Росія прагне окупувати Азовське море так само, як окупувала Крим - Порошенко

Щоб зупинити небезпека окупації Росією Азовського моря, необхідно ввести санкції, вважає президент Петро Порошенко. Щоб зупинити небезпека окупації Росією Азовського моря, необхідно ввести санкції, вважає президент Петро Порошенко

Порошенко підкреслив, що Україна має чіткий правовий статус в Азовському морі \ УНІАН

Читайте також Російські прикордонники влаштували провокацію в Азовському морі (фото, відео)

Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю The Washington Post, повідомляє прес-служба глави держави. «Це жорстке порушення міжнародного права, і ми не можемо це прийняти. Ми зміцнюємо наших військових там і порушуємо справу проти Росії в міжнародній постійної палаті третейського суду », - зазначив він.

Глава держави підкреслив, що Україна має абсолютно чіткий правовий статус в Азовському морі.

«Росія не має права атакувати або зупиняти наші судна, що перевозять товари і пасажирів з двох важливих портів України - Маріуполя та Бердянська. Якщо Росія не зупиниться, у нас є тільки один інструмент - санкції », - зазначив Порошенко.

За його словами, санкції потрібні, щоб зупинити потенційну небезпеку російської окупації Азова.

«Якщо вони заблокують судно з українською металопродукцією з Маріуполя на один день, то ціна збитків складе тисячі доларів», - сказав президент.

Крім того, росіяни постійно атакують українських рибалок в українських водах: заарештовують їх, зупиняють і погрожують їм .

Він зазначив, що це частина гібридної війни проти України.

«Санкції зупиняють зростання ВВП Росії, вони зупиняють підвищення рівня життя в Росії і девальвують російську валюту. Російське керівництво платить зависоку ціну за санкції, які можуть утримати Росію за столом переговорів і припинити агресію », - сказав президент.

Як повідомляв УНІАН, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні судна, які прямують в / з українських портів.

У Державній прикордонній службі зазначають, що Україна є заручником ситуації з 2004 року, а саме - Угоди про співробітництво між Україною та РФ в Азовському морі і Керченській протоці, яке визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав. Таким чином, як російські, так і українські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якісь підозри.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов зазначив, що військово-політичне керівництво РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для подальшої експансії.

Крім того, Порошенко заявив, що розраховує на підтримку міжнародних партнерів в посиленні тиску на РФ для зняття російської блокади в Азовському морі.

6 вересня РНБО затвердив комплекс заходів , Спрямованих на захист національних інтересів в південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів.

Згідно з рішенням, планується посилення військово-морської присутності в Азовському морі, створення там корабельно-катерній угруповання ВМС, розвиток відповідної інфраструктури, забезпечення підрозділів берегової оборони новітнім високоточним ракетною зброєю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация