Росія обійшла Білорусь в рейтингу Doing Business

Білорусь в оприлюдненому сьогодні рейтингу Світового банку Doing Business - 2018 зайняла 38-е місце серед 190 країн світу. Порівняно з минулим роком Білорусь опустилася на 1 позицію. Білорусь в оприлюдненому сьогодні рейтингу Світового банку Doing Business - 2018 зайняла 38-е місце серед 190 країн світу

Фото: Белта

На відміну від минулих років експерти СБ не переглядали результати попереднього звітного періоду. «У цьому році в методології змін майже не було. Багато країн - учасники рейтингу просили почекати паузу, не вносити коректив в методологію, щоб можна було оцінити в динаміці перебіг передвиборних процесів », - сказала білоруським журналістам співавтор дослідження ВБ Валентина Салтана.

За її словами, «темпи реформ за останні роки в Білорусі трохи знизилися». «У 2009 році ми відзначили 6 реформ в республіці, в 2010 - 5, 2011 - 4 квiтня, 2012 - 3. У цьому році зарахована одна реформа», - сказала Салтана. Варто відзначити, що в 2016 році були зафіксовані 4 реформи, які дозволили Білорусі зробити значний стрибок. «З іншого боку, в своєму першому рейтингу Білорусь займала 106-е місце серед приблизно 150 країн. Завдяки проведеним реформам країна піднялася на 38-е місце [при 190 країнах], що є хорошим показником », - додала співавтор дослідження.

У доповіді Світового банку наводиться рейтинг країн щодо ключових аспектів нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності для національних компаній. За основу взято 10 індикаторів, з яких сформовані країнові рейтинги Doing Business. У новій доповіді враховуються реформи, проведені в період с 2 червня 2016 року по 1 червня 2017 року. За цей період Білорусь здійснила одну значущу реформу, яка спрощує ведення бізнесу, говориться в повідомленні СБ. З 1 вересня 2016 р почав роботу реєстру рухомого майна, обтяженого заставою.

В цілому Білорусь добилася найбільших успіхів у спрощенні реєстрації нового бізнесу, забезпечення виконання контрактів, реєстрації власності і отриманні дозволів на будівництво. Гірше результати з оподаткуванням і вирішенням проблем неплатоспроможності підприємств.

За словами Салтана, рейтинг Doing Business - «прозорий з точки зору методології та простий для розуміння». «Уряди можуть дивитися на нього і розуміти, як змінити бізнес-середовище, щоб збільшити економічне зростання, приплив інвестицій, створити нові робочі місця», - сказала вона. При цьому експерти СБ «радять країнам, які входять в топ-50, щоб вони дивилися і на інші індикатори, які виходять за рамки рейтингу Doing Business». Наприклад, слід розглядати індикатор Transparency International по корупції. «Треба звертати увагу, наскільки ефективні державні інститути, чи враховує держава інтереси бізнесу, наскільки демократичні рішення приймаються. Як держава використовує природні ресурси. Які торгові тарифи застосовуються і так далі », - сказала Салтана.

У глобальному рейтингу Doing Business другий рік поспіль лідерство утримує Нова Зеландія, на другому місці знаходиться Сінгапур, на третьому - Данія. У десятці країн з найбільш сприятливими умовами для підприємницької діяльності за ними слідують Республіка Корея, Гонконг (Китай), США, Великобританія, Норвегія, Грузія і Швеція.

Білорусь в рейтингу сусідить з партнерами по Євразійського економічного союзу. Росія піднялася на 5 позицій і займає 35-е місце. Казахстан розташовується на 36-му місці.

Інші сусіди Білорусі займають більш високі місця: Естонія - 12-е, Латвія - 19-е, Польща - 27-е. Узбекистану відведена 74-а позиція, Україна - 76-я, Киргизстану - 77-я.

Нагадаємо, що влада Білорусі надають великого значення цьому рейтингу. Олександр Лукашенко поставив завдання уряду протягом найближчих років увійти до числа тридцяти країн з найкращими умовами для ведення бізнесу.

«Приблизно ще 20 країн хочуть потрапити в топ-30. Тобто конкуренція дуже висока. Треба проводити активні реформи на протязі багатьох років. При цьому треба реформувати не один-два індикатора, а більше », - порадила Салтана. Вона привела в приклад Казахстан, який «проявляє велику зацікавленість і дуже активно проводить реформи». «Вони навіть зробили субнаціональний рейтинг по веденню бізнесу, в якому оцінюються умови роботи для [конкретних] міст. Якщо Казахстан не знизить темпи реформ, то зможе істотно просунутися вгору в рейтингу », - сказала представник СБ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация