Росія наблизилася до паритету в повітрі з США: Аналітика Накануне.RU

Росія наблизилася до паритету в повітрі з США

Головнокомандувач Повітряно-космічними силами Росії генерал-полковник Віктор Бондарєв, спілкуючись з журналістами на авіасалоні МАКС-2017, зробив важливу заяву про зміцнення ВКС в 2018 році.

Читайте також:

За словами головного військового льотчика країни, повітряно-космічні сили планують отримати в наступному році більше 100 нових літаків і вертольотів. А "стройова" техніка пройде модернізацію і капітальний ремонт. Про це повідомляє ТАСС. Агентство цитує слова Бондарєва, який підкреслив, що авіацію в держпрограмі озброєння на 2018 - 2025 роки "не образили".

Не так давно, ще в 2014 році, армія ботів, які працюють на київський режим, розносила в Інтернеті інфографіки, що свідчать про просто приголомшливе "відриві" американських ВПС від російських за кількістю бойових літаків. Можна було знайти навіть дані про 13-16 тис. Бойових літаків США проти 2,5 тис. Російських.

Російських

Недосвідченого людини такий розрив міг просто шокувати, а апологети Майдану, спираючись на них, в березні 2014 го задоволено потирали руки: "Мовляв, готуйтеся, ватники". Але нічого.

Можливо, якби в Сполучених Штатів дійсно 16 тис. Сучасних бомбардувальників, винищувачів і штурмовиків, вони б і говорили з нами якось по-іншому. Але реалії 2014 року було такі, що проти 1,5 тис. - 1,8 тис. (Якщо вірити відкритим джерелам) одиниць бойової техніки ВПС РФ, військово-повітряні сили США могли виставити до 2,5 тис. Бойових літаків плюс авіатехніку військово -Морська сил і нацгвардію.

Фантастичне перевага в інфографіка виходило за допомогою маніпуляцій. Цитуючи класика радянського кінематографа: "Спритність рук і ніякого шахрайства". Якісь фокусники від аналітики просто додали до бойового потенціалу ВПС США все військово-транспортні літаки і знаходяться "на зберіганні" і йдуть на запчастини машини.

Втім, навіть в цьому випадку, ні про які 16 тис. Літаків не може бути й мови. У складі ВПС США на сьогоднішній день числиться разом з "транспортниками" близько 5,5 тис. Машин. Решта - техніка інших відомств та іншого призначення.

Точна чисельність бойового авіапарку ВКС РФ в відкритих джерелах не розкривається. Однак про динаміку її зміни щодо введення в дію нових машин (дану інформацію регулярно публікують у ЗМІ) ми можемо судити досить об'єктивно. У 2014 році російські військові льотчики отримали 108 нових літаків, з яких 81 був бойовим (рекордна кількість), в 2015-му - від 150 до 200 нових літаків і вертольотів (остання цифра була озвучена особисто міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, правда, з урахуванням морської авіації), в 2016-му - близько 200 літальних апаратів. На 2017 рік заплановано надходження близько 160 літаків і вертольотів.

На 2017 рік заплановано надходження близько 160 літаків і вертольотів

Таким чином, непрямі дані, доступні нам із засобів масової інформації, свідчать про те, що кількість бойових літаків в складі ВКС РФ могло вже перевалити за 2 тис., Причому кілька сотень з них - це новітня техніка.

З огляду на той факт, що систему протиповітряної оборони РФ ряд військових експертів оцінює, як кращу в світі, то паритет в повітрі можна вважати практично сформованим. Довгий час серйозною перевагою США було регулярне застосування своєї бойової авіації в локальних конфліктах, що дає практичний досвід пілотам. Але антитерористична операція в Сирії подарувала безцінний досвід і нашим військовим льотчикам.

Усвідомлюючи відновлення військового паритету, американці і йдуть на неординарні і дестабілізуючі весь світ заходи на кшталт зсуву стратегічного балансу за рахунок розміщення елементів системи ПРО в безпосередній близькості від російської території, перекидання на наші кордони частин своїх сухопутних військ і створення в Східній Європі баз зберігання військової техніки, дозволяють в одну мить розгортати механізовані або бронетанкові бригади.

Зупинятися вони не збираються, тому що багатополярний або біполярний світ їм не потрібен - все американське економічне благополуччя сьогодні грунтується на наслідках багаторічного світового панування однієї держави. І тому надії на плідну співпрацю з Вашингтоном сьогодні - вельми наївні. Спосіб же збереження національної безпеки у Росії є тільки один - військовий паритет з США або, що ще краще, стратегічне переважання над ними.

Як казав Наполеон Бонапарт: "Народ, який не хоче годувати свою армію, незабаром буде змушений годувати чужу". Хоча мораль сучасного Західного світу сьогодні така, що в разі беззастережної перемоги, землі він може забирати просто так - навіть без народу ...

Тому тримати порох завжди сухим - це для нашої країни просто життєво важливе завдання.

Святослав Князєв, КМ.ру

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация