Росія ніколи не відстане від України - Роман Цимбалюк, Володимир Путін, Дональд Трамп, санкції проти Росії, Донбас новини, Оглядач

"Обозреватель" продовжує серію інтерв'ю, присвячених новому 6-річного терміну правління в Росії Володимира Путіна.

Своєю думкою про те, чи може президентський термін закінчиться раніше, чого чекати від нового-старого глави Кремля в найближчі роки, в тому числі щодо України, про те, чи може наша країна стати розмінною монетою в грі наддержави США і "наддержави" РФ , про те, як будуть розвиватися події на Донбасі та багато іншого з "Обозревателем" поділився український журналіст, який проживає в Росії, Роман Цимбалюк .

- На останніх виборах Путін знову отримав позамежний результат. Чи відповідає він реальному відношенню росіян до цієї людини?

- Я можу з усією відповідальністю сказати, що якщо російська адміністрація в широкому сенсі слова і дописала десь чуть-чуть, то зовсім небагато. Насправді у Володимира Володимировича справді колосальний рівень підтримки в Російській Федерації, і апонірует він в першу чергу на російському телевізорі і на "ворогів" російської держави, які хочуть поневолити нещасну, дуже мирну і добру Росію.

Насправді у Володимира Володимировича справді колосальний рівень підтримки в Російській Федерації, і апонірует він в першу чергу на російському телевізорі і на ворогів російської держави, які хочуть поневолити нещасну, дуже мирну і добру Росію

радіо Свобода

- Ось так все у них примітивно?

- Ну, чому примітивно? Вся ця історія говорить тільки про одне - про те, що внутрішня пропаганда в Росії дуже ефективна. І якщо ми говоримо про вибори, то це не вибори в, скажімо так, західному розумінні цього слова, а, скоріше, традиція чи формальність, за допомогою якої перепризначуваних царя, або в даному випадку - президента.

Тому люди, які брали участь в цьому процесі - я говорю про цю чудової сімки - були відфільтровані адміністрацією заздалегідь за допомогою різних механізмів, законів і так далі. З цієї сімки рівно 7 осіб були бутафорськими, технічними кандидатами, завдання яких - продемонструвати так звану конкуренцію.

Але, якщо не помиляюся, ще 7 травня 2012 року було ясно, хто переможе на виборах через 6 років.

- Тобто ви не бачите об'єктивних передумов до того, щоб нинішній президентський термін Путіна закінчився завчасно?

- Не хочу нікого засмучувати, але таких причин немає жодної. Якщо ми говоримо з точки зору фактів, то ніби як президент Росії теж поки що людина з крові і плоті. Якщо є якісь форс-мажорні обставини, якщо, наприклад, йому все набридне - це одне. Але якщо ми говоримо про ситуацію без форс-мажорів, немає жодної причини для того, щоб йому не досидіти.

Росія - країна велика, тут теж є свої проблеми, і дуже багато. Візьмемо, наприклад, ситуацію з мусорки під Москвою. Але рівень підтримки президента від цього не вагається - працює принцип "поганих бояр".

Не треба тішити себе ілюзіями з приводу того, що Путіна повалений, прийде якийсь добрий Петров і відстане від України. Такого не буде. По-перше, тому що Росія від України не відстане ніколи, незалежно від прізвища президента. І по-друге, треба виходити з того, що як мінімум в найближчі 6 років президентом буде той чоловік, якого ми всі прекрасно знаємо.

Але маса поінформованих і темних людей погоджується з тезою, що Володимир Путін може бути главою російської держави стільки, скільки він захоче. Я розумію, що він не може знову балотуватися, але, як то кажуть, якщо дуже хочеться і якщо у тебе є конституційна більшість, то, якщо треба проголосувати, то все проголосують.

Треба розуміти, що в Росії зовсім інша система організації та устрою держави.

- Ви сказали, Росія від України не відстане ніколи. Це означає, що саме російське суспільство, росіяни мають якийсь нездоровий інтерес до України?

- Тут маса аспектів. По-перше, з точки зору геополітики вони розглядають Україну як зону своїх національних інтересів. Але те, що вони роблять, виходячи з цього пункту, мені дивно. Виходячи з політичних інтересів, як мінімум не можна вбивати людей, нападати, захоплювати території і так далі.

Зрозуміло, що Росія - країна дуже велика, у неї є ядерна бомба, і вона завжди буде мати ефект магніту для нас. Але об'єктивно в російському суспільстві є маса настроїв про те, що Україна як незалежна держава - це якась нісенітниця, що багато чого можна змінити. Вони весь час танцювали гопака, і тепер ось у них своя країна зі своїм смішним українською мовою. Що це за дурниці такі? Зрозуміло ж, що це все бандерівці роблять, а нормальні українці - це один народ.

Все перемішано в головах людей.

- З'явилася інформація про нібито підготовку зустрічі Трампа з Путіним. Чи вважаєте ви, що така зустріч може відбутися? Якщо це так, то що ви можете сказати про такий жест президента США?

- Кажуть, вести переговори - краще, ніж воювати, але Трамп - цікавий політик. Ще під час виборчої кампанії він говорив про те, що хоче "порозумітися з Росією", і після обрання неодноразово повторював цю тезу. Одного разу він повторив цю думку - і на наступний день ввів новий пакет санкцій. Потім сказав ще раз, що хоче порозумітися з Росією - на наступний день США завдали удару по російській угрупованню в Сирії. І ось він знову сказав, що хоче порозумітися з Путіним, і в рамках справи Скрипаля тут же з країни вислали 60 російських дипломатів.

Переговори між такими великими країнами - офіційні і неофіційні - завжди ведуться, контакти є. Але по факту складається об'єктивна ситуація, що вони ні про що домовитися не можуть.

У маси кремлівських експертів є така теза: Трамп з Путіним закриються в кабінеті, і після цього Трамп подарує Україні Путіну.

- Вони цілком серйозно про це говорять?

- Ну, такі речі є в публічному просторі. І коли говориш, що у нього немає таких можливостей, і з чого ви вирішили, що американці перестануть надавати військово-політичну підтримку Україні? Вони кажуть: "Ну, тому що Путін великий". Я кажу: "Ну, це аргумент".

Тому я думаю, що нічого страшного для нас не відбудеться, якщо вони зустрінуться, хоча зрозуміло, що весь російський телевізор два тижні буде говорити про те, що "Трамп визнав", що "Володимир Володимирович найголовніше" - ну і так далі. Вони навколо цього працюватимуть багато, щоб показати, що до нас прислухаються.

Але бачите в чому справа. Вони-то домовилися, що треба б зустрінеться, але фон і події, які розвиваються, і швидкість, з якою Російська Федерація плодить собі ворогів, змушує засумніватися в реальності цих планів.

- І в тому числі в реальності цієї зустрічі?

- У мене немає однозначної відповіді. В цьому плані однозначну відповідь полягає в тому, що, якщо вони зустрінуться, то а) Україна ніхто ні на що не обміняє, тому що Україна не обмінюється - вона сама по собі, і б) американці від підтримки України не відмовляться.

- Чи не вважаєте ви, що президенту Порошенко варто було б зробити хід конем - зустрітися з Трампом раніше, ніж той зустрінеться з Путіним?

- Це було б непогано, але, боюся, наші американські партнери, незважаючи на всю "любов" до України і підтримку, яку вони нам надають, на цей крок не підуть, тому що їм це не треба на сьогоднішній день. Тому як є маса рекомендацій американського уряду, особливо в частині створення антикорупційного суду та інше - цей список дуже великий. Складається ситуація, що Україна в цій частині демонструє, що ми абсолютно ігноруємо побажання США.

Хочеться нагадати, що президент України був в Мюнхені на конференції з безпеки, де був присутній і Трамп. Тоді було багато розмов, що вони зустрінуться, але в кінцевому підсумку американці відмовилися. На мій погляд, одна з причин - я не хочу жодним чином образити нашу батьківщину - просто ми на сьогоднішній день не рівень першої особи американської держави. Підтримка нашої країни відбувається на рівні Держдепу, віце-президента і т.д.

- Як буде вирішуватися питання з Донбасом? Обговорюється питання введення миротворців, США дають нам летальну оборонна зброя. Як будуть розвиватися події далі?

- На сьогоднішній день я не є прихильником оптимістичній версії - росіяни з Донбасу йти не збираються. Взагалі. Вони хочуть вести переговори про врегулювання конфлікту так, щоб зберігати контроль над територією і не йти звідти. Вони хочуть створити історію на зразок Придністров'я - щоб велися переговори, створювалися якісь формати: мінські, нормандські, російсько-американські. Коли вони беруть участь в таких переговорах, вони відчувають свою велич, що Росію ніхто і ніколи не може ізолювати. Тобто займаються процесом, результат якого спочатку нульовий, але при цьому здійснюється бурхлива діяльність.

Так як вони цю територію контролюють військовим шляхом, це буде тривати дуже-дуже довго, і мирного врегулювання в нашому розумінні - деокупацію української території - найближчим часом не буде. На жаль.

- Дякуємо. І наостанок два питання особистого характеру. Перший - щодо майбутніх прес-конференцій Путіна, які, звичайно ж, будуть. Ви вже готуєте якесь питання, на який він однозначно не зможе відповісти?

- Така можливість буває тільки раз на рік, в грудні. Я своє життя так надовго не планую, тим більше що складно все передбачити. Якщо буде така можливість, якщо я як і раніше буду працювати кореспондентом, я, звичайно, туди піду й постараюся поставити запитання, який буде найактуальнішим. Але щось мені підказує, що у нас зараз такий рівень двосторонніх відносин, що найважливішим буде питання війни і російського вторгнення. Навряд чи буде щось інше. Мені б хотілося запитати у нього і про літаки, і про кораблі, але життя таке, що всі ці розмови просто не мають сенсу зараз.

- І друге питання - чи відчуваєте ви якусь загрозу для себе особисто, перебуваючи на території Російської Федерації? Цікавилася чи вами ФСБ, наприклад?

- Мені ніхто прямо не говорив: "Здрастуйте, ми з ФСБ. Хочете банку варення і мішок печива?" Ні, такого не було. Але я тут вже десятий рік працюю, мене тут знають, і знають, що я думаю, тим більше що я цього не приховую.

А щодо безпеки ... Скажімо так: на курорті в Іспанії я відчуваю себе більш комфортно. Я належу до тієї частини громадян України, які тут є "бандерівцями", до яких належать не дуже добре.

- Тобто ви перебуваєте в постійній напрузі?

- Я не ходжу вночі по темних провулках, якщо пізно повертаюся, то не користуюся метро - беру таксі, швидко в під'їзд і на три замки (сміється).

- У вас є зброя?

- Ні звичайно. По-перше, я не вмію ним користуватися, а по-друге, по-моєму, в Російській Федерації це незаконно. Але я це питання не з'ясовував, оскільки краще швидко бігати, ніж носити з собою всякі такі штуки.

Ти ще не читаєш наш Telegram ? А дарма! підписуйся

Чи відповідає він реальному відношенню росіян до цієї людини?
Ну, чому примітивно?
Тобто ви не бачите об'єктивних передумов до того, щоб нинішній президентський термін Путіна закінчився завчасно?
Це означає, що саме російське суспільство, росіяни мають якийсь нездоровий інтерес до України?
Що це за дурниці такі?
Чи вважаєте ви, що така зустріч може відбутися?
Якщо це так, то що ви можете сказати про такий жест президента США?
Вони цілком серйозно про це говорять?
І коли говориш, що у нього немає таких можливостей, і з чого ви вирішили, що американці перестануть надавати військово-політичну підтримку Україні?
І в тому числі в реальності цієї зустрічі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация