Росія не в захваті від ідеї косовських сербів стати її громадянами

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 листопада 2011, 6:52 Переглядів: 25 листопада 2011, 6:52 Переглядів:   Кордон на замку НАТО

Кордон на замку НАТО. Її хочуть контролювати косовські албанці, але косовські серби - проти, фото AFP.

Ситуація в Косово не на жарт загострилася. Серби, які живуть на території краю, зійшлися з миротворцями НАТО. Вони не дають прибрати побудовані поруч з кордоном Сербії і Косово барикади. Серби заявляють, що ніколи не пустять на тамтешні КПП албанських митників і поліцейських. Натовці ж намагаються розібрати барикади і відганяють косовських сербів від КПП сльозогінним газом.

ПОЛІТИКА І ЕКОНОМІКА. Євросоюз однією з умов прийому Сербії в ЄС поставив нормалізацію відносин Белграда з Пріштіною. І тепер європейські чиновники вимагають, щоб косовські серби прибрали барикади, в іншому випадку Сербія не отримає статус кандидата в члени ЄС. Самі косовські серби зробили "фінт вухами": передали посольству Росії в Белграді 21 733 запити на отримання російського громадянства. "Ми намагалися всіма можливими способами домогтися захисту від нашої держави, але воно нас штовхає в державу, яку ми не визнаємо", - так пояснив ініціатор такого кроку, голова асоціації "Старої Сербії" Златібор Джорджевич. Відразу спливли кавказькі аналогії: жителі Південної Осетії і Абхазії також стали громадянами Росії. І одним з мотивів для введення російських військ до Південної Осетії під час війни 2008 року була саме необхідність захисту власних громадян.

РОСІЯ. Сербська влада не в захваті від таких намірів косовських сербів. Мовляв, прохання про російське громадянство йде врозріз з патріотизмом. А в Росії з відповіддю не поспішають - президент Медведєв доручив МЗС його виробити. Але, судячи з усього, Москва поки не готова втручатися в косовський конфлікт. "Росія надасть підтримку косовським сербам, але не надаватиме їм російські паспорти. І не буде за них воювати, чи не буде більш просербською, ніж самі сербська влада. Підтримка буде у вигляді гуманітарної допомоги, питання про утиск сербів Росія буде ставити на всіх дипломатичних майданчиках ", - вважає депутат Держдуми Сергій Марков.

Другий варіант, озвучений косовськими сербами, - проголошення незалежності тих районів, де вони живуть. Вони складають 5-10% від двохмільйонного населення краю. Втім, і цей варіант малоймовірний, оскільки закриває для Сербії двері в ЄС.

НАШІ МИРОТВОРЦІ НЕ ЗАЙМАЮТЬСЯ розгону СЕРБІВ. У Косово продовжують нести службу українські миротворці, які включені до складу міжнародних сил під керівництвом НАТО, відповідальних за забезпечення стабільності в Косово (КФОР). Всього їх там зараз 134 людини. Але з косовськими сербами, які намагаються штурмувати КПП, вони не перетинаються.

"Наші миротворці не задіяні на півночі, де якраз і відбуваються зіткнення з сербами. Там задіяні німці, американці, італійці - ті контингенти, у яких є дозвіл на проведення таких бойових завдань. Наш контингент цим не займається, у нас немає навіть відповідного обмундирування . Ось коли тут несли службу ще й міліцейські підрозділи, у них були спецодяг та спецзасоби для виконання таких завдань (щити, наколінники та інше). у нас же тут зовсім інші завдання ", - розповів" Сегодня "помічник командира контингенту по зв'язках із засобами масової інформації Іван Ареф'єв. Головні завдання, які виконують наші миротворці - це патрулювання. Спільно з косовськими поліцейськими - муніципалітетів Косово. Спільно з сербами - адміністративно-розмежувальної лінії, в основному на півдні (слово "межа" наші миротворці не вживають, адже Україна не визнала Косово незалежною державою. - Авт.). "Ми зустрічаємося в певній точці, вони їдуть зі свого боку, ми зі свого. Також наші миротворці займаються охороною комунікаційного центру сил КФОР та військової бази КФОР NothingHill (охороняють периметр, ворота та зону посадки вертольотів)", - говорить Ареф'єв.

Через те, що миротворців інших контингентів перекинули на північ, число виїздів українських патрулів зросла. Будь-яких інцидентів з косоварами або сербами не траплялося, до українців ставляться дружньо. "У нас же навіть мову з сербами схожий", - говорить наш співрозмовник. До речі, скорочення нашої місії поки не передбачається, можливо, через загострення конфлікту.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Росія не в захваті від ідеї косовських сербів стати її громадянами". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дмитро Гомон

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация