Роль вітамінів в обміні речовин

Досить часто на питання лікаря про те, чи приймає пацієнт будь-які вітаміни, можна почути зневажливе «звичайно, немає - я не їм хімію, тільки натуральні продукти

Досить часто на питання лікаря про те, чи приймає пацієнт будь-які вітаміни, можна почути зневажливе «звичайно, немає - я не їм хімію, тільки натуральні продукти!». З одного боку, такий підхід міг би порадувати лікарів, якби не одне але: роль вітамінів в обміні речовин і в роботі всього організму в цілому величезна. Причому маленький нюанс: вітаміни не взаємозамінні, тобто якщо для певного органу важливий вітамін В, то ніяким іншим його не замінити! І ось тут найнеприємніше: незважаючи на всі існуючі таблиці, впевнено повідомляють нам, скільки потрібно з'їсти того чи іншого продукту, щоб забезпечити організм конкретним вітаміном, такі дані не будуть об'єктивні!

Справа в тому, що вітаміни - дуже цікавий компонент продуктів. Їх зміст змінюється з багатьма факторами: з терміном зберігання, з місцем зберігання, зі способом обробки і т.п. Навіть звичайне яблуко, з'їдене цілком безпосередньо зірваним з дерева і придбане на ринку або в магазині будуть мати різний набір вітамінів, не кажучи вже про те, як зміниться склад, якщо фрукт полежить розрізаним на столі.

Що ж стосується ролі вітамінів в обміні речовин, то тут, в першу чергу, мова йде про вітаміни групи В, зокрема - В2. Саме він міститься у ферментах, які прискорюють роботу травної системи людини, тому при його недоліку про налагодженій роботі обміну речовин не може бути й мови.

Це не означає, що інші вітаміни для обміну речовин менш важливі або не потрібні зовсім. Кожен з них має значення для певної ділянки організму, і навіть при нестачі тих, які потрібні в мікроскопічних кількостях, не виключені збої в його роботі. Ось чому прийом вітамінних препаратів є єдино можливим способом забезпечити організм саме необхідними вітамінами і саме в необхідній кількості. Так можна відновити обмін речовин .

До речі, тим, хто правильно оцінює роль вітамінів в обміні речовин , Буде корисно дізнатися: думка про те, що корисніше продукти, що не піддавалися термічній обробці, не зовсім вірно. Насправді, все індивідуально, і вивчати потрібно інформацію по кожному конкретному вітаміну, а не в загальній групі. Наприклад, для поліпшення засвоєння каротину овочі краще відварити. Ось чому в таких питаннях важлива консультація фахівця з медичною освітою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация