Робота в Білорусі: Казахстанец розповів про працевлаштування за кордоном

В останні роки Білорусь активно розвиває ринок інформаційних технологій. Центром тяжіння для багатьох програмістів став Парк високих технологій. Тут базується більше 150 компаній, серед яких Viber, Epam Systems, стартап Masquerade Technologies, а також розробник World of Tanks - Game Stream.

Казахстанські програмісти також не проти спробувати свої сили в одній з цих компаній. Так, наприклад, нещодавно поїхав 25-річний Олжас Досжанов розповів кореспонденту Tengrinews.kz , Чому він вибрав роботу в Білорусі і чим відрізняється їх IT-ринок.

Олжас Досжанов в березні минулого року разом з родиною перебрався до Мінська. Після декількох років роботи програмістом в Казахстані він вирішив спробувати себе в зарубіжній компанії. Вибір припав на Білорусь.

"Працюючи на місцевий ринок, ти не завжди дотримуєшся світовим практикам, а для IT- спеціаліста це дуже важливо. Технології постійно змінюються, я вважаю, що, працюючи тільки на зарубіжного замовника, можна" прокачати "свої навички та відкрити нові горизонти. Казахстан і Білорусь є пострадянськими країнами, але останньої вдалося значно зробити крок вперед в інформаційних технологіях. Тут досить висока конкуренція серед фахівців ", - поділився програміст.

Як розповідає Олжас, щоб працевлаштуватися в зарубіжну компанію, він завжди підтримував свою сторінку в соціальній мережі LinkedIn.

"Через деякий час в соцмережі зі мною зв'язалися з HR-служби американської IT-компанії білоруського Парку високих технологій. Розповіли про організацію, цікаві вакансії і можливість переїхати до Мінська. З початку я поставився до цього скептично, для мене було дивним почути, що компанія може взяти на себе витрати по переїзду працівника та його сім'ї. Також надати службову квартиру на перших порах, заплатити бонус за переїзд, допомогти з адаптацією і іншими речами. Відразу кинулося в очі, що це не наш HR ", - говорить він.

Однак не все так легко, як здавалося б. Довелося зіткнутися з деякими складнощами до працевлаштування. В першу чергу потрібно було підтягнути технічні знання, а далі попрацювати над презентацією себе.

"Порадившись з дружиною, ми вирішили спробувати. Я нічого не втрачав. Пройшовши перше інтерв'ю, домовилися про технічне інтерв'ю, яке я провалив. Я не вмів толком уявити себе, підкреслити свої сильні сторони. Після цього всерйоз задумався про можливість роботи за кордоном, почав дивитися варіанти, шукати інформацію про компанії. Після всього зупинився на цій компанії і вже точно хотів влаштуватися саме сюди. Для себе я склав план підготовки по потрібним мені тем і технологій, склав варіанти самопрезентації ", - розповів Олжас.

Для себе я склав план підготовки по потрібним мені тем і технологій, склав варіанти самопрезентації , - розповів Олжас

Як зазначає хлопець, бажання випробувати себе на міжнародному ринку було наскільки сильним, що він почав проходити співбесіди в аналогічних компаніях, відточуючи свої знання. Кожне інтерв'ю було роботою над помилками.

За словами Олжаса, довелося неабияк потрудитися, щоб отримати запрошення на роботу.

"Після трьох-чотирьох місяців я успішно пройшов інтерв'ю тут, не шкодую про переїзд і роботі. Компанія дає мені великі можливості в розвитку і перспективи, якщо порівнювати з попереднім місцем роботи, де у мене часто були переробки, напружені дні і зменшується мотивація до зростання через різні політик або бюрократичної тяганини ", - зазначив він.

"Тут у мене чітко організована навантаження, конкурентна зарплата, яка сильно відрізняється від казахстанської. Живий приклад використання кращих практик і трендів - все це дозволяє мені знайти баланс між роботою та особистим життям, якого мені так не вистачало", - сказав Олжас Досжанов.

При цьому програміст зазначив, що немає ідеальних місць для роботи, але на даний момент його все влаштовує.

"Навіть працюючи в іншій країні, я розумію, що мені ще є чому вчитися і куди рости", - сказав Олжас.

На закінчення він зазначив, що в майбутньому хотів би перенести отриманий досвід і знання в Казахстан. Але зараз, працюючи в американській компанії, програміст отримує хороший досвід, "який завжди буде в ціні".

Раніше повідомлялося, що в 2017 році з Казахстану вибуло 37 704 людини, при цьому 35 680 осіб з них - громадяни РК. Із загальної кількості вибулих виїхало до Росії 87 відсотків, або 32 875 осіб. Також люди їхали до Німеччини - 2 960 чоловік, Білорусь - 288 осіб, США - 284 людини і Ізраїль - 127 осіб.

Ще швидше, ніж на сайті! Читайте наші новини у Telegram. Підписуйтесь на @tengrinews

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация