Роль циклу «Вірші про Прекрасну Даму» у творчості А.А. блоку



Є що додати?
Надсилай нам свої роботи, отримуй litr `и і обмінюй їх на майки, зошити і ручки від Litra.ru!

/ твори / Блок А.А. / вірші / Роль циклу «Вірші про Прекрасну Даму» у творчості А.А. блоку

Кінець 19 - початок 20 століття неймовірно збагатили російську культуру. Саме цей час прийнято називати Срібним століттям нашої живопису, музики, архітектури і, звичайно ж, нашої літератури. Хотілося б зауважити, що мені взагалі дуже близька творчість письменників і поетів Срібного століття. Подобається краса, естетство, чуттєвість, емоційність, з якою вони творили. У поезії мені особливо подобається творчість Олександра Блока.
Неможливо уявити собі культуру і творчість Срібного століття без імені Блоку. Його твори відрізняються незвичайною красою, містичність, ліризмом. Блок у своїй творчості торкався різні теми. Але, я вважаю, що його поетична спадщина неможливо повністю усвідомити без теми любові.
Любов займає одне з важливих місць в житті кожної людини. У житті Блоку це почуття займало головне місце. Будучи ще зовсім молодим, поет захопився філософією Володимира Соловйова. Особливо близькими Блоку здалися думки про існування Душі Світу і Вічної Жіночності. Тільки Вічна Жіночність здатна примирити «землю» і «небо» і врятувати знаходиться на межі катастрофи світ через його духовне оновлення. Особливо близькою Блоку здавалася ідея, що любов до світу відкрита саме через любов до жінки.
Мабуть, головним циклом любовної лірики Блоку можна вважати цикл «Вірші про Прекрасну Даму». Практично всі вірші цього періоду присвячені майбутній дружині Блоку Л.Д. Менделєєва.
Безумовно, все творчість цього поета багато різноманітної символікою. І тема любові розкривається у нього через всілякі символи. Дуже важливі в циклі «Вірші про Прекрасну Даму» образи «землі» і «неба». «Земля» і «небо» - два різних світи, які уособлюють собою духовне і матеріальне початку. Звідси в віршах цього циклу відчувається трагічне «двоемирие» в душі героя. Його думки і прагнення звернені до духовного, вічного, але сам він належить до матеріального світу і ніяк не може досягти тієї духовної гармонії, якої жадає.
Лірична героїня цього циклу різноманітна. Вона може бути далеким чином, чимось нереальним, прекрасним, захопливою:
Несміливо, темно і глибоко
Плакали струни мої.
Вітер приніс здалеку
Гучні пісні твої.
Цим чотиривірш закінчується вірш «Вітер приніс здалеку ...». Автор згадує про ліричної героїні лише в останніх двох рядках. Тим самим він підкреслює її легкість, нереальність, примарність.
Тема примарності і легкості вигляду коханої простежується також у вірші «Ти відходиш в сутінки червоний ...». Уже по першому рядку можна відчути хиткість ліричної героїні. Вона «відходить в сутінки червоний», можна почути лише її «віддалені кроки». Ліричний герой в замішанні. Він не знає, «Чекати чи ні раптової зустрічі». Він жадає любові, але це почуття занадто легко. Так розкривається трагічне двоемирие Блоку: неможливість возз'єднання земного і небесного.
Програмно в плані розкриття образу ліричної героїні Блоку вірш «Входжу я в темні храми ...». Для поета кохана - це «Прекрасна Дама», «Вона», «Велика Вічна Дружина», «Свята», «Мила». Герой очікує любові в храмі. Так поет підкреслює небесних, святість прекрасного образу.
Дуже цікаво вірш «Ти гориш над високою горою ...». Тут образ ліричної героїні здається цілком реальним, земним. Але одним лише словом Блок знову змінює образ з земного на повітряний, нереальний:
Я примчуся вечірньої часом,
У захваті мрію обійму.
Взагалі містична тематика близька цього циклу. Наприклад, вірш «Передчуваю тебе. Року проходять мимо ... »наповнене відчуттям фатального приречення:
Передчуваю Тебе. Року проходять мимо -
Все у вигляді одному передчуваю Тебе.
Ліричний герой передчуває появу своєї коханої. Він сповнений очікувань. Але в той же час в ньому сидить містичний страх. Він боїться краху своїх надій, його лякає безплотність його віри:
Весь горизонт у вогні, і близько появленье,
Але страшно мені: зміниш вигляд Ти,
І зухвале збудиш підозра,
Змінивши в кінці звичні риси.
Блоку своєрідно зачаровує тема смерті. Він сприймає неминуче закінчення людського життя як перехід в небесну сферу. Саме там мешкає його містична кохана. У вірші «Мені снилася смерть улюбленого творіння ...» поет розповідає про своє сновидінні. Йому приснилася смерть коханої. Але в його душі немає гіркоти, страждань. навпаки:
... співала думку в крові:
"Блаженний, вічний дух забрав твоє муки!
Блажен втратив створення любові! "
Мені насправді близька поезія Блоку. Я люблю його творчість за неймовірний романтизм, красу, глибину. Особливо мені подобається цикл «Вірші про Прекрасну Даму». Його вірші збагатили не тільки поезію Срібного століття, але і мій внутрішній світ.


0 людей, які переглянули цю сторінку. Зареєструйся або увійди і дізнайся скільки людина з твоєї школи вже списали цей твір.



Дивіться також за твором "Вірші":


Є що додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация