Роль природи в переживаннях дійових осіб



Є що додати?
Надсилай нам свої роботи, отримуй litr `и і обмінюй їх на майки, зошити і ручки від Litra.ru!

/ твори / Островський А.Н. / гроза / Роль природи в переживаннях дійових осіб

У п'єсі А. Н. Островського "Гроза" значне місце відводиться природі. Сама назва драми позначає яскраве і сильне природне явище. Назвою свого твору Островський начебто говорить, що природа має сильний вплив на людське життя.
Також величезна роль в п'єсі належить опису природи. Пейзаж у Островського є не тільки фоном, на якому розгортаються всі події, він як би постає живим дійовою особою, нарівні з іншими персонажами які беруть участь в відбуваються події.
У п'єсі "Гроза" перед читачем постають чудові картини природи. Місто Калинов розташований на великій російській річці Волзі. Образ волелюбної і прекрасної річки протиставляється задушливій атмосфері міста, в якій немає нічого живого, все застаріле, похмуре, закостеніле. Краса природи діє на людину, заворожує його своєю силою і красою. І яким же нікчемним починає відчувати себе людина в порівнянні з сильною рікою, могутньої і незайманою природою!
Краса природи існує незалежно від бажання людини, але вона всіляко впливає на його свідомість, нагадує йому про вічне. Спостерігаючи за красою і життям природи, людина розуміє, що його повсякденні, такі дрібні і несуттєві проблеми здаються абсолютно незначними в порівнянні з цим гордим і мовчазним пишністю. Поруч з природою серце людини немов оживає, починає гостріше відчувати радість і горе, любов і ненависть, надії і радості.
Катерина - натура мрійлива. Всі її світле, життєрадісне дитинство було пов'язано з природою. Коли дівчина каже про своє дитинство, вона в першу чергу згадує кохану матір, душі в ній не чаявшей, і догляд за улюбленими квітами, яких у Катерини було "багато-багато". Також Катерина дуже любила прогулянки по саду. Сад - це жива природа в мініатюрі. Катерина згадує про своє дитинство, дивлячись на прекрасний краєвид. Природна краса навколишнього світу гармонійно переплітається з самої промовою дівчата, з промовою живий, образною, емоційної. У творі сам образ Катерини тісно пов'язаний з навколишньою природою.
Але далеко не всі герої Островського звертають увагу на цю красу. Наприклад, Кулігін говорить, що не може надивитися на неї протягом усього свого життя. Також з великим задоволенням милується красою природи Катерина. Вона виросла на Волзі і з дитинства любить все, що пов'язано з цією річкою і природою навколо.
Але для більшості персонажів п'єси природа абсолютно не має значення Наприклад, Кабаниха і Дикій протягом усього драми жодного разу не висловили захоплення красою навколишнього світу. На тлі навколишньої природи і Дикої, і Кабаниха виглядають особливо жалюгідними. Не випадково вони бояться природи і її проявів, наприклад сприймають грозу як покарання згори. Насправді гроза є благом для маленького міста, який загруз у вульгарності, раболіпство і жорстокості. Гроза як природне і як соціальне явище змиває пелену лицемірства та лицемірства, якої прикривалися досі городяни.
Почуття любові нерозривно пов'язане з красою трепетною природи навколо. Дуже часто зустріч закоханих відбувається на тлі красивого пейзажу. Зустріч Катерини і її коханого відбувається чудовою літньої ночі. Природа навколо живе і радіє, і здається, що їй немає ніякого діла до людського життя.
Катерина зізнається у скоєному злочині, тобто в своїй любові, тоді, коли вибухнула гроза. Стихійне природне явище дивним чином гармонує з почуттями зганьбленої і приниженою жінки. Під час визнання Катерина знаходиться в напівзруйнованій церкві. З усіх фресок вціліла лише картина пекла.
Катерина відчуває себе глибоко нещасною, яка здійснила злочин грішницею, вона вже ненавидить себе і свій вчинок. У цей час пішов дощ, який немов намагається змити весь бруд з людських відносин, щоб вони постали у своїй первозданній чистоті.
Катерина вирішує звести рахунки з життям. У цьому їй допомагає улюблена з дитинства річка Волга. Дівчина кидається в хвилі річки, щоб назавжди позбутися від людської жорстокості, ненависті і лицемірства. Вона не може жити серед людей, але природа залишається на її боці.




Дивіться також за твором "Гроза":


Є що додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация