Роботи фабрики Adidas

Adidas, німецький виробник спортивного одягу і обладнання, заявив, що почне продавати взуття, виготовлене роботами, вже з 2017 року, пише The Guardian .

Як і багато великих компаній, Adidas перенесла більшу частину свого виробництва в Китай та інші азіатські країни, де на бренд працює понад мільйон робочих. Тепер спортивний гігант хоче повернути частину виробництва до Німеччини, на батьківщину марки. Так власники компанії хочуть скоротити витрати на доставку товарів і поставляти товари в магазини більш оперативно.

Для цього Adidas побудувала фабрику, на якій трудяться роботи. Вона відкриється в Ансбаху, неподалік від головного офісу Adidas в Баварії. На початку 2016 року завод Speedfactory ( «Швидкісна фабрика») випустить перші 500 пар кросівок. На заводі будуть вироблятися моделі з плетеної поверхнею і пружною підошвою з пінополіуретану. На Speedfactory буде працювати близько 10 осіб - вони будуть контролювати виробничі процеси на початковій стадії. У майбутньому завод стане повністю автономним.

«З новим підходом до виробництва - автоматизованим, децентралізованим і гнучким - ми станемо ближче до ринку і до наших споживачів», - зазначив глава компанії Герберт Хайнер.

У 74% випадків покупці купують моделі кросівок, які вийшли менше року тому. Особливою популярністю користуються кросівки, дизайн яких розробляє репер Каньє Вест, - їх розбирають в перші дні продажів. Speedfactory дозволить випускати нову партію ультрамодних кросівок вже на наступний день і оперативно поповнювати асортимент магазинів.

Adidas підписав в жовтні договір з німецькою групою розробників Manz - вони спроектують нову автоматизовану технологію для виробництва. Всі процеси - від створення дизайну до випуску готового продукту - хочуть зробити цифровими. Також спортивний бренд співпрацює з Johnsons Controls, експертами з робототехніки KSl Keilmann і вченими з Мюнхенського технічного університету та з Технічного університету Ахена.

Другий завод SpeedFactory планується відкрити в Сполучених Штатах. Однак, заводи в Азії також залишаться. За словами Герда Манца, керівника з інновацій та технологій Adidas, метою компанії не є повна автоматизація. Але в довгостроковій перспективі Adidas розглядає можливість побудувати заводи, на яких будуть працювати роботи, в Великобританії або у Франції. Як зауважив Хайнер, на них, можливо, будуть проводитися і сорочки національної збірної по футболу Німеччини.

Звичайно, Adidas не закинув своїх постачальників в Китаї і В'єтнамі. Як повідомляє глава відділу інновацій Герд Манц, на фабриці в Німеччині буде відпрацьовуватися зовсім інша бізнес-модель.

Adidas справила 301 мільйонів пар взуття в 2015 році і має виробляти на 30 млн пар більше з кожним роком, щоб досягти намічених компанією показників зростання до 2020 року. Спортивна марка має намір відкрити ще кілька Speedfactory-виробництв по всьому світу, але на додаток до існуючих фабрикам і заводам, а не замість них.

Adidas вже давно вступила на шлях інновацій. Компанія планує запустити послугу створення унікального дизайну, коли кожен зможе замовити кросівки індивідуально під себе. Поки що цим сервісом можуть скористатися тільки спортсмени. Також бренд буде виробляти кросівки з матеріалу на основі океанічного сміття, вони будуть друкуватися на 3D принтері .

Раніше ми повідомляли, що Тайванська компанія Foxconn , Один з найбільших в світі виробників електроніки і головний виробничий партнер Apple, скоротила 60 000 робочих на своїх фабриках, замінивши їх роботами.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация