Робоча віза в Польщу для українців, білорусів і росіян в 2019 році

  1. Оформлення робочої візи в Польщу
  2. Процедура отримання робочої візи та трудової міграції до Польщі
  3. Документи для робочої візи в Польщу
  4. Вартість робочої візи в Польщу
  5. Види дозволів на роботу в Польщі
  6. Блакитна карта ЄС до Польщі
  7. Відмова в робочій візі (дозволі на роботу) в Польщу
  8. Контроль за роботою іноземців в Польщі

За підсумками 2016-2018 років Польща займає стабільне перше місце в Європейському союзі за кількістю виданих іноземцям з країн СНД дозволів на проживання. По всій видимості, в 2019 році подібна тенденція збережеться. Левова частка іммігрантів переїжджає до Польщі з метою працевлаштування. Безумовне лідерство в цьому потоці утримують громадяни України. Рахунок йде на сотні тисяч трудових мігрантів. І це тільки офіційна статистика.

Для здійснення легальної професійної діяльності в польських компаніях українці, білоруси і росіяни повинні попередньо відкрити робочу візу в Польщу. Це обов'язкова умова. В цілому місцева влада зацікавлені в залученні здобувачів з сусідніх країн, здатних заповнити прогалини на польському ринку праці, що надасть позитивний ефект на польську економіку. Далі, дізнаємося про те як отримати робочу візу в Польщу в 2019 році.

Оформлення робочої візи в Польщу

Звичайно ж, видача величезної кількості робочих віз пов'язана, перш за все, з економічними інтересами польської держави. Після вступу Польщі до складу ЄС, молоді освічені поляки кинулися в більш розвинені європейські країни і багато галузей стали відчувати дефіцит в трудових кадрах. Виник істотний попит на кваліфікованих фахівців, володарів будівельних і робітничих професій, медичних працівників.

Середня заробітна плата в Польщі в 2019 році після сплати податків становить 855 євро на місяць. Мінімальний показник з 1 січня дорівнює - 525 євро. Чи не межа мрій, але для деяких трудових мігрантів цілком пристойні гроші. Тим більше іноземці з затребуваною кваліфікацією і досвідом можуть заробити набагато більше. Офіційна робота в Польщі дозволить вільно переміщатися в межах Шенгенської зони і користуватися іншими благами Європейського союзу.

У більшості випадків робоча віза в Польщу для українців, білорусів і росіян стає доступною тільки за умови відсутності претендентів на вакансію серед місцевих жителів, громадян ЄС, ЄЕП та Швейцарії. Проте на відміну від багатьох інших європейських держав знайти роботу на польському ринку праці значно легше.

Наприклад, норми чинного законодавства Польщі передбачають можливість найму працівників з України, Білорусі, Молдови, Росії та Вірменії на термін не більше 180 днів на рік без спеціального дозволу на роботу.

Наприклад, норми чинного законодавства Польщі передбачають можливість найму працівників з України, Білорусі, Молдови, Росії та Вірменії на термін не більше 180 днів на рік без спеціального дозволу на роботу

Як відомо, попит народжує пропозицію. Ажіотаж з польськими робочими візами сприяв появі безлічі посередницьких організацій і фіктивних підприємств, які за певну винагороду готові оформити візу в найкоротші терміни. Радимо бути обережніше з подібними пропозиціями. Намагайтеся оформити робочу візу в Польщу самостійно. Якщо спочатку стоїть мета легального заробітку, зробити це зовсім не важко.

Процедура отримання робочої візи та трудової міграції до Польщі

  • Пошук роботодавця і укладення трудового контракту.

  • Оформлення дозволу на роботу.

  • Відкриття робочої візи.

  • Переїзд і отримання виду на проживання.

Рішення про видачу здобувачеві з-за кордону дозволу на роботу в Польщі приймається Адміністрацією Воєводства за запитом місцевої компанії. Як правило, протягом 15-21 днів на вакансію не повинні відгукнутися поляки чи європейці. Для цього проводиться спеціальний тест серед осіб, зареєстрованих у центрах зайнятості Польщі. Умови роботи і рівень заробітної плати, запропоновані іноземцям з третіх країн, включаючи українців і білорусів, повинні відповідати польським стандартам.

Важливо. На практиці польські роботодавці дуже часто занижують виплати трудовим мігрантам з країн СНД. Враховуйте цей факт при підписанні контракту.

Для деяких категорій дефіцитних для ринку праці Польщі професій або некваліфікованих працівників (помічники по господарству) спеціальний тест не проводиться. В середньому розгляд заяв на видачу дозволів на роботу в Польщі займає від 30 до 60 днів.

Термін дії документа обмежується умовами контракту, але зазвичай не перевищує 1 року і при необхідності продовжується до 3-5 років. Після того як приймається позитивне рішення, іноземець звертається в Консульство Польщі у своїй країні за робочою візою.

Примітка. У разі втрати робочого місця іноземець не зобов'язаний залишати територію Польщі. Протягом двох тижнів про це потрібно письмово повідомити Адміністрацію Воєводства і за 30 днів спробувати знайти нового роботодавця.

Документи для робочої візи в Польщу

Для здійснення трудової діяльності і перебування в Польщі більше 3 місяців зазвичай оформляється національна віза (тип D), яка діє до 1 року і дозволяє перебувати в інших країнах шенгенської зони до 90 днів.

  1. Заповнена анкета на візу. Іноді потрібна попередня онлайн-реєстрація.

  2. Дві кольорові фотографії (3,5 х 4,5 см.), Зроблені протягом останніх 6 місяців до подачі заяви на візу. Одне фото клеїться на анкету.

  3. Закордонний паспорт не старше 10 років з двома порожніми сторінками і терміном дії, що перевищує період, на який видається віза, мінімум на 3 місяці. Плюс копія першої сторінки.

  4. Оригінал і копія громадянського паспорта.

  5. Медична страховка з покриттям від 30 тисяч євро.

  6. Документи (оригінал і копія), що підтверджують підстави для перебування в Польщі (дозвіл на працевлаштування, робочий контракт, заява про намір працевлаштувати іноземця).

  7. Квитанція про сплату консульського збору.

Співробітники дипломатичного відомства Польщі має право зажадати додаткову або уточнюючу інформацію. Стандартний термін розгляду документів на робочу візу в Польщу становить 5-6 календарних днів. Прискорена процедура - 2-3 дня. Максимальний термін не може перевищувати 60 днів.

Важливо. Національна польська віза дозволяє працювати протягом 6 місяців в році, тому для більш тривалого працевлаштування після переїзду потрібно звернутися в Управління у справах іноземців Воєводства за місцем реєстрації і отримати тимчасовий вид на проживання в Польщі .

Вартість робочої візи в Польщу

Офіційна ціна на робочу візу в Польщу (консульський збір) в 2019 році варіюється від 0 до 70 євро і залежить від громадянства претендента, зокрема:

  • Для українців - 0 євро (35 євро шенгенська віза).

  • Для росіян - 35 євро.

  • Для білорусів - 60 євро.

Відзначимо, що в разі відмови від видачі робочої візи в Польщу сума збору іноземцю; не повертається.

Види дозволів на роботу в Польщі

  • Тип А - видається іноземцям, які здійснюють трудову діяльність в Польщі на підставі контракту з місцевим роботодавцем.

  • Тип B - видається іноземцям, які планують виконувати функції керуючих польських компаній і перебувати в країні від 6 до 12 місяців.

  • Тип C - видається іноземцям для роботи в філіях або представництвах зарубіжних компаній в Польщі на період більше 30 днів.

  • Тип D - видається іноземцям, які представляють компанії з-за кордону, для виконання короткострокових робіт на польській території.

  • Тип E - видається іноземцям, не пов'язаним з польськими роботодавцями, на період від 3 до 6 місяців, якщо жодна із зазначених вище дозволів застосувати не виходить.

Тип E - видається іноземцям, не пов'язаним з польськими роботодавцями, на період від 3 до 6 місяців, якщо жодна із зазначених вище дозволів застосувати не виходить

Блакитна карта ЄС до Польщі

Деякі категорії іноземних працівників, що володіють високою кваліфікацією і досвідом, можуть отримати блакитну карту ЄС в Польщі. Для цього передбачені наступні умови:

  • Контракт з польською компанією на термін не менше 1 року.

  • Підтвердженням високої професійної кваліфікації.

  • Рівень заробітної плати в трудовому договорі вище середніх показників по країні (встановлюється спеціальною постановою польського МВС).

  • Наявність місця для проживання в Польщі.

Голуба карта діє на 3 місяці довше, ніж термін виконання робіт, зазначений в контракті, але не може перевищувати 3 роки. Після закінчення 2 років здобувач може змінити роботодавця або тип дозволу на працевлаштування.

Відмова в робочій візі (дозволі на роботу) в Польщу

Найбільш часті причини відмови у видачі робочих віз або дозволів на працевлаштування в Польщі українцям і білорусам полягають в наступному:

  • Здобувач включений до реєстру іноземців, яким заборонено в'їзд до Польщі.

  • Рівень освіти і кваліфікація не дозволяють іноземцю здійснювати трудову діяльність на зазначеній в контракті посади.

  • У період розгляду заяви на візу встановлені факти підробки документів або виявлено інша помилкова інформація.

  • Роботодавець має сумнівну репутацію. Наприклад, притягувався до відповідальності за незаконний наймання іноземців раніше.

  • Роботодавець неправильно оформив документи для видачі здобувачеві дозволу на роботу в Польщі.

Контроль за роботою іноземців в Польщі

За законністю ведення трудової діяльності в Польщі працівниками з-за кордону стежать місцева Прикордонна служба та Національна інспекція праці. Співробітники цих відомств періодично здійснюють рейди. Перевіряють наявність дозволів на роботу і відповідність покладених на іноземних фахівців функцій умовами контракту. У разі виявлення порушень роботодавцям загрожують штрафи в розмірі 3-5 тисяч злотих, а претендентам в 1-5 тисяч злотих з подальшою депортацією з країни.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация