РОЛЬ СУДИМОСТИ В ПИТАННІ ВОЗЗ'ЄДНАННЯ СІМ'Ї В НІМЕЧЧИНІ

«Возз'єднання родини" ( «Familienzusammenf ue hrung») досить широке поняття, яке можна застосувати до різних ситуацій і групам осіб. Так, возз'єднання може бути здійснено між подружжям, батьками і дітьми, а також дітьми, які проживають в Німеччині і батьками.

Правові норми, що регулюють питання перебування іноземних громадян на території Німеччини містяться в Законі «Про умови перебування, трудової діяльності і інтеграції іноземних громадян на території Федеративної Республіки Німеччини» (Gesetz ueber den Aufenthalt, die Erwerbstaetigkeit und die Integration von Auslaendern im Bundesgebiet або коротко Aufenthaltsgesetz - AufenthG). Даний закон поряд з іншими законодавчими актами Німеччини, такими як Закон «Про справи переміщених осіб і біженців» (Gesetz ue ber die Angelegenheiten der Vertriebenen und Flue chtlinge або коротко Bundesvertriebengesetz (BVFG)) або Закон «Про право вільного пересування, проживання та працевлаштування громадян Європейського Союзу »(Gesetz ueber die allgemeine Freizuegigkeit von Unionsbuergern або коротко Freizuegigkeitsgesetz / EU - FreizuegG / EU), а також європейськими директивами регламентує питання возз'єднання сім'ї.

До найпоширеніших випадків в рамках процедури возз'єднання сім'ї можна віднести возз'єднання між подружжям. За статистикою велика частина національних віз видається саме для возз'єднання подружжя або з метою укладення шлюбу в Німеччині. Тут, в свою чергу, також існують різні підрозділи в залежності від статусу і громадянства подружжя. Так, наприклад, буває возз'єднання громадян Німеччини / інших країн ЄС з іноземними громадянами, іноземців з іноземцями, пізніх переселенців з подружжям і інше.

Возз'єднання громадян Німеччини з подружжям-іноземцями можливо тільки при дотриманні візового порядку, встановленого законодавством. Таким чином, необхідно, щоб претендент на возз'єднання, який проживає за межами Німеччини на підставі запрошення особи, що проживає в ФРН, подав заяву на возз'єднання через німецьке консульство своєї країни. Відразу після прийняття документів консульство надсилає один з примірників поданих документів Відомству у справах іноземців (Auslaenderbehoerde). При подачі заяви безпосередньо в Відомство у справах іноземців на території Німеччини, в разі, якщо чоловік, наприклад, в'їхав в країну по шенгенській візі, дана заява буде відхилена у зв'язку з недотриманням візового порядку. Тільки у виняткових випадках законодавство Німеччини звільняє від вимоги щодо дотримання візового порядку. Наприклад, при наявності особливих вагомих обставин, що виникли вже після в'їзду чоловіка-іноземця в країну.

Отже, для отримання національної візи з метою возз'єднання сім'ї необхідно отримати дозвіл Відомства у справах іноземців в Німеччині. Для цього, відповідно до § 30 AufenthG, потрібне дотримання певних умов. Дозвіл на перебування може бути видано, якщо обоє з подружжя досягли віку 18 років; чоловік, який збирається приїхати, володіє німецькою мовою, хоча б на побутовому рівні (і надасть сертифікат рівня Start Deutsch A1); чоловік, що знаходиться на території Німеччини, має дозвіл на перебування в країні: вид на проживання (Aufenthaltserlaubnis або Niederlassungserlaubnis); має житло, достатній для проживання його самого і дружина, з якою він хоче возз'єднатися, а також достатньо коштів для існування його самого і його дружина, що не залежать від держави; має стабільне джерело доходів і медстраховки на всіх приїхали родичів. Крім того, запрошені особи не повинні становити загрози для громадського порядку в країні. Ну і, звичайно ж, необхідно намір на спільне проживання. Виконання всіх перерахованих вище умов дає чоловікові-іноземцеві право на возз'єднання сім'ї.

Наші клієнти, Аркадій і Валентина Прохорова (імена і прізвище змінені), одружена пара. Валентина, як пізнього переселенця, разом з Аркадієм колись переїхала до Німеччини і згодом отримала німецьке громадянство. Аркадій деякий час як супроводжуюча пізнього переселенця особа жив разом з Валентиною в Берліні, до тих пір, поки подружня пара не посварилася, і він не повернувся назад в Росію. За час розлуки Аркадій в Росії встиг вплутатися в неприємну історію, наслідки якої досі лежать тяжким вантажем на плечах чоловіка. По приїзду з Німеччини Аркадій довгий час не міг знайти роботу і обзавівся новими знайомими. Родюча компанія запропонувала йому заробити, але, як надалі виявилося, заробіток цей коштував дорогого. Аркадій виявився втягнутий в цілу гущу кримінальних подій. Разом з групою осіб їм було скоєно кримінальний злочин, за що згодом його засудили до позбавлення волі строком на 7 років і 7 місяців. Валентина, дізнавшись про це, не залишила все ще законного чоловіка в такій важкій ситуації, і, помирившись з ним, часто відвідувала його у в'язниці. Відбувши більшу частину свого покарання, він був умовно-достроково звільнений за старанне поведінка. І подружжя стало шукати шляхи їх возз'єднання. Проблема полягала в тому, що Аркадій, добровільно покинув Німеччину, автоматично втратив статус супроводжуючої особи пізнього переселенця. І тепер йому необхідно було в загальному порядку отримувати візу до Німеччини і дозвіл на возз'єднання зі своєю дружиною.

Однак все було не так-то просто. Як ми вже вище описували, одним з вирішальних чинників в питанні возз'єднання сім'ї для німецьких органів є відсутність у іноземного громадянина, який бажає в'їхати до Німеччини, судимостей або інших протиправних діянь в минулому. Оскільки наявність судимості є потенційною небезпекою і загрозою для громадського порядку і державної безпеки країни. Саме це і послужило причиною відмови у видачі національної візи Генеральним консульством Німеччини в Росії. Яке, в свою чергу, посилався на відсутність дозволу на в'їзд в країну і возз'єднання з боку Відомства у справах іноземців в зв'язку з наявністю судимості і тяжкістю злочину, вчиненого нашим клієнтом.

Для того щоб знайти вихід з даної ситуації, Аркадій і Валентина звернулися в нашу адвокатську канцелярію. Тема возз'єднання сім'ї є одним з ключових напрямків нашої діяльності. І ми відразу ж взялися за роботу, щоб допомогти подружній парі возз'єднатися.

Спочатку ми подали в консульство заперечення на отриманий відмову у видачі візи, з проханням не приймати далі ніяких дій і рішень щодо нашого клієнта. Крім того, для отримання більш точної картини ситуації, ми запросили у Відомства у справах іноземців наявні у них акти у справі нашого клієнта.

Після отримання підтвердження з боку консульства про прийняття заперечення, а також необхідних документів від Відомства у справах іноземців, ми вибудували стратегію захисту інтересів клієнта і стали діяти.

Було очевидно, що головною проблемою, яку необхідно вирішувати, є питання кримінальної судимості клієнта. Оскільки всім іншим, за законом вимогам, що пред'являються, Аркадій відповідав.

Нашою головною метою було довести, що Аркадій, не дивлячись на раніше наявну кримінальну відповідальність, проте відповідає всім написаним у Господнім Законі умовам. І ми вже знали, в якому напрямку має бути діяти.

У Кримінальному кодексі Російської Федерації є стаття, яка визначає термін погашення судимості. І в разі, якщо засуджений був достроково звільнений від відбування покарання, строк погашення судимості обчислюється виходячи з фактично відбутого строку покарання з моменту звільнення від відбування всіх видів покарання. При цьому для погашення судимості необхідно, щоб особа протягом цього терміну не вчиняла нових злочинів. Інакше термін переривається, і особа вважається судимою за обидва злочини до закінчення строку погашення судимості за найбільш тяжкий з них.

Дана стаття Кримінального кодексу повністю підходила для застосування щодо нашого клієнта. Він був умовно-достроково звільнений. Згодом ніяких правопорушень він не скоював. І, крім того, ніяких додаткових видів покарань, крім основного, у нього не було. Отже, термін, необхідний для погашення судимості починав обчислюватися з дати його фактичного звільнення. Звільнили ж його в травні 2008 року.

Згідно з Кримінальним кодексом РФ, терміни погашення судимості залежать від категорії вчиненого злочину. У випадку з Аркадієм, вчинений ним злочин відносилося до категорії тяжких. А щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини, судимість погашається - після закінчення восьми років після відбуття покарання. Відповідно, з урахуванням того, що його умовно-достроково звільнили, термін починав обчислюватися з травня 2008 року, і становив вісім років. Таким чином, при точному обчисленні виходило, що судимість Аркадія була автоматично погашена ще в травні 2016 року.

Відповідно до ч. 6 ст. 86 Кримінального кодексу РФ, погашення або зняття судимості припиняє всі правові наслідки, пов'язані з судимістю. Це означає, що правові наслідки відповідальності анулюються. І з правової точки зору особа вважається не вчинили злочин, що не було притягнено до кримінальної відповідальності, що не була піддана покаранню і не відбувають його. Одним словом, людина вважається повністю несудженим і може почати життя з чистого аркуша.

Повністю впевнені в своїй правоті, ми написали лист в Відомство у справах іноземців, в якому докладно описали всю ситуацію і роз'яснили правову позицію нашого клієнта. У листі ми звернули увагу на такі обставини, які відіграють вирішальне значення в справі нашого клієнта.

По-перше, після свого звільнення Аркадій, давно розкаявшись у скоєному, встав на вірний шлях і влаштувався на роботу в одне підприємство. По-друге, в даний момент він фінансово забезпечує свою дружину і, таким чином, надає їй велику матеріальну підтримку. По-третє, злочин він скоїв вперше і раніше, ще перебуваючи в Німеччині, ніяким чином законів Німеччини не порушував. І, по-четверте, встановлені російським кримінальним законодавством терміни погашення судимості вже минули і, відповідно, наш клієнт з травня 2016 автоматично не є більш судимим. А, отже, всіма передумовами для отримання права на возз'єднання з сім'єю він відповідає.

Після розгляду нашого листа, органи, прийнявши до уваги зазначені нами обставини, винесли рішення на користь нашого клієнта і дали свій дозвіл на перебування Аркадія в країні, внаслідок чого він отримав національну візу. Таким чином, нам вдалося добитися поставленої мети, і Аркадій зміг перебратися до коханої дружини в Німеччину. Цей приклад наочно показує, що заручившись юридичною допомогою, можливо вирішити найрізноманітніші проблеми. Детальний аналіз кожного випадку, а також юридична підкованість, як в німецькому, так і в російському праві, дає можливість знайти вихід з будь-якої, навіть, здавалося б, найскладнішою, ситуації.

Всі права захищені. При копіюванні і передруку статті посилання на першоджерело обов'язкове.

АДВОКАТСЬКА КАНЦЕЛЯРИЯ ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ КЛІЄНТІВ НА ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ НІМЕЧЧИНИ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация