Рок-альтернатива: погляд з «Підпілля» «БНК

Останнім часом в Сиктивкарі помітно активізувалася неформальна рок-тусовка. На середину жовтня заплановано проведення рок-фестивалю «важкої» музики, на якому передбачається виступ італійців Putridity. Ще один рок-фест - «Гасіть звук» - планувався влітку, але був скасований. Про те, як нині справи у Сиктивкарський рокерів і організаторів їх концертів, розповів в бесіді з МС один з активних діячів в цьому процесі - учасник організації «Підпілля» Сергій Попов.

Фото "Молоді Півночі"

- Як взагалі можна назвати вашу організацію - клубом, тусовкою або чимось ще?

- «Підпілля» - це, скоріше, клуб за інтересами. Спочатку утворилася одна група людей, яка просто організовувала концерти, потім приєднався ще один чоловік, Володимир Русанов, і ми почали розвивати вже різні напрямки - не тільки концерти, а й репетиції, просування молодіжних груп. Ми орендуємо приміщення в промзоні на вулиці гаражні, там збираються на репетиції хлопці з різних команд: «Після тифу», «Де ти!», Та й багато хто ще.

- Цього літа у вас планувалася галаслива акція - рок-фестиваль «Гасіть звук», але вам не надали майданчик у клубу «Немо», оскільки вона знаходиться дуже близько до будівлі суду, і фест зірвався. Можна ж було це передбачити.

- Проблема завжди в кадрах. Одна людина вчасно не подбав, і потім це вилилося в проблеми. Так, виявилося, що на тому місці концерт можна було влаштовувати - по крайней мере, офіційна причина відмови була такою. Але ми все робили за погодженням з міською адміністрацією і попередню згоду отримали. Потім, десь за тиждень, почалася вся ця суєта, тяганина з Днем молоді. У нас стали уточнювати: що це буде, де це буде, треба подивитися ... З дозволом на проведення там концерту довго тягнули, і врешті-решт його не дали.

- Говорили також, що проти проведення фестивалю під відкритим небом виступило УВС - з побоювання, що прийде багато націонал-патріотів з «Межі Півночі», і можливі заворушення.

- Так, я чув про це. Звичайно, легше відмовити, ніж дозволити - навіщо їм зайвий головний біль? Їх, в принципі, теж можна зрозуміти. Але навіщо нас-то насильно втягувати в цю різанину? У нас не політична організація, ми не прихильники якоїсь ідеї або влади, ми відповідаємо за культуру. Навіщо домішувати культуру до політики? Можна було поставити поліцейські кордони і забезпечити правопорядок. Просто люди позбулися «головняка».

- Збитки від зриву великі понесли? Все-таки кілька приїжджих команд намічалося - проїзд, проживання і таке інше.

- Загалом-то немає, у нас витрати були по дрібниці - наприклад, друкарські за афіші. Запрошеним командам ми не платили, вони приїжджали за свій рахунок. Хлопці більше «потрапили», ніж ми: їхали на свято, а приїхали ні на що. Правда, їхали весело. Хлопці з Offhead їхали з Усинска, по шляху застрягли в якийсь вечірньої піцерії і відстали від свого поїзда. Потім на попутках добиралися, як були, в тапочках, шортах. У них ні грошей, нічого. Спочатку їх речі прибутку на поїзді, а потім, вже вночі, годині о 12, вони самі.

- Хоча фестиваль зірвався, хтось із учасників начебто у вас відіграв?

- Так, у нас на базі. Був такий «квартирник». Зіграли Offhead, ще одна група з Усинска Silent Stone, наші Сиктивкарський команди. Зібралися виключно фанати, пара десятків людей. Але в порівнянні з тим, що було задумано, це було, звичайно, не те.

- А для вашого «Підпілля» проведення концертів та фестивалів - для власного задоволення і розваги або спосіб заробити?

- Якщо вийде заробити - це завжди добре. Найчастіше підзаробити, на жаль, не виходить. Просто такі речі треба робити, треба створювати якусь «движуху» в місті. Крім нас і ще пари таких організацій, як наша, ніхто цього робити не буде. Ми, виходить, такі пасіонарії.

- Є в планах привезти в Сиктивкар якусь відому альтернативну або «важку» групу, може бути, навіть зарубіжну?

- Для початку потрібна хороша майданчик. Своєю у нас немає. У нас 40 квадратних метрів, кого ми туди повеземо? «Ренова» за вартістю оренди для нас непідйомна. У нас була угода з клубом «Немо», але зараз ми з ними розійшлися, у них - власні плани. І концерт не окупиться на одних квитках, треба робити щось ще. Викручуватися можна, якщо нічого не втрачаєш в фінансовому плані. А якщо щось втрачаєш, навіщо тоді взагалі вся ця метушня потрібна?

- Свій клуб відкрийте. У багатьох містах є рок-клуби, можна на їжу та напої відбивати витрати.

- Це серйозні фінансові вкладення, ми до них поки не готові.

- Привозять же естрадних і поп-зірок.

- Тоді постає питання про контингент, який ходить на такі концерти. Ось зараз у «Ренові» виступатиме «Бутирка». Хто на них ходить? Люди заможні, які можуть собі дозволити купити квиток за тисячу - півтори. А хто ходить на наші концерти? Молодь, студенти. Вони самі поки не заробляють.

- Рокерам постарше теж іноді можна на когось подивитися: в Сиктивкарі грали «Пікнік», «Аліса», «Ю-Пітер» і багато хто ще.

- Ми ж говоримо не про ту «ваговій категорії». Всі ці групи розраховані не на нашу публіку, на них же молодь не ходить. А навіщо мені робити концерт не для молоді, якщо у нас основне завдання - себе розважити і молоді цікаве показати? Ми ж не збираємося привозити Вєрку Сердючку! Ось на ній можна заробити, але навіщо вона нам потрібна? У мене є думка привезти «Боні Нем», але під це знову ж таки потрібно шукати гарний майданчик. У грудні у нас буде проходити чергова «Ніч каверів», буде багато груп, які зіграють чужі пісні в своїх обробках, і під цю справу привезти туди «Боні Нем» було б саме те.

- Переговори з ними вже були?

- Я ще в минулому році намагався їх сюди «смикнути», але вони запросили умови: оплата перельотів, гонорари і т.д. Зараз, звичайно, буде така ж ситуація, і треба продумати: везти їх заодно в інші міста, щоб відбити витрати, домовлятися щодо великої площадки ...

- А чи не збираєтеся зайнятися, наприклад, продюсуванням яких-небудь команд з Сиктивкара або республіки, організовувати їм концерти по країні і всіляко розкручувати?

- Це цілком реально. Але у нас є і свої склади, в яких ми самі беремо участь. Я, наприклад, на вокалі в Masquerade. Це такий doom-овий проект, граємо funeral doom і інші різновиди. Скоро поїдемо на концерт в Архангельськ, у нас буде повноцінний виступ на 1,5 години. Там є клуб «Колесо», в ньому постійно влаштовуються подібні концерти. Ось якраз те, чого не вистачає Сиктивкар - такого спеціалізованого клубу. Ми ще хотіли Котлас по шляху зачепити, але, на жаль, не вдалося домовитися.

- Хтось ще збирається зіграти за межами республіки?

- Я знаю, що Kinky Dep їдуть до Пітера, у них теж буде клубний концерт. Були ті, кого запрошували кудись і раніше, - «Дурдом», Stellar. Не знаю, правда, як у них зараз справи йдуть. Зараз стоїть завдання подорожче себе продати - в хорошому сенсі.

- І що, є перспективи перейти міської або республіканський рівень?

- Перспективи є у всіх, але вони енерговитратні. Дивлячись кому як швидко це набридне. Якщо не швидко набридне, то кілька років на це доведеться вбити. Доведеться дійсно працювати. Знову ж таки, все залежить від жанру, в якому граєш. Припустимо, то, що граємо ми в Masquerade, ні тут, ні десь там особливо, напевно, не «прокотить». Жанр специфічний, у нього - своя ніша шанувальників, але це не масова популярність. Тут потрібно їхати на Захід.

- А скільки, за твоєю оцінкою, взагалі груп, що грають важку і альтернативну рок-музику, наприклад, в Сиктивкарі? Все ніби в підпіллі, великих концертів немає, і абсолютна більшість людей про них не знає.

- Я думаю, більше 20 точно набереться. Концерти не проводилися, тому що літо, мертвий сезон. А «квартирники», як у нас на базі, були. Kinky Dep, наприклад, влаштовували у нас презентацію свого альбому. «Вгамує» провели презентацію кліпу. Він, звичайно, аматорський, але цілком непогано вийшло. Тобто люди не сидять склавши руки, хоча вони і не всім видно. А1 жовтня у нас буде черговий захід - «Шабаш». Планується величезна кількість «тяжелятіни», один суцільний «тяжеляк». 16 жовтня має пройти рок-фестиваль в Сиктивкарі, на ньому виступить італійський гурт Putridity. Ми допомагаємо з його організацією. І, до речі, теж в жовтні ми збираємося реєструвати наше молодіжний рух «Підпілля».

- Все так офіційно, в Мін'юсті?

- Так. Засновниками виступлять три фізичні особи. Ми будемо займатися тим же самим, але вже, скажімо так, на офіційному рівні. Назва «Підпілля» змінювати не збираємося, про нього знають вже сотні людей.

- А де краще і комфортніше - в рокерском субкультурному підпіллі або на офіційній «поверхні»?

- (сміючись) Взагалі-то вигідніше бути чиновником або нафтовиком. А нам хочеться вийти на великий рівень, робити якісь серйозні речі і проекти. Розвивати культуру, наприклад, культуру рідного краю. Зараз національній культурі приділяється багато уваги, можна робити багато цікавих речей. Наприклад, пов'язаних з піснями на комі мовою.

- Що, грати doom на комі?

- А чому б і ні? По крайней мере, цього ще ніхто не робив, і це було б оригінально і свіжо.

Звичайно, легше відмовити, ніж дозволити - навіщо їм зайвий головний біль?
Але навіщо нас-то насильно втягувати в цю різанину?
Навіщо домішувати культуру до політики?
Збитки від зриву великі понесли?
Хоча фестиваль зірвався, хтось із учасників начебто у вас відіграв?
А для вашого «Підпілля» проведення концертів та фестивалів - для власного задоволення і розваги або спосіб заробити?
Є в планах привезти в Сиктивкар якусь відому альтернативну або «важку» групу, може бути, навіть зарубіжну?
У нас 40 квадратних метрів, кого ми туди повеземо?
А якщо щось втрачаєш, навіщо тоді взагалі вся ця метушня потрібна?
Хто на них ходить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация