Росія планує розгорнути свій флот в районі Червоного і Аравійського морів

Російський флот може з'явиться в районі Червоного і Аравійського морів / фото informnapalm.org

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm опублікувало дані про ознаки військового співробітництва між Москвою і Хартумом і плани розміщення російської військово-морської бази в Порт-Судані.

Це вказувало на те, що Російська Федерація робить конкретні кроки для посилення своєї військової присутності по периметру Аравійського півострова, попередив керівник аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін, передає InformNapalm .

Але на цьому амбіції РФ не закінчуються. Як повідомляє офіційний сайт МО РФ, 15 грудня через Кронштадта вийшло океанографічне дослідницьке судно (ОІВ) Балтійського флоту "Адмірал Володимирський". Маршрут ОІВ пройде по Балтійському і Північному морях, далі через протоку Ла-Манш в Атлантичний океан, потім через Гібралтар і Середземне море через Суецький канал і Баб-ель-Мандебська протоку в Червоному морі - в Індійський океан. Далі їх чекає острів Маврикій.

Відзначається, що після крайнього далекого походу в Аденську затоку судно протягом трьох місяців перебувало на верфях Кронштадтського морського заводу для відновлення технічної готовності і виконання робіт. В результаті на кораблі встановили гравиметрический комплекс "Папуга" російського виробництва, новий гідрологічний зонд ОЛД-1 і модернізований промірні ехолот НЕЛ-1000М.

Читайте також Найманці з РФ після Донбасу і Сирії допомагають ще одному "другові" Путіна

Згідно з офіційними даними, в Індійському океані екіпаж судна обстежує знову виявлені відмінні глибини та навігаційні небезпеки, складе характеристики районів та збір відомостей для коректури карт, керівництв і посібників для плавання на всьому протязі походу.

"Під час місії на борту корабля знаходиться підрозділ морської піхоти. По маршруту переходу також заплановано проведення комплексних океанографічних досліджень, збір відомостей для коректури морських навігаційних карт, керівництв і посібників для плавання, перевірка роботи радіонавігаційних систем", - йдеться в повідомленні волонтерів.

"Зазначений перелік завдань, а також маршрут самого ОІВ" Адмірал Володимирський "може вказувати на те, що основним завданням його місії є уточнення морських карт в інтересах навігації підводних човнів", - додали в InformNapalm.

Крім того, сам район проведення дослідницьких робіт також вказує на інтерес ВМФ РФ до акваторії Червоного моря, а також до південно-східних водах Аравійського моря, включаючи Аденську затоку. Район має велике значення в транспортуванні близькосхідної нафти.

"Тобто посилення військової присутності РФ в цьому регіоні дозволить надавати її вплив на транспортування енергоносіїв до Європи, створювати в разі потреби блокаду логістичних комунікацій, впливати на цінову динаміку на світовому ринку", - пояснили в міжнародному розвідувальному співтоваристві.

Звертає на себе увагу, що зростання інтересу в 2017 році до посилення військового російської присутності в регіоні збігся зі зростанням аналогічного інтересу з боку Тегерана. Так, в червні 2017 року 47-я флотилія ВМС Ірану в складі двох кораблів - Alborz і Bushehr, а до цього 46-я флотилія ВМС ІРІ перебували в Аденській затоці.

У лютому ВМС Ірану приступили до завершальної стадії великомасштабних навчань, що включали північну частину Індійського океану.

"Таким чином, беручи до уваги високий рівень координації дій і військово-політичного співробітництва між Москвою і Тегераном (наприклад, в Сирії), існує висока ймовірність того, що посилення військової присутності двох країн в акваторії Червоного моря і Аденської затоки скоординовані і мають схожі цілі ", - підсумували волонтери.

Як повідомляв УНІАН, раніше було опубліковано відео, на якому суданські солдати тренуються під наглядом бійців приватної військової компанії (ПВК) Росії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация