Різниця у віці

  1. Сприйняття оточуючими шлюбів, для яких характерна різниця в віці
  2. Яка психологія стосунків в шлюбах з різною різницею у віці?
  3. Шлюби, в яких чоловік старший за дружину
  4. Позитивні сторони такого шлюбу:
  5. Негативні сторони нерівних шлюбів, коли чоловік старший за
  6. Коли чоловік старший на 5-7 років
  7. Чоловік старше на 8-12 років
  8. Чоловік старше на 13-16 років
  9. Різниця між чоловіком і жінкою в 19-20 і більше років
  10. Шлюби, в яких жінка старше
  11. Позитивні сторони шлюбу, в якому дружина старша за чоловіка
  12. Коли жінка старше на 8-12 років
  13. Коли жінка старше на 16 років і більше

Шлюби, в яких присутня різниця у віці між чоловіком і жінкою, завжди викликають підвищений інтерес з боку оточуючих, а також масу суперечок і обговорень Шлюби, в яких присутня різниця у віці між чоловіком і жінкою, завжди викликають підвищений інтерес з боку оточуючих, а також масу суперечок і обговорень. Добре це чи погано? Як різниця у віці позначається на розвитку відносин? Міцні ці союзи? Чим керуються чоловік і жінка, вступаючи в такий шлюб?

Коли відносини між нерівними за віком партнерами тільки починають складатися, мало хто замислюється над тим, як може вплинути ця різниця. Як правило, на першому місці в такій ситуації завжди стоять почуття. Тільки по закінченні якогось кількості часу, подружжя може відчути вплив вікового нерівності.

Успішність нерівних шлюбів залежить від ряду факторів.

Серед них:

- чи був цей шлюб обдуманим, планованим або сумбурним, створеним в пориві почуттів;

- що лежить в його основі: щира любов або строгий розрахунок;

- чи задоволені (емоційно і фізіологічно) чоловік і дружина один одним у шлюбі;

- які відносини у подружжя з членами протилежних сімей;

- чи залишаються вірні чоловік і жінка один одному протягом всього шлюбу;

- чи готові вони подолати всі труднощі, які можуть бути пов'язані із засудженням їх шлюбу оточуючими.

Сприйняття оточуючими шлюбів, для яких характерна різниця в віці

Жінка старша за свого чоловіка ... Ситуація, яка в усі часи засуджувалася громадськістю. Стереотипи завжди чинили сильний вплив на сприйняття нерівних шлюбів.

В цілому соціум поблажливіше ставиться до спілкам, в яких чоловік старше, нехай навіть на двадцять років.

І, відповідно, більш осуджені ситуації, коли існує велика різниця у віці, і при цьому жінка набагато старша за чоловіка.

Це пов'язано з тим, що біологічно такий шлюб вважається Це пов'язано з тим, що біологічно такий шлюб вважається   протиприродним, оскільки жінка, будучи вже немолодою, не може реалізувати свої дітородні функції протиприродним, оскільки жінка, будучи вже немолодою, не може реалізувати свої дітородні функції. І саме подружжя зазвичай поводяться по-різному в суспільстві.

Чоловік завжди пишається своєю молодою обраницею і прагне частіше бувати з нею на людях, знайомити з оточуючими. А ось жінка, навпаки, найімовірніше, постарається приховати від громадськості подробиці свого шлюбу з молодим чоловіком, питання про нього можуть викликати у неї сором і дискомфорт.

Яка психологія стосунків в шлюбах з різною різницею у віці?

Шлюб, в якому подружжя одного віку

Взаєморозуміння у відносинах ровесників розвинене найкращим чином. Часто у подружжя є схожість інтересів і моделей поведінки. Це найбільш поширений шлюбний союз. Дітей молодята зазвичай не поспішають заводити. У перший час після весілля їм хочеться пожити для себе (звичайно, за умови, якщо шлюб ретельно планувався).

Безумовно, однаковий вік не є гарантією вічного союзу. Згідно з дослідженнями, 53% шлюбів, створених ровесниками, через два-три роки розпадаються, повернути радість до життя після розставання буває проблематично. Тому не варто сподіватися на бездоганне початок відносин. Їх необхідно постійно підкріплювати і освіжати. Інтерес один до одного подружжя може підтримувати за допомогою сюрпризів, незвичайних подарунків, захоплюючого спільного проведення часу і відпочинку, сексуальних експериментів. А також з плином часу шлюб повинен вже ґрунтуватися не тільки на любові і пристрасті, але і на дружбу, підтримку і терпіння. Тоді такий союз можна назвати по-справжньому міцним.

Шлюби, в яких чоловік старший за дружину

Традиційно в усі часи такі союзи заохочувалися суспільством Традиційно в усі часи такі союзи заохочувалися суспільством. А в деякі історичні періоди навіть спостерігалися тенденції до висновку шлюбів між молодою дівчиною і дуже зрілим чоловіком. Особливо це було характерно для часів, коли була відсутня свобода вибору, і рішення про те, хто буде супутником життя, залежало від батьків.

У сучасному світі такі шлюби зовсім не рідкість, до того ж зараз вони представляють собою усвідомлений вибір подружжя.

Позитивні сторони такого шлюбу:

  • Психологічно жінка відчуває себе більш захищеною і оточеній турботою і увагою, якщо з нею поруч чоловік, який старший за неї. Він, як правило, схильний її балувати, робити подарунки, захоплюватися її красою і вишуканістю. Жінка відчуває задоволення від цього, а чоловік самостверджується таким способом і підкріплює почуття власної гідності.
  • Зрілий чоловік зазвичай є таким, що відбувся в життя. Тому сім'я, в якій він глава, найчастіше «міцно стоїть на ногах». Жінка може дозволити собі займатися улюбленою справою, навіть не приносить особливого доходу. Чоловік же відчуває свою незамінність і радий тому, що може забезпечити сім'ю і бути для неї опорою
  • Чоловіки психологічно дозрівають пізніше, ніж жінки. Тому в нерівних шлюбах цінності подружжя зазвичай стають схожими. Чоловік старшого віку більш готовий до виховання дітей, ніж молодий хлопець. Він вже не настільки схильний до інстинктам, не прагне звабити якомога більше красунь, на перше місце для нього виходять сім'я і стабільність. Саме цього часто не вистачає молодій жінці в шлюбі з ровесником
  • У такому шлюбі (особливо де існує велика різниця у віці між чоловіком і жінкою) набагато нижча ймовірність чоловічої зради. Це цілком зрозуміло. Поруч з чоловіком молода і приваблива дружина, тому йому не потрібно на стороні переконуватися в тому, що він ще багато на що здатний

Головний плюс для старого чоловіка в такому шлюбі - це можливість заряджатися енергією від молодої дружини, зберігати бадьорість духу і бути в хорошій фізичній формі. Жінка в такому союзі зазвичай старіє раніше.

Негативні сторони нерівних шлюбів, коли чоловік старший за

  • Чим старше чоловік, тим сильніше зазвичай різниця в інтересах між подружжям. Це може стосуватися і улюблених занять, і спільного проведення дозвілля (аж до того, як організувати літній відпочинок). Смаки у представників різних поколінь часто не збігаються. Для того, щоб зберегти шлюб і не втратити взаєморозуміння, подружжю доведеться в якісь моменти підлаштовуватися під потреби один одного, проявляти терпіння і інтерес до захоплень свого (-ів) обранця (-ці)
  • Найчастіше чоловік може зіткнутися з негативним ставленням до себе з боку родичів дружини, особливо її батька. Звичайно, в першу чергу, це стосується чоловіків, у яких різниця у віці з обраницею становить багато років.
  • Батьки вважають за краще бачити поряд з дочкою молодого енергійного юнака. Його легко вважати своїм «сином», а ось щодо зрілого чоловіка (який років на 15-16 старше їх дочки) вони навряд чи зможуть собі це дозволити
  • У чоловіка в шлюбі з молодою дружиною може складатися чимало приводів для ревнощів, особливо якщо різниця в десять років і більше. Щоб дружина відчувала до нього інтерес, він завжди повинен підтримувати фізичну форму, стежити за собою, бути «сучасним».
  • Часом це різний соціальний статус подружжя, приналежність до різних суспільних кіл.

Коли чоловік старший на 5-7 років

Дана різниця вважається оптимальною, оскільки вона не сильно помітна з боку, але корисна для відносин. У подружжя можуть бути схожі інтереси і цінності, що передбачає можливість спільно проводити дозвілля і мати спільних друзів.

Чоловік вже встиг отримати важливий життєвий досвід і готовий до створення сім'ї. Зазвичай він на рівних з дружиною бере участь у вихованні дітей. Жінка визнає його авторитет і відчуває себе захищеною. Шлюби, в яких різниця у віці 7 років, часто виявляються досить міцними. І за статистикою, в них зазвичай народжується кілька дітей.

Чоловік старше на 8-12 років

Шлюби, в яких різниця у віці 8 років і більше, вже сильніше можуть впливати на розвиток відносин подружжя. Чоловік, більш старший за віком (років на 10-12), виглядає в очах жінки набагато впевненіше і надійніше, ніж її ровесники. Він повністю самостійний і має серйозний життєвий досвід. Ускладнюються відносини зазвичай різницею в смаках і бажанні певним чином проводити дозвілля. Але це цілком можна виправити, якщо сильно захотіти. 12 років - все ж не такий вже великий розрив.

Чоловік старше на 13-16 років

Коли в середньому різниця між чоловіком і жінкою 14 років, то це, звичайно, відчутно і для подружжя, і для оточуючих, що спостерігають за розвитком їхніх стосунків Коли в середньому різниця між чоловіком і жінкою 14 років, то це, звичайно, відчутно і для подружжя, і для оточуючих, що спостерігають за розвитком їхніх стосунків. Такі чоловіки добре розбираються в психології жінок, уявляють, що вони хочуть і часто готові дати це дружині, ніж зазвичай і залучають своїх обраниць. Дорослий чоловік досить виважено і відповідально підходить до створення сім'ї. Він уже не той юнак, яким був 15 років тому. Жінка в шлюбі з ним, найімовірніше, буде відчувати себе, як за кам'яною стіною.

Проблеми можуть виникнути в інтимному житті. У молодої жінки вище потреба в сексі, ніж у чоловіка, який старший за неї на 15-16 років. Гостро може також стати питання, пов'язане з народженням дітей.

Різниця між чоловіком і жінкою в 19-20 і більше років

Відмінність такого шлюбу від перерахованих вище, в тому, що чоловік і жінка в ньому вже напевно належать до різних поколінь, що нерідко знижує взаєморозуміння в сім'ї.

Дівчина зазвичай вирішується вийти заміж на чоловіка, який на 19-20 років старший за неї, у випадках, коли в дитинстві їй було недостатньо уваги і турботи з боку батька.

Ще більш загострюються в подібних шлюбах такі проблеми як ревнощі чоловіка до молодої дружини, народження дітей, серйозне відмінність в інтересах і захопленнях подружжя. Але якщо почуття щирі і задоволеність шлюбом висока, то шанси зберегти сім'ю дуже навіть непогані.

Шлюби, в яких жінка старше

Нерівні відносини, в яких жінка на 10-12, а то і на 19-20 років, старша за чоловіка, завжди викликають Нерівні відносини, в яких жінка на 10-12, а то і на 19-20 років, старша за чоловіка, завжди викликають   потужний громадський резонанс потужний громадський резонанс. Хоча в даний час такі шлюби зустрічаються все частіше, і серед них досить багато прикладів успішних і тривалих союзів. Про причини вибору хлопцями немолодих супутниць життя можна прочитати в статті: Чому чоловіки віддають перевагу жінкам старше себе?

Позитивні сторони шлюбу, в якому дружина старша за чоловіка

  • У жінки сповільнюються процеси старіння, якщо поруч з нею молодий чоловік. Внутрішня енергія допомагає підтримувати і зовнішню красу.
  • Мудрість і врівноваженість жінки більш зрілого віку, сприятиме згладжування конфліктів і появи стабільності в шлюбі.
  • Сексуальне життя подружжя може досягати високого рівня, оскільки період чоловічої статевої активності припадає на молодість, а жінка «розквітає» в цьому відношенні в зрілому віці.
  • Жінка, яка старша за свого чоловіка, як правило, прагне посилено стежити за собою, бути активною, постійно вчитися чомусь новому навіть в ситуаціях, якщо різниця у віці понад 10-12 років.

Негативні сторони шлюбу

  • У таких відносинах жінка часто займає лідируючу позицію, може опікувати свого молодого чоловіка і надмірно піклуватися про нього. Така ситуація може з часом перестати подобатися чоловікові, і він захоче стати главою сім'ї. Ось тільки в цій чи сім'ї?
  • Негативне ставлення з боку батьків чоловіка (переважно, матері), друзів. Ситуація схожа на ту, коли в шлюбі чоловік набагато старший, тільки осуд оточуючих в даному випадку в рази сильніше.
  • На жінку мимоволі будуть вішати ярлики «мами» або «старшої сестри», коли вона виявиться поруч з молодим чоловіком в суспільстві. А це завжди неприємно для жіночої половини людства.
  • Подолання ревнощів може стати серйозним випробуванням для зрілої жінки. Страх захоплення молодими дівчатами і зради з боку чоловіка може стати постійним супутником для жінки в нерівному шлюбі.

Коли дружина старша за на 5-7 років

Різниця в п'ять або сім років в шлюбі може не відчуватися подружжям, особливо якщо у них схожі інтереси і потреби. Навколишні також можуть не помічати цього відмінності, оскільки жінка зазвичай виглядає молодо і енергійно. Сексуальна активність у подружжя найчастіше збігається. І у них навіть може бути загальне коло друзів. Тому такі шлюби в більшості випадків виявляються міцними.

Коли жінка старше на 8-12 років

Коли в середньому різниця в віці 10 років, то це зазвичай помітно для оточуючих, що часто викликає у жінки дискомфорт і бажання рідше бувати разом на публіці. Терпіння і мудрість жінки, а також справжня любов молодого чоловіка допоможуть подолати всі труднощі і врятувати шлюб.

Коли жінка старше на 16 років і більше

У такі шлюби зазвичай вступають чоловіки, які в дитинстві недоотримали материнської турботи і ласки і підсвідомо намагаються реалізувати цю потребу в дорослому житті. Рідко такий зв'язок залишається довгою. Щасливий і довгий союз з різницею, наприклад, в 19 років, скоріше є винятком, ніж правилом.

Незважаючи на суспільний осуд, зріла жінка в нерівному шлюбі повинна, в першу чергу, слухати своє серце і керуватися особистими цінностями та інтересами.

Не можна засуджувати щасливі відносини, грунтуючись тільки на різниці у віці. Саме стереотипи часто стають каменем спотикання в нерівних шлюбах, коли чоловік і жінка самі перестають вірити в глибину своїх почуттів і можливість подолати всі перешкоди і обмеження ситуації, що склалася. Але ж головне - це розуміння один одного і взаємний розвиток, яка б різниця у віці не була.

Схожі статті

Добре це чи погано?
Як різниця у віці позначається на розвитку відносин?
Міцні ці союзи?
Чим керуються чоловік і жінка, вступаючи в такий шлюб?
Яка психологія стосунків в шлюбах з різною різницею у віці?
Ось тільки в цій чи сім'ї?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация