Різниця у віці: проблема для відносин?

  1. оптимальне співвідношення
  2. Різниця у віці в різних країнах
  3. Різниця у віці в роках: особливості
  4. Чоловік молодший жінки більш ніж на 10 років
  5. Реакція сім'ї та друзів
  6. Чоловік годиться в батьки

Популярна приказка в Росії: «любові всі віки покірні». Будь-яка людина хоче знайти другу половинку. І іноді обставини складаються таким чином, що людина, яку ви полюбили, старше або молодше вас. чи створює різниця у віці проблему для відносин, або це стереотипи, що склалися в суспільстві?

оптимальне співвідношення

Чи є чіткі рамки, яка різниця у віці між чоловіком і жінкою є оптимальною, або все залежить від менталітету, менталітету і характеру партнерів.

Жінки ж, навпаки, задивляються на досвідчених чоловіків старше себе.

Різниця у віці в різних країнах

Фіни вирішили, що найкраща різниця у віці між подружжям складає 15 років. Жінка молодше. При такому розкладі їх потомство народиться здоровим, без будь-яких фізичних і психічних відхилень. Але за фактом відповідність даним показником становить всього лише 10%. Тому вчені впевнені, що здорових дітей з кожним роком народжується все менше. За середньостатистичними показниками 3 роки - найпоширеніша планка, при цьому чоловік старший за дружину.

У Швеції після проведених вивчень декількох тисяч сімейних пар учені прийшли до висновку, що найкращою різницею у віці є 6 років. Але краще менше, ніж більше. До того ж провівши соціологічне опитування, головним критерієм вступу в шлюб для жінок є матеріальний добробут чоловіки. Якщо у нього є добре оплачувана робота, то почуття не важливі. Виходить, шведи схильні до шлюбів з розрахунку.

В Англії ситуація інша. Дружини там частіше старше чоловіків. Приблизно 50/50% дружина старша за чоловіка: від декількох днів до 5 років, від 5 років і старше. Вчені вважають, що чим вище рівень інтелекту у чоловіків, тим здоровіше у нього народиться потомство. При цьому вік не грає ніякої ролі.

В Америці дослідники пішли зовсім іншим шляхом. Вони провели опитування серед 8000 респондентів, дізнаючись вік, в якому вони втратили невинність. За зібраними даними з'ясувалося, що ті, хто позбувся невинності в період 14-16 років, мають дітей зі слабким здоров'ям, так само як і ті, хто позбувся невинності у віці від 22 і старше. Оптимальним періодом позбавлення невинності виявився від 17 до 18 років. Діти у них народжувалися щодо міцними.

У Росії ситуація така: менший відсоток припав на шлюби, де чоловік молодший за дружину на 5 і більше років (близько 6%)
У Росії ситуація така: менший відсоток припав на шлюби, де чоловік молодший за дружину на 5 і більше років (близько 6%). Найбільша частка припала на одноліток і з різницею в 2-5 років (чоловік старший за жінку).

Чи впливає цей показник на фортецю і довжину шлюбу? Адже одні щасливо проживають життя в шлюбі до останнього подиху, а інші вже через пару років починають тихо ненавидіти один одного. Останнім часом частота розлучень зросла .

Фортеця відносин залежить і від віку, в якому пара одружилася. Ненадійним вважається період з 18 до 20 років. Подружжя ще занадто молоді, недосвідчені, не вміють йти на компроміси. До того ж вік не дозволяє їм бути незалежними. Рідко коли в 18 років є стабільний заробіток і можливість йти по кар'єрних сходах. Через це виникають труднощі з житлом, вибором пріоритетів, куди витратити гроші в першу чергу.

У цьому віці дівчата і хлопці ще не нагулятися, тому є ймовірність, що через деякий час один з партнерів почне змінювати, вести розгульний спосіб життя. Що в підсумку призведе до розлучення .

Якщо в такій парі з'являється дитина, то періодично трапляється так, що обов'язки по догляду за малюком падають на руки батьків молодят.

Коли пара одружується у віці 25-30 років, тоді можна практично з повною упевненістю сказати, що вони відповідально підійшли до такого рішення. Швидше за все у партнерів вже є стабільна робота, деякі кар'єрні питання відійшли на другий план, за плечима є досвід відносин, вміння прийти до компромісу в складних ситуаціях. Як правило, якщо така пара змогла прожити першу п'ятирічку, то далі труднощі будуть вирішуватися на «ура». Коли пара одружується у віці 25-30 років, тоді можна практично з повною упевненістю сказати, що вони відповідально підійшли до такого рішення

Оптимальною різницею у віці між чоловіком і жінкою є діапазон в 3-5 років. При цьому неважливо, хто старше в парі.

Різниця у віці в роках: особливості

3-5 років

Якщо жінка або чоловік старше партнера на 3-5 років, можна вважати їх практично однолітками. За такий короткий період часу інтереси не змінюються, тому у партнерів завжди знайдуться спільні заняття, однакові проблеми, які вирішуються спільно. Їм завжди є про що поговорити, що поробиш будинку в сумовитий сірий день.

6-11 років

Така різниця вже значна, тому тут важливо, щоб чоловік був старший за дружину. Якщо в молодості ще вікові відмінності не так помічаються, то до 40-50 років у жінки починається клімакс і гормональні перебудови. Через це зовнішність змінюється не в кращу сторону, з'являються зморшки. При цьому чоловік ще залишається свіжим, молодим і бадьорим. Він здатний залучити молоду дівчину. Тому якщо в родині неміцний зв'язок, відсутній любов, немає взаємоповаги, то скоріше за все шлюб розпадеться .

Є й винятки.

Понад 11 років

Тут важливо, щоб жінка вміла йти на компроміси. У такій парі для вдалого розвитку відносин потрібен, щоб чоловік бачив у своїй обраниці не тільки жінку, а й дитини, за яким він буде доглядати, наставляти на правильний життєвий шлях, вчити. Жінка повинна бути мудрою, щоб відносини тривали тривалий час, вона повинна хоча б робити вигляд, що їй подобається приймати подібну турботу про себе, як про дитину. Якщо буде інакше, і жінка закапризує, цього шлюбу прийде кінець.

Чоловік молодший жінки більш ніж на 10 років

Така різниця навряд чи знайде розуміння серед родичів і друзів. Цей шлюб можливий, але при виконанні наступних умов: жінка не бере на себе роль «матусі», вона не відноситься ревно до молодого оточення чоловіка протилежної статі, не контролює кожен крок обранця.

З мінусів: відмінність інтересів, кола спілкування, часто - неможливість завести дитину і фінансову перевагу над чоловіком.

З плюсів: мудрість жінки, життєвий досвід, контроль емоцій.

Ще з давнини пішло, що чоловік - це голова сім'ї, годувальник, а жінка веде побут, підпорядковується. Коли ця формула порушується, то і шлюб між людьми скоріше буде нещасним або протримається короткий термін. Але є і виключення з правил.

Але є і виключення з правил

Реакція сім'ї та друзів

Якщо між коханими різниця більше 10 років, це не завжди сприймається родичами і друзями позитивно. З боку близьких відчувається осуд і нерозуміння. Що зробити, щоб сім'я і друзі перестали лізти в ваше життя і довірилися вибору:

Поговоріть з родичами наодинці, зберіть сімейну раду. Поясніть їм, що ви вже давно не дівчинка, і можете приймати рішення самостійно, тому вибір чоловіка - особиста справа кожного.
Якщо ця розмова не напоумив рідню, і вони продовжують дивуватися, обурюватися і проявляти антипатію до вашого партнера, покличте його в гості. Приготуйте вечерю, підготуйте вино для посиденьок. Попросіть коханого бути самим собою без «витребеньок» і хвастощів. Він повинен сподобатися сімейства. Нехай він пояснить ситуацію, що склалася зі своєї дзвіниці, розповість про почуття, емоції і планах на майбутнє. Щоб батьки і родичі прийняли його, він повинен справити враження позитивного, спокійного і гідну людину.
Чесно зізнайтеся, який вік обранця. Брехня ще нікого не доводило до позитивного вирішення проблеми. Навіть якщо різниця складає 20 і вище, скажіть про це.

Чоловік годиться в батьки

Молодих жінок приваблюють чоловіки старше на 15 і більше років. Їх вабить досвід, особливе ставлення чоловіка до дружини, як до дитини. Але родичі і друзі частіше незадоволені такого союзу, пророкують розставання, неможливість завести дітей. А якщо чоловік ще й непогано заробляє, то жінку звинувачують в гонитві за грошима, а не за любовними стосунками. Чи зможе такий союз розвиватися, мати майбутнє?

Бажання перебувати під крилом зрілого чоловіка найчастіше йде з дитинства. Або дівчинку надмірно опікувався батько, а в дорослому віці вона шукає схожого людини, схожі відносини. Має місце і інша ситуація, коли дівчинка виросла без батька, їй не вистачало чоловічої уваги. І тепер, коли вона виросла, вона отримує «татуся».

Такі шлюби нерідко бувають вдалими, але деякі з них не можна такими назвати. Чоловік бере на себе чільну роль, вирішує проблеми сім'ї, вчить дружину, відносини набувають забарвлення «батько-дочка». Через різницю більш, ніж 20 років виникають психологічні розмежування, відмінності інтересів, сексуальних уподобань і можливостей. Трапляється так, що жінка знаходить розраду на стороні, так як дорослий чоловік не задовольняє її потреби. Якщо він дізнається про зради партнерки, часто він мириться з такою постановкою речей. Хоча ця ситуація не приносить йому позитивних емоцій, а скоріше, навпаки. Такі шлюби нерідко бувають вдалими, але деякі з них не можна такими назвати

Перебуваючи під повним опікою чоловіка, жінка забуває про себе і своєму розвитку. При негативному результаті (смерті чоловіка або догляді) жінка залишається без засобів до існування. Вона не встигла здобути освіту, жодного разу не працювала і за фактом вона мало що вміє. Тому подальша самостійне життя знаходиться під питанням.

Деякі жінки в підсумку переростають подібні відносини, що будуються на турботі батька за дочкою. Вони стають самостійними, йдуть працювати. Чоловікові це не подобається, з його боку з'являється ревне ставлення. Іноді такі чоловіки забороняють дружинам працювати через бурхливих емоцій, фактично укладають їх під варту, контролюють кожен крок.

Ще одним мінусом відносин зі значною різницею у віці є неможливість закладу дітей. Це пов'язано з фізіологічними особливостями чоловіки. Але в такому разі зверніться до дитячого будинку, щоб взяти малюка звідти.

Сліпо вірити статистичним дослідженням, думок психологів не потрібно, довіряйте один одному, власним почуттям і емоціям, тоді щасливе життя з коханою людиною забезпечена. Вікові розмежування неголовні критерії вибору коханої людини. При зустрічі не кидайтеся подивитися в паспорт і перевірити рік народження. Пам'ятайте, що цей факт може вплинути на спільне життя. Але ми самі є ковалями свого щастя.

Чи впливає цей показник на фортецю і довжину шлюбу?
Чи зможе такий союз розвиватися, мати майбутнє?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация