Росія скасувала пільговий режим перебування для українців: кого і як це стосується (інфографіка)

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 листопада 2015 року, 8:24 Переглядів: 4 листопада 2015 року, 8:24 Переглядів:   Росія урізала привілеї для українців

Росія урізала "привілеї" для українців. Фото: mk.ru.

У неділю, 1 листопада, в Російській Федерації припинив діяти пільговий міграційний режим перебування для громадян України (за винятком біженців з південного сходу країни).

Згідно з чинним законодавством РФ, для всіх іноземців, які в'їхали в країну в безвізовому порядку, встановлено дозволений термін тимчасового перебування в Росії - до 90 днів протягом 180 днів. Після закінчення цього терміну іноземці зобов'язані отримати дозвільні документи на подальше перебування в РФ.

У той же час для українців з липня 2014 року діяв "пільговий режим". Вони могли продовжувати дозвіл на тимчасове перебування кожні три місяці.

Тепер же всі громадяни України (за винятком біженців з Донбасу), які вже знаходяться на території РФ більше 90 днів (станом на 1 листопада), і не мають дозвільних документів на продовження цього терміну, повинні до 1 грудня 2015 звернутися у Федеральну міграційну службу РФ . У ФМС вони повинні визначити свій статус перебування в РФ і отримати дозвільні документи (патент на роботу, дозвіл на проживання та ін.).

За словами глави ФМС Костянтина Ромодановського, до всіх, хто не встигне цього зробити у встановлений термін, будуть застосовуватися заходи адміністративного характеру, в тому числі встановлення заборони на в'їзд в РФ.

Згідно із законодавством Росії, якщо іноземець з безвізової країни за 90 днів не легалізувався в Росії, то ФМС дає йому ще 30 діб на те, щоб покинути країну. Якщо ж людина не полишить РФ у встановлений термін, то в'їзд йому буде закритий на термін від 3 до 10 років. В'їзд в Росію порушників міграційного законодавства закривається автоматично.

Кого і як це реально торкнеться?

В даний час, за даними ФМС, на території Росії перебуває трохи більше 2,6 млн українців з них понад 1 млн осіб прибуло з південного сходу України в період з квітня 2014. Близько 400 тис. Українців вже отримали статус тимчасового притулку і близько 200 тис. осіб мають дозвіл на тимчасове проживання.

При цьому Комітет громадянських ініціатив (РФ) в своїй доповіді вказує, що, згідно з інформацією Центрального банку даних з обліку іноземних громадян, у Росії за станом на лютий 2014 року перебувало 1,6 млн чоловік.

Таким чином, "приріст" українців в Росії за останні півтора року багато в чому стався якраз за рахунок переселенців з Донбасу, яких жорсткість правил не стосується.

Більш того, маючи "пільговий режим" перебування в РФ українці (за винятком біженців з Донбасу), як і всі інші іноземці для роботи в Росії з січня поточного року повинні були отримувати патент.

Таким чином, в першу чергу, скасування пільгового режиму вдарить по тих, хто працює в Росії нелегально. Однак кількість таких "працівників" в РФ, підрахувати досить проблематично.

У грудні 2014 року російський прем'єр Дмитро Медведєв повідомляв, що офіційно в Росії працює 400 тис. українців, неофіційно - більше 6 млн, які прибувають на "сезонні роботи". При цьому раніше, в травні 2013 року, глава ФМС Костянтин Ромодановський називав цифру в 1 млн.

Також скасування преференцій торкнеться тих, хто не може довести, що вони є переселенцями саме з південного сходу України або ж поки не встиг відновити втрачені документи.

Як би там не було, але ті, у кого закінчиться 90-денний термін, і хто не зможе до кінця листопада вирішити питання з дозволом будуть змушені, по крайней мере, тимчасово покинути територію країни.

"Якщо людина не працює (або працює нелегально), то він повинен знаходитися не хворій 90 діб в тимчасовому відрізку 180 діб. Тобто він повинен 90 діб тут (в Росії) перебувати, потім виїхав, ці 90 діб він повинен провести поза територією РФ ", - пояснює голова Центрального комітету профспілки трудових мігрантів (РФ) Ренат Карімов .

Другий варіант - це не потрапляти владі, а якщо попався - давати хабар.

Деякі Россмо пишуть, що багато українців за місяць просто не встигнуть отримати патент. У той же час про те, що з 1 листопада пільговий режим буде скасовано офіційно стало відомо ще 1 серпня.

Чому ФМС пішла на такий крок?

На думку експертів, ФМС поступово зрівнює українців з громадянами інших країн СНД (також мають безвізовий режим з Росією), щоб показати, що конфлікт на Донбасі затихає.

"Головний посил Федеральної міграційної служби в тому, що конфлікт вичерпаний або вичерпується. І таких уже жахів немає, щоб бігти звідти сюди. Тому будьте ласкаві оформляйте патенти і працюйте", - сказав Рінат Карімов, голова Центрального комітету профспілки трудящих мігрантів Росії.

Як відомо, "пільговий режим" перебування був введений, в тому числі, і з мета того, щоб українці призовного віку могли відсидітися в РФ на час мобілізації. Остання хвиля мобілізації в Україні закінчилася влітку. І як заявляє президент Петро Порошенко, наступна хвиля буде оголошена тільки в разі ескалації конфлікту на Донбасі.

А тим часом глава ФМС Росії Костянтин Ромодановський повідомляє, що його відомство фіксує незначне, але все ж відтік українців з РФ. "Для мене є певний показник - це в'їзд-виїзд в Ростовській області. Там ми фіксуємо десь близько 1400-1500 осіб на виїзд з Російської Федерації в сторону України. Це показник. В'їзду немає, є невеликий виїзд ... Якщо ми фіксували масовий в'їзд близько 8 тисяч осіб на день в Російську Федерацію, звичайно 1,5 тисячі осіб це не компенсація, але, тим не менш, це позитивний сигнал ", - зазначив Ромодановський.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Росія скасувала пільговий режим перебування для українців: кого і як це стосується (інфографіка)". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Денис Скворцов

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Кого і як це реально торкнеться?
Чому ФМС пішла на такий крок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация