Росія і держборг США

Хочу продовжити разовор,   розпочатий мною в Кругозір   нещодавно Хочу продовжити разовор, розпочатий мною в "Кругозір" нещодавно. Ось нам повідомили, що Росія майже вдвічі скоротила вкладення в американські цінні папери, і це було викликано введенням нових санкцій США проти Росії. Росія розпродала в квітні половину наявних цінних паперів казначейства США на $ 47,5 млрд, залишивши боргових зобов'язань на $ 48,7 млрд. У березні Росії належали цінні папери казначейства США на загальну суму в $ 96,1 млрд. Обсяг володіння американськими держпаперами за підсумками квітня виявився найнижчим для Росії з березня 2008 року, коли в США почалася фінансова криза.

Вкладення РФ в держборг США нині досягали максимальної позначки в жовтні 2010 рік, склавши $ 176,3 млрд. І в рейтингу країн-власників американських боргових паперів Росія опустилася з 16-го рядка на 22-ю. Головними власниками як і раніше залишаються Китай (1,18 трильйона доларів) і Японія (1,03 трильйона доларів). Таке скорочення вкладень в американські папери відбулося на тлі нових санкцій США проти Росії, введених в квітні. Тоді ж активно обговорювалася можливість США ввести санкції і проти російського держборгу. У конгресі США були пропозиції введення санкцій проти російських фінансових інститутів, пропонувалося протягом 6 місяців заборонити громадянам і постійним мешканцям США будь-які транзакції з російським суверенним боргом. Проте це не було зроблено, тому що американські економісти порахували, що це негативно позначиться не тільки на російських, але і на американських інвесторів і компаніях. В цілому іноземні держави володіли в квітні 2018 року цінними паперами США на загальну суму в $ 6,169 трлн, тоді як в квітні 2017 року цю ж цифра становила $ 6,061 трлн.

Обсяг міжнародних резервів РФ на 8 червня 2018 року збільшився до $ 461 млрд. Міжнародні резерви являють собою високоліквідні іноземні активи, наявні в розпорядженні Банку Росії і уряду РФ. Вони складаються з монетарного золота, прав запозичення (СДР), резервної позиції в МВФ і інших резервних активів. До складу міжнародних резервів включена і частина Фонду національного добробуту, номінована в іноземній валюті і розміщена урядом РФ на рахунках в Банку Росії, яка інвестується ЦБ РФ в іноземні фінансові активи. Згідно з опублікованою розбивці по вкладеннях ЦБ на початок цього року, найбільше активів Банк Росії вкладає в державні цінні папери іноземних емітентів. Станом на 1 січня 2018 року вони склали 51,3%, говориться в річному звіті Банку Росії за 2017 рік, розміщеному на сайті ЦБ. При цьому найактивніше ЦБ в минулому році купував боргові зобов'язання казначейства США. За 2017 рік вони зросли з 26,7% до 29,9% від активів ЦБ. Також ЦБ вкладав в державні боргові зобов'язання Франції, Німеччини, Сполученого Королівства, Канади. При цьому вкладення в боргові зобов'язання Німеччини знизилися з 16% до 13,6%, Франції - з 15,6% до 10,1%. Менше активів ЦБ тепер розміщено і в міждержавних організаціях. У минулому році вони становили 4,3%, на 1 січня 2018 року - 3,9%. За минулий рік ЦБ наростив вкладення в папери Сполученого Королівства (з 5,2% до 7,2%) і Канади (з 2,3 до 2,8%). В результаті виявилося, що активи ЦБ в доларах США склали 45,8%, в євро - 21,7%, в фунтах стерлінгів - 8,3%, в інших валютах - 7%.

Глава Банку Росії Ельвіра Набіулліна пояснила відмову Росії від вкладень в держборг США. За її словами, таким чином регулятор намагається знизити ризики для російських валютних резервів, диверсифікуючи вкладення. Про це 19 червня передав "Інтерфакс". "Ми проводимо політику, щоб резерви надійно зберігалися і були диверсифіковані. Оцінюємо всі ризики - фінансові, економічні, геополітичні, приймаючи рішення щодо розміщення коштів", - сказала Набіулліна, відповідаючи на питання депутата Держдуми про те, чому регулятор вважає за краще російській економіці казначейські облігації США .

У зв'язку зі скороченням частки вкладень Росії в держоблігації США, неминуче виникло питання - куди були вкладені виведені з США гроші. Однак пані Набіулліна відповідати на це питання відмовилася, зауваживши, що регулятор повідомляє про вкладення резервів раз на півроку. "Куди ми вкладаємо гроші - ми даємо з кроком в шість місяців. Це політика ЦБ. Тому що ми великий утримувач резервів і ми не розкриваємо своїх дій останніх. Коли ми опублікуємо дані - буде видно нова структура", - підкреслила глава Банку Росії. Швидше за все, гроші "пішли" в ЄС, який, між тим, також зовсім недавно продовжив обмежувальні заходи Євросоюзу по Криму ще на рік. В кінці травня проект документа про продовження обмежувальних заходів по Криму і Севастополю розглядав основний підготовчий орган Ради ЄС, комітет постпредів країн-членів Євросоюзу. Вкладати в розвиток економіки Росії ЦБ Росії не поспішає!

У березні глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні підтверджувала намір ЄС зберегти санкції щодо РФ через Крим. Односторонні обмежувальні заходи Європейського союзу забороняють громадянам і розташованим в ЄС компаніям імпортувати продукцію з Криму, інвестувати в економіку півострова, надавати туристичні послуги, експортувати в Крим деякі товари та технології в сферах транспорту, телекомунікацій та енергетики, а також пов'язані з видобутком і переробкою нафти, газу та корисних копалин.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация