Росія розширює свою війну проти України та Європи

Експерти радять США передати Україні протикорабельні ракети для оборони від морських атак Росії. Експерти радять США передати Україні протикорабельні ракети для оборони від морських атак Росії

Атака Росії в Азовському морі стала одним з останніх епізодів її агресії проти Європи / facebook.com/navy.mil.gov.ua

Драматичні події відбулися в неділю, якраз тоді, коли лідери Євросоюзу поверталися з Брюсселя після саміту, присвяченому Brexit. російський корабель протаранив судно українських ВМС , Коли воно прямувало через міжнародні води в Маріуполь. Незабаром після того інші російські військові кораблі відкрили вогонь по ще двом українським, поранивши шістьох моряків, двоє з яких отримали важкі поранення. Всі три судна України та 23 українських моряка були схоплені.

"Неспровокована агресія зазначила відкриття третього фронту в російській війні проти України, яка почалася в 2014 році, коли протести в Києві скинули проросійський уряд, а Україна почала зближення із Заходом", - пише EUObserver .

Читайте також Російська атака на Азові і питання воєнного стану: як відреагували українські політсили

Видання нагадує, як спочатку Росія анексувала Крим, а тепер наповнює його військовими силами, включаючи ядерні. Потім вона влаштувала приховане вторгнення на Донбас, через якого понад 10 тисяч людей загинули, а кілька мільйонів жителів були змушені бігти в інші регіони.

Недільні події в Азовському морі можуть мати на меті відновлення популярності Володимира Путіна будинку, так як його рейтинг впав до найнижчого рівня за 10 років. Крім того, це може бути сигналом до початку ширшої агресії. Про це виданню сказав неназваний дипломат ЄС. На його думку, Путін може повернутися до реалізації проекту під назвою "Новоросія". Він може спробувати захопити нові території України, щоб з'єднати окупований Крим з так званими "ДНР" і "ЛНР", а потім відрізати Київ від виходу в Чорне море.

США відреагували скликанням надзвичайної сесії Ради Безпеки ООН. Євросоюз виступив з більш сором'язливим заявою, закликавши "все" сторони, включно з Україною "діяти максимально стримано, щоб зупинити ескалацію негайно". НАТО оприлюднив таку заяву. Інші реакції на Заході були більш агресивні ніж та, яку висловив ЄС.

"Ця ескалація - це доказ того, що Росія не зацікавлена ​​в будь-якому результаті переговорного процесу в Україні", - сказав німецький депутат від ХДС Норберт Роеттген, який очолює комітет із закордонних справ в Бундестазі.

Читайте також Sueddeutsche Zeitung: Кремлю потрібен конфлікт з Україною в Азовському морі для відволікання росіян

"Ми гостро засуджуємо російські дії, які можуть становити загрозу для стабільності, безпеки в Європі", - заявили в польському МЗС.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд теж засудила російську агресію проти України. Події в Азовському морі сталися на тлі того, як Євросоюз готується розширити дію санкцій проти Росії. Відповідне рішення буде прийнято 13 грудня. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав ЄС і США посилити наслідки для Росії за її поведінку. За словами експерта Atlantic Council Майкла Карпентера, Захід міг би заморозити як мінімум активи одного з російських провідних банків, таких як "Сбербанк", "ВТБ" "Газпромбанк". А США, які вже передали Україні протитанкові ракети Javelin, могли б розглянути передачу української армії протикорабельних ракет берегового базування.

"НАТО варто відправити свої кораблі в Азовське море", - вважає експерт Atlantic Council Андерс Аслунд.

Видання додає, що російське напад на судна України в Азовському морі стало одним з останніх епізодів агресії Росії проти Європи. Москва цілий рік грала військовими м'язами в Балтії, влаштувала замах на території Великобританії, організувала ряд кібератак і кампаній з втручання у вибори. Російські військові літаки симулювали атаку на фрігат Бельгії під час недавніх навчань НАТО в Балтійському морі.

"Це чіткий сигнал від Росії:" Дивіться, що ми можемо і на що ми готові піти ", - сказав бельгійський військовий Петер Рамбоер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация