Росія не дозволить Радбезу ООН створити трибунал по МН17

Росія накладе вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про створення трибуналу по катастрофі Boeing

Зураб Джавахадзе / ТАСС

У Раді Безпеки ООН на середу заплановано голосування по проекту резолюції Малайзії про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малазійського Boeing 777 на сході України. Росія відмовилася від участі в роботі над цією резолюцією і виступає за завершення «розслідування в прозорому ключі», за підсумками якого необхідно буде визначити форму подальшого судового розгляду. У Радбез був внесений російський варіант резолюції, де пропонувалося обійтися без створення трибуналу, а Володимир Путін у телефонній розмові з голландським прем'єром Марком Рютте назвав створення трибуналу передчасної і контрпродуктивною мірою.

Росія накладе вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про створення трибуналу по катастрофі Boeing   Зураб Джавахадзе / ТАСС   У Раді Безпеки ООН на середу заплановано голосування по проекту резолюції Малайзії про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи малазійського Boeing 777 на сході України

Офіційні претензії Москви полягають у тому, що розслідування ведеться непрозоро і далеко від завершення. Оскільки змінити малайзійський проект, мабуть, не вдасться, постпред Росії Володимир Чуркін заявив, що Москва накладе на нього вето, якщо він буде підтриманий більшістю голосів. Вони хочуть, щоб «міжнародне співтовариство, в тому числі Росія, купило чорного кота в мішку», зазначив постпред Росії (цитата за «Інтерфаксом»). Дипломат однієї з західноєвропейських країн в розмові з «Відомостями» назвав позицію російських колег з цього питання вмілої і розумною.

Перешкодити російському вето хочуть Україна та Австралія. З Києва до Нью-Йорка за дорученням Петра Порошенко вилетів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який написав в Twitter, що має намір «з колегами і друзями» з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів переконати членів Радбезу проголосувати за цей документ. А австралійський міністр Джулія Бішоп заявила, що має намір зустрітися з Чуркіним і переконати його щонайменше утриматися при голосуванні, щоб документ був все ж прийнятий.

Крім п'яти постійних членів Ради безпеки (Китай, Росія, Великобританія, США і Франція) голосувати будуть і непостійні: Ангола (утрималася в 2014 р в Генасамблеї ООН по резолюції, осуждавшей приєднання Криму до Росії), Венесуела, Йорданія, Іспанія, Литва, Малайзія , Нігерія, Нова Зеландія, Чад і Чилі. Очікувати підтримки Москві можна тільки від Венесуели, інших навряд чи можна назвати зараз «друзями Росії», а Китай, мабуть, утримається від голосування, говорить керівник програми «Росія в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні» Московського центру Карнегі Олександр Габу: «Пекіну зручніше утриматися, як і при голосуванні по Криму в Генасамблеї ООН. Його позиція обумовлена ​​тим, що дуже багато непрямих свідчень, які вказують на Росію. Загинули громадяни країн-партнерів, особливо ЄС і Австралії, тому Китай не проголосує проти ». Підтримувати ж створення трибуналу він не стане, оскільки відносини з Росією для Пекіна дуже важливі, каже експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация