. Упаковується в рукав для запікання і в ньому просочується спеціями і сіллю деякий час (15-30 хвилин).

У чашу мультиварки наливається вода, приблизно 5 стаканчиків від мультиварки. Окріп тільки прискорить процес приготування. Лоток з салом вставляється в мультиварку, кришка закривається. Вибирається режим «варіння на пару» і виставляється час приготування 60 хвилин. Готове смачне сало тому швидкому рецептом виймається і остуджують. Як тільки сало охолоне, його можна пробувати!

Спробуйте, дуже ніжне й ароматне сало!

Готувати сало в мультиварці можна не тільки в рукаві для запікання. Кілька разів я готувала таке варене сало з часником і спеціями в фользі.

Кілька разів я готувала таке варене сало з часником і спеціями в фользі

Якщо у вас немає мультиварки, приготуйте сало зі спеціями за цим рецептом у пароварці або мантоварке. А ще таке оригінальне сало можна приготувати в мікрохвильовці.

Рецепт приготування сала в мікрохвильовій печі

Шматочок сала (300- 400 г) натирається сіллю, перцем, часником. Його можна нашпигувати соломкою з моркви, тоді зріз вийде гарний. Упакувати в рукав для запікання або ємність для приготування в мікрохвильової печі . Готувати сало в мікрохвильовці на потужності 800 Вт 6 хвилин. Потім салу дати трохи постояти в мікрохвильовці, «дійти». Остудити і можна пробувати! Сало виходить м'яким, але ось шкурка злегка жестковатой. На смак це ніяк не відбивається.

Ще один метод швидкого приготування сала - це експрес метод. Кілька слів про нього.

Експрес - рецепт засолювання сала

Шматочки сала добре натираються сіллю, спеціями і часником. Укладаються в скляну банку, її потрібно обов'язково перевірити на цілісність і наявність відколів. Зверху просто прикривається металевою або капроновою кришкою, не закривається! На дно каструльки укладається бавовняна серветка, наливається вода. Сало стерилізується (кип'ятиться) 30 хвилин. Все, сало готове. Охолоджуємо і пробуємо!

існують і

які не можна обійти стороною. Ось деякі з них:

Сухий спосіб засолювання сала

Шматки сала обвалюються в великої повареної солі.

Йодована сіль і «Екстра» для цього способу засолювання сала не підходять. У сіль можна додати червоний і чорний перець, а також різні сушені трави: прованські, майоран, кмин та ін. Дуже ароматним виходить сало, якщо його перекласти пластинками нарізаного часнику.

При засолюванні сала воно бере стільки солі, скільки потрібно. Вважається, що пересолити сало неможливо, але все-таки існує алгоритм: на 1 кг сала потрібно приблизно 4 столові ложки солі грубого помелу. Якщо ви любите сало зі спеціями, додайте до цієї кількості солі 1 столову ложку чорного меленого перцю і половину столової ложки червоного перцю. На 1 кг сала береться 2 головки часнику і зубчики нарізаються пластинками. Для соління сала шматочки повинні бути товщиною не менше 5 см. На дно ємності, в якому буде солитися сало (ємність не повинна окислюватися), насипається шар солі, на нього викладаються пласти або шматки сала, обвалені в солі, шкіркою вниз. Кожен шар сала посипається сіллю. Тут є правило укладання сала: шкурка - до шкірці, сало - до сала. Ємність з салом накривається.

Моя бабуся завжди солить сало сухим способом, укладаючи сало в скляні банки, як на фото:

Моя бабуся завжди солить сало сухим способом, укладаючи сало в скляні банки, як на фото:

І закочує їх металевими кришками під ключ. Таке сало може зберігатися більше року. Перша доба сало в ємності, це відноситься і до скляних банках, варто при кімнатній температурі. За цей час може виділитися сік, якщо сало з прожилками м'яса. Потім сало на 5-7 днів ставлять в прохолодне місце, це може бути холодильник, льох (але не на мороз і не в морозилку, інакше сало не Просолов, а замерзне).

Коли я засолюють сало в невеликих кількостях, не в прок, то скляну банку просто закриваю пластиковою кришкою.

Солоне сало готове, його можна пробувати!

Солоне сало готове, його можна пробувати

Готове сало зберігають в холодному місці, наприклад, в холодильнику. Сало при засолюванні сильно щільно не вкладається, так воно може задихнутися.

Сало в розсолі або тузлуке (по - українськи)

За цим рецептом солить сало одна з наших читачок Юлія Омельченко. Шматки сала (розрахунок на 2 кг сала) розкладаються в скляні банки, або емальований посуд. Не дуже щільно, щоб не задихнулося. До них додаються горошини перцю, лавровий лист 3 шт., Червоний і чорний мелений перець, порізаний часник, 1 головка. Приблизно на 2 кг сала готується розсіл: 5 склянок води (по 250 мл) і стакан солі доводяться до кипіння і остуджуються до кімнатної температури. Сало заливається цим розсолом, закривається кришкою і ставиться в прохолодне місце на 5 діб. При засолюванні сала в емальованому посуді за цим рецептом, на дно і на останній шар сала можна покласти бавовняну тканину, а зверху обов'язково покласти гніт. Сало, засолене в розсолі, виходить дуже ніжним з м'якою шкіркою. Якщо сало засолюють велика кількість, то його можна вийняти з розсолу, обсушити серветкою і загорнути в пергамент або фольгу. Зберігати в холодильнику. А можна зберігати таке сало в поліетиленовому пакеті в морозильній камері.

А можна зберігати таке сало в поліетиленовому пакеті в морозильній камері

Сподіваюся, добірка рецептів засолювання сала багатьом стане в нагоді!

З повагою, господиня записника Анюта.

СМАЧНИЙ Рулет з грудинки (ПУЗАНІНИ)

Дорогі читачі, ви можете поділитися вподобаним рецептом зі своїми друзями, натиснувши на іконку улюбленої соціальної мережі нижче цієї статті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация