Робоча віза в Польщу: як отримати польську робочу візу, ціна

  1. Переваги робочої візи
  2. Національна віза категорії D - види
  3. Куди краще звернутися
  4. Скільки коштує робоча віза в Польщу
  5. З чого почати оформлення
  6. Повний перелік обов'язкових документів
  7. Нововведення 2017 року
  8. Які помилки призводять до відмови і як його оскаржити

Польща приваблива для багатьох іноземців, які бажають здійснювати свою професійну діяльність за кордоном. Тут більш високий рівень заробітної плати, ніж в сусідніх країнах. А мова, менталітет і ціни мають деяку схожість. Але щоб працевлаштуватися в цій республіці на легальних підставах, потрібен спеціальний дозвіл, а саме - робоча віза в Польщу.

Переваги робочої візи

Легальне перебування і працевлаштування в межах країни - далеко не єдині права, які дає польська робоча віза. Даний вид дозволу дозволяє іноземцям відвідувати всі країни Євросоюзу і перебувати на їх території досить довгий термін - 90 днів за одне півріччя.

Правда спершу доведеться перетнути польський кордон, за цим типом «пропуску» поїхати кудись, крім Польщі зі своєї країни не вийде. А ось повернутися на батьківщину можна через кордон будь-якої держави.

А ось повернутися на батьківщину можна через кордон будь-якої держави

Національна віза категорії D - види

Польську робочу візу відносять до національної і ділять на 2 категорії, що відрізняються терміном дії:

  • На 6 місяців. Дозволяє працювати в Польщі рівно 90 днів. Як поспіль, так і з перервами. Головне, щоб загальна кількість днів не перевищувало дозволене. Щоб зробити такий дозвіл, потрібно надати консулу короткостроковий контракт або сезонний;
  • На рік. Видається тільки консульством при пред'явленні довгострокового трудового контракту і дозволяє працювати в Польщі 180 днів.

Національну візу категорії D поділяють на кілька типів, що відрізняються за видом дозволеної діяльності.

Тип візи Апліканти A Люди, які вже успішно працюють у Польщі. B Кваліфіковані співробітники, які досягли рівня менеджменту. C Співробітники, перекладені з закордонної філії компанії в польський. D Працівники, що прямують до Польщі для виконання певних завдань і на чіткий термін за контрактом. E Іноземці, яких наймає польський роботодавець для виконання тимчасових, короткострокових робіт - до трьох місяців.

Куди краще звернутися

Звернутися за видачею робочих віз до Польщі можна як в консульство республіки, так і в акредитовані візові центри. Перший варіант привабливіше для тих, кому потрібно виїхати в Польщу миттєво, а платити за терміновість не хочеться. Оскільки тут документи розглядають протягом 5 днів, а в другому випадку - 10-14.

Мережа візових центрів розвинена більш широко, і іноді простіше вдатися до послуг цих установ, ніж їхати в сусіднє місто. Наприклад, в Росії консульства є лише в Санкт-Петербурзі, Калінінграді, Іркутську, Смоленську і Москві. До того ж в обов'язки консула не входить допомога у подачі заяви, а в центрах можна розраховувати на коментарі по будь-яких спірних питань.

До того ж в обов'язки консула не входить допомога у подачі заяви, а в центрах можна розраховувати на коментарі по будь-яких спірних питань

Скільки коштує робоча віза в Польщу

Ціна робочої візи в Польщу різна для громадян різних країн і є обов'язковий консульський збір. Оплачувати його потрібно перед подачею документів незалежно від того, куди ви їх подаєте.

Якщо ви оформляєте дозвіл через візовий центр, буде потрібно сплатити сервісний збір за його послуги, що збільшить загальну вартість робочої візи в Польщу. Терміновий розгляд документів також передбачає збільшення вартості візового збору.

Країна громадянина Вартість консульського збору Доплата за терміновість Ціни на послуги візових центрів (сервісний збір) Україна 0 +30 євро + 19-23 євро Росія 60 євро +30 євро + 19-23 євро Білорусь 20 євро Не передбачена + 19-23 євро

З чого почати оформлення

Головний документ, без якого консул не стане розглядати заяву - офіційне запрошення до співпраці. Надати його заявнику повинен сам роботодавець, попередньо заповнивши спеціальний бланк і зареєструвавши його в управлінні воєводства (того, де буде працювати іноземний співробітник).

Надати його заявнику повинен сам роботодавець, попередньо заповнивши спеціальний бланк і зареєструвавши його в управлінні воєводства (того, де буде працювати іноземний співробітник)

зразок запрошення

У запрошенні вказують:

  • Всі реквізити компанії;
  • Персональні та контактні дані співробітника, інформацію з паспорта;
  • Мета запрошення;
  • Дату написання запрошення;
  • Терміни дії договору або контракту;
  • Фінансові відомості;

Запрошення повинно бути завірено печаткою організації, що запрошує.

Виходить перше, що необхідно зробити - це знайти вільну вакансію і потенційного роботодавця, який готовий буде витрачати свої власні кошти і час на оформлення запрошення.

Повний перелік обов'язкових документів

Щоб отримати дозвіл на працевлаштування в Польщі, необхідно зібрати і надати в консульство наступний пакет документів:

  1. Дійсний закордонний паспорт з як мінімум 2 чистими сторінками + копію всіх його сторінок;
  2. 2 фотографії паспортного зразка. Одну слід приклеїти на заповнений бланк анкети;
  3. Сам бланк анкети та її індивідуальний номер, який присвоюється під час її реєстрації. Заповнюють анкету на сайті http://www.e-konsulat.gov.pl в режимі онлайн;
  4. Оригінал і копію страховки на весь термін роботи. Мінімальна сума страховки - 30000 євро. Якщо поліс оформить сам роботодавець, то знадобиться лише його копія;
  5. Документи, що гарантують надання заявнику роботи в Польщі. Ними є робочий договір і контракт;
  6. Квитанцію, що підтверджує оплату консульського збору.

Нововведення 2017 року

На конференції, проведеної в Варшаві в 2016 році, було прийнято рішення внести зміни в процедуру видачі віз. Тепер, щоб отримати робочі візи в Польщу, іноземним заявникам не буде потрібно запрошення. Цей документ втратить свою силу.

Решта нововведення торкнутися наступних напрямків:

  • Іноземні співробітники зможуть претендувати на отримання одного з трьох типів віз - тимчасової (6 місяців), сезонної (8 місяців) і візи для розв'язання польського консула (від 1 до 3 років). Дозвіл, як і запрошення, оформляє роботодавець;
  • Сезонна віза дозволить працювати тільки в трьох сферах - сільське господарство, громадське харчування і готельний бізнес;
  • Співробітник, якому видана віза по вирішенню, повинен зареєструватися на підприємстві запросив роботодавця протягом двох тижнів. Інакше візу анулюють;
  • Працівник зможе змінити роботодавця всього 1 раз і стільки ж разів зможе подати прохання на продовження візи.

Зміни планувалося ввести в чинності 1 січня 2017 року, але було прийнято рішення відкласти цю процедуру до 2018 року.

Які помилки призводять до відмови і як його оскаржити

Найчастіше причиною відмови у видачі національної візи стають:

  • Помилкова інформація, надана заявником;
  • Сам роботодавець або його компанія, якщо з їхнього боку було виявлено нелегальне працевлаштування іноземних осіб;
  • Недостатня кваліфікація для виконання роботи, на яку претендує заявник.

Відмова можна оскаржити, але лише протягом 7 поточних днів. Для цього необов'язково звертатися до грамотного фахівця, все можна зробити самостійно.

Перша дія - звернення до воєводство, в якому зареєстрований контракт і заповнення спеціальної заяви. У ньому слід вказати факти, які зможуть послужити підставою для оскарження рішення і підтвердити їх, приклавши відповідні документи.

Після потрібно заново подати всі необхідні документи в консульство, в якому заявник планує отримувати дозвіл. І краще перевірити їх на відповідність необхідним нормам, оскільки повторну відмову оскарженню не підлягає.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация