Робота для пенсіонерів

Спокійно ставиться в безробіття досить складно. Особливо важко змиритися з вимушеним неробством новоявленим пенсіонерам, тим, хто все життя працював і виявився не при справах, хоча ще багато сил і є бажання працювати. А з огляду на низькі соціальні стандарти і, відповідно, низький рівень життя, стає зрозуміло, що і на пенсії без додаткового джерела доходу пенсіонерам ніяк не обійтися.

Правда, пошук заняття до душі буде пов'язаний з певними труднощами, адже вік співробітника - це один з основних критеріїв підбору персоналу строгими роботодавцями. Відомо, що осіб старше 45 років на роботу беруть вкрай неохоче. Ні, працевлаштування реально і можливо, проте як не крути, а реальні шанси знайти роботу все одно невисокі. Проте, можна працювати самостійно, наприклад, спробувати себе в якості фрілансера, якщо, зрозуміло, є навички роботи з комп'ютером і мережею Інтернет.

Як же вийти з тупикової ситуації? Варіантів може бути кілька - можна шукати роботу в якості позаштатного співробітника, наприклад охоронця або регулювальника на парковці. Можна активно розсилати резюме в усі відомі організації та підприємства і пропонувати свої послуги, акцентуючи при цьому увагу на пристойний досвід роботи і стаж. Взагалі, думка про те, що доля більшості людей похилого віку - робота вдома, є стереотипом, причому невірним.

Скажімо, клінінгові компанії досить охоче візьмуть на роботу співробітників похилого віку - відповідальність у пенсіонерів на порядок вище, ніж у молодих співробітників. Прибирання офісів, підприємств та організацій - не найгірший варіант для пенсіонера. Ще одна типово «пенсійна» вакансія - консьєрж або вахтер. У багатьох компанія є вакансія гардеробника (гардеробниці), яка цілком по плечу пенсіонеру.

Приватні охоронні підприємства часто використовують працю пенсіонерів в якості сторожів та охоронців, правда в цьому випадку перевага віддається пенсіонерам-вихідцям з силових відомств і структур. Ще пенсіонерам доступні найбільш затребувані вакансії - кур'єр, продавець в кіоск. Правда, під силу чи буде людині похилого віку виконувати службові обов'язки, передбачити важко. У теплу пору року існує безліч пропозицій сезонної роботи, пов'язаної з посадкою сільськогосподарських рослин, доглядом за садами і збором врожаю.

Якщо ж пошуки роботи через інтернет або ЗМІ не увінчалися успіхом, пенсіонер завжди може звернутися до державного центру зайнятості. У цій організації звернувся поставлять на облік як безробітного пенсіонера (від статусу звичайного безробітного це відрізняється відсутністю соціальних виплат) і допоможуть підібрати роботу. Причому, за твердженням працівників центрів зайнятості, багато роботодавців свідомо беруть на роботу пенсіонерів, мотивуючи це більш стійкою життєвою позицією, великим досвідом і меншими вимогами в плані заробітної плати і соціальних гарантій у співробітників пенсійного віку.

Розклеювання оголошень, участь в соціологічних опитуваннях, робота вдома по збірці деталей та сортування кореспонденції - все це вакансії, найбільш часто пропоновані пенсіонерам. На жаль, пенсіонери не можуть взяти участь у програмах з перепідготовки з наступним працевлаштуванням, в іншому випадку відсоток працюючих здобувачів похилого віку був би набагато вище.

Словом, існує безліч варіантів, завдяки яким пенсіонер зможе поправити скромний бюджет, головне не впадати у відчай і наполегливо продовжувати пошуки.

Як же вийти з тупикової ситуації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация