Росіяни повзуть. Чи готова Україна до відкритої війни з Росією

  1. Гонка озброєнь
  2. Інформпрікритіе від Кисельов-ТВ
  3. Пора в партизани
  4. Хочеш миру готуйся до війни
  5. Наша відповідь Путіну
  6. Грати без помилок

Коли в серпні 2014 року на східних рубежах України почали накопичуватися російські війська, всі були впевнені, що Кремль грає м'язами. Експерти пояснювали, чому в Україні ніколи не буде російських танків. Політики попереджали максимум про провокації на кордоні. Скептиків назавжди переконав Иловайский котел - 30 листопад 2014 роки там відзначилися російські військовослужбовці, в тому числі строкової служби. Котла передувало накопичення на східних кордонах України 22,5 тис. Російських бійців. Тепер міноборони Росії заявило про розгортання не тільки на східних, але і на північних кордонах України шести військових баз, які повинні бути побудовані до початку 2017 року. У них, за даними української розвідки, розмістяться не менше 12,5 тис. Бійців, близько 110 танків і 550 бойових броньованих машин. У підсумку загальна чисельність військ, що загрожують нашій країні з Росії, Криму, Донбасу, Білорусі та Придністров'я, включаючи терористів "ДНР / ЛНР", досягне майже 100 тис. "Багнетів".

Гонка озброєнь

За даними Головного управління розвідки Міноборони України, в нових військових базах росіяни розмістять три дивізії і чотири бригади. Частина з них переведуть з глибинки Росії, частина - створять. Якщо врахувати, що російська дивізія, як правило, складається з 6-7 тис. Чоловік особового складу, а бригада - з 3-4 тис., Незабаром у наших кордонів може з'явитися нова армія чисельністю до 25-30 тис. Бійців.

Втім, Головне управління розвідки МО кількість додаткових російських військ поки оцінює в 12,5 тис. Осіб. Хоча і їх чисельність, ймовірно, буде рости. Адже за масштабної передислокацією має йти розгортання "армійського комплекту" - інженерної, ракетно-артилерійської та інших бригад. Резервів для цього достатньо: протягом двох років війни російське командування тільки в Західному військовому окрузі сформувало близько 30 нових військових частин і з'єднань. Найбільше з них - 1-а танкова армія.

Нова угруповання російських військ фактично замкне кільце навколо України. У відповідь на запит Фокуса Головне управління розвідки надало докладні дані про чисельність і озброєнні військ РФ на українських кордонах і на окупованих територіях. Найбільше їх в Криму: тут розміщені до 29 тис. Бійців. Друга за чисельністю угруповання - 13,5 тис. Бійців - розташувалася уздовж неконтрольованого ділянки російсько-українського кордону в Донбасі, забезпечуючи тили 1-го і 2-го армійських корпусів "ЛНР / ДНР", сформованих безпосередньо на окупованих територіях. У цих корпусах служать близько 34 тис. Бійців, яких підтримують не менше 6,5 тис. Російських військових. Кілька російських батальйонів дислокуються в Придністров'ї (1300 бійців) та Білорусі (850 бійців).

Сумарно наших кордонів загрожують 1 тис. Танків і 3 тис. Броньованих машин. Приблизно стільки ж було і рік тому. Однак за рік майже на третину (з 890 до 1160 одиниць) зросла кількість російської артилерії калібром понад 100 мм і подвоїлася (з 235 до 450 одиниць) число реактивних систем залпового вогню. Різко посилилися військово-повітряні сили "українського кільця": кількість російських бойових літаків збільшилася в півтора рази - з 375 до 560 машин; а бойових вертольотів в 4 рази - з 100 до 400 машин. До цієї армії варто додати 34 бойових корабля Чорноморського флоту РФ, що базуються в Криму. За рік кримська флотилія РФ поповнилася фрегатом "Адмірал Григорович", двома малими ракетними кораблями і двома сучасними підводними човнами.

Росіяни облаштовують аеродром для своїх аеромобільних бригад і ударної авіації в білоруському Бобруйську, в 190 км від кордону з Україною, і посилили угруповання в Криму: за рік вона поповнилася 5,5 тис. Бійців. У район Джанкоя росіяни перекинули дві батальйонні тактичні групи: 98-ю повітряно-десантну дивізію з Іваново і 7-ю десантно-штурмову дивізію з Новоросійська. На аеродромі Гвардійське під Сімферополем розгорнули 37-й змішаний авіаполк з двох ескадрилій. У Бельбеку - 38-й винищувальний авіаполк, літаки для якого передислокували з Далекого Сходу. Джанкой став базою для трьох ескадрилій вертольотів, в тому числі новітніх Ка-52.

ППО анексованого півострова посилили двома зенітними ракетними полками, оснащеними системами С-300 ПМ. У Севастополі росіяни створили 127-ту окрему бригаду розвідки, з Анапи перекинули 11-ю берегову ракетно-артилерійську бригаду. Крім того, нова влада розконсервувала "Об'єкт №100" в районі селища Резервне: це підземний ракетний комплекс "Скеля".

Подібне накопичення військ на кордонах іншої держави прямо заборонено міжнародним Договором про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), проте в березні минулого року Росія з нього вийшла, звинувативши НАТО "в зупинення діалогу з контролю над звичайними озброєннями".

Інформпрікритіе від Кисельов-ТВ

Посилення західних кордонів РФ міністр оборони Росії Сергій Шойгу пояснив "необхідністю реагувати на нарощування військового потенціалу НАТО в Європі".

"Тільки за цей рік в країнах Балтії, Польщі, Румунії натівський контингент збільшився по літакам у вісім разів, а за кількістю військових - в 13 разів, - обурювався Шойгу в наприкінці 2015-го на колегії російського міністерства оборони. - На територію країн, що входять в сферу інтересів Альянсу, перекинуті до 300 танків і БМП, розгортаються комплекси протиракетної оборони в Румунії та Польщі. у Бельгії, Італії, Голландії, Німеччини та Туреччини розміщено близько 200 американських ядерних авіабомб ".

У зв'язку з цим міністр планує не тільки перекинути до західних кордонів Росії 3 дивізії і 4 бригади, але поставити їм "понад 1,1 тис. Одиниць нової і модернізованої військової техніки, в тому числі сучасні літаки, вертольоти, танки, бронетранспортери, засоби зв'язку і управління ".

Щоб усі боялись. Флот РФ в Криму посилився п'ятьма військовими кораблями. Фрегат "Адмірал Григорович" - найбільший з них

А щоб сумнівів у необхідності перекидання військ не було, росіянам в черговий раз нагадали про міфічну загрозу з боку вже навіть не Правого сектора, а ще більш радикальних організацій, назви яких, втім, так і не прозвучали. "Я так розумію, що у нас не виходить з мінських домовленостей і радикалізм в Україні знову починає підніматися. Там за межею Правого сектора формуються нові сили - сверхправа, більш радикальні. В Україні знову починає взяти гору точка зору війни. А ми не дуже б хотіли , щоб вона взяла гору. Тільки і всього - превентивні заходи ", - пояснив причини будівництва військових баз на кордонах з Україною посол Росії в Білорусі Олександр Суриков.

Пропагандистські телеканали представляють нарощування озброєнь і перекидання військ до кордону з Україною як "необхідним заходом в разі військового конфлікту, спрямованого в тому числі проти Криму". Їх, як і два роки тому, знову захлеснула хвиля ненависті по відношенню до України.

Згідно з підсумками червневого моніторингу групи "Інформаційне опір", російські та сепаратистські ЗМІ продовжують формувати образ України як країни - провокатора нового збройного конфлікту, а також готувати громадську думку в ОРДЛО до того, що Україна планує напад. Крім цього, аудиторії нав'язливо розповідають про "провокації" українських сил АТО, подаючи "офіційні зведення" про нібито постійні спроби українських військових створити конфліктні ситуації.

"Скоро Україна розвалиться, ми - росіяни, російська нація, ми - унікальні, ми - унікальна героїчна нація". І так до кривавого проносу ", - ділиться в Facebook враженнями від недавнього перегляду російських і сепаратистських телеканалів волонтер Роман Доник." Спіймати "їх він зміг, перебуваючи на передовій під Донецьком.

"Карателі порушують мінські угоди. ВСУ і Азов знову обстріляли один одного. У Києві був державний переворот, влада в Києві незаконна. Хунта напала на республіки. Молода держава впевнено встає на ноги". Тобто взагалі жодного слова про можливе діалозі. ВЗАГАЛІ ", - робить висновок Доник.

А якщо не діалог, то що?

"Масштабне переозброєння і модернізація російської армії вказує на те, що країна готується до війни"

Експерти розвідувального управління Канади CSIS на основі аналізу ситуації в Росії

Пора в партизани

Нарощування російських військ в українських кордонів ще не означає, що Путін збирається захопити, наприклад, Харківську область. Однак реакція української сторони на передислокацію росіян насторожує набагато більше, ніж заяви міноборони РФ. "Російські війська готуються до відновлення активних наступальних дій і до виходу на адміністративні кордони Донецької, Луганської областей і прокладання сухопутного шляху до анексувати Криму", - заявив 30 травня перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль на засіданні Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та сейму і сенату Республіки Польща.

"Росія створює потужний бойовий кулак, розгортаються нові армії: 1-а танкова і 20-а загальновійськова Західного військового округу РФ, - сказав 16 червня секретар РНБО Олександр Турчинов. - Завдання у них виключно наступальні".

Ще різкіше виступив президент Петро Порошенко, який заявив, що нашій країні слід "готувати інфраструктуру для партизанського руху".

Підготовку Росії до нової війни підтверджують і експерти розвідувального управління Канади CSIS. У своєму звіті, опублікованому в середині червня, вони повідомили про масштабне переозброєння і модернізації російської армії: "все це вказує на те, що країна готується до війни". Причому в CSIS вважають, що в цей раз Москва відкриє новий фронт і більше не буде приховувати свою причетність до військової агресії, як це робила раніше.

"Військові навчання, які проводить Росія, вказують на те, що Путін готується до повномасштабної війни, - завив Йоганн Норберг, дослідник урядового аналітичного центру" Шведське агентство оборонних досліджень "в інтерв'ю The New York Times. - Ці навчання, часто проходять без попередження НАТО , включають моделювання ядерних ударів. А літаки і морські судна РФ раз у раз роблять провокаційні дії по відношенню до країн Заходу. Мова йде не про миротворчі операції та протидію повстанцям. Картинка, яку формують офіційні російські джерела, вказує на підготовку до повномасштабної військової агресії ".

Гонка озброєнь. Проти України Путін і Шойгу (на фото) назбирали 100-тисячну армію, яку повинні будуть підтримувати кораблі Чорноморського флоту

Група "Інформаційне опір" також попереджає про підготовку військ "ДНР / ЛНР" до наступу. "За відомостями нашої інсайдерської мережі, два танково-артилерійських батальйону ватовойск зовсім недавно закінчили відпрацювання навчально-бойових вправ на тему" Прорив укріпленого району оборони противника ", - написав на своїй сторінці в Facebook координатор групи Костянтин Машовець.

Хочеш миру готуйся до війни

І все ж військові експерти впевнені, що Путін навряд чи наважиться на масштабне вторгнення в Україну, адже перевірені їм методи гібридної війни поки успішно працюють.

"Не дивлячись на заяви про створення шести військових баз, реальне будівництво розпочато лише в Валуйки, - розповідає Юрій Карін, координатор Групи" Інформаційне опір ". - Причому розміри споруджуваних будівель дозволяють стверджувати, що повноцінні мотострілкові дивізії і бригада в них не поміститься. В Климця поки розбитий тільки наметовий табір. Швидше за все, мова піде про формування невеликих груп, які стануть інструментами тиску як на Україну, так і на Захід. Вони почнуть проводити навчання біля наших кордонів, будуть стріляючи ть в нашу сторону і здійснювати інші провокації. Але далі цього справа не піде ".

Проте накопичення російських військ на наших кордонах занадто нагадує ситуацію 2014 року. Правда, тепер Україна має в своєму розпорядженні нової армією, та й світ інакше дивиться на РФ. "Зараз Росії невигідно переводити війну з прихованої форми у відкриту, - переконаний Сергій Згурець, директор Консалтингової компанії Defense Express. - Чого доб'ється РФ прямим наступом? Що дасть їй контроль над якимись новими українськими територіями? Це тільки посилить санкції і зміцнить впевненість світової громадськості в тому, що Росію треба стримувати насамперед за допомогою економічних важелів ".

Такої ж думки дотримується і Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень. Однак загрозу з боку Росії з рахунків не скидає, оскільки хоч "питання відкритої військової агресії зараз неактуальне", в генштабі РФ давно детально розроблений план такої агресії.

Наша відповідь Путіну

І все ж Києву є що протиставити новим російським дивізіям, які розгортаються уздовж українського кордону. У цьому не сумнівається заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Ігор Долгов. "Не можу конкретизувати, які проекти вже здійснюються, але вони є. У нас створено багато нових підрозділів, які будуть розміщуватися там, де для держави існує найбільша небезпека", - сказав Долгов.

У відповідь на запит Фокуса, чи зможе Україна відобразити ймовірну агресію на північних і північно-східних рубежах, в Генштабі заявили: "Збройними силами України здійснено планування застосування військ, спрямоване на недопущення ескалації конфлікту, розширення зони окупації і відсіч збройної агресії РФ". Втім, такі розпливчасті формулювання, що пояснюється в Генштабі необхідністю зберегти військову таємницю, анітрохи не применшують реалій. Цілком очевидно, що самі боєздатні українські війська прикривають лінію зіткнення в Донбасі. Цілком може виявитися, що в разі потужного удару, спрямованого на Харків, Суми чи Чернігів, захищати українські землі доведеться необстріляним підрозділам.

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), що займається вивченням військової могутності різних країн, чисельність бойової складової української армії становить 204 тис. осіб. Однак помічник міністра оборони України Юрій Бірюков в інтерв'ю Фокусу зазначив, що повноцінне бойове ядро ​​нашого війська - лише близько 100 тис. бійців. Чи вистачить цих сил на те, щоб утримати нові лінії фронту, - питання.

Можливо, найбільша наша проблема - брак літаків і вертольотів, завдяки чому російські ВПС здатні забезпечити собі майже подвійний перевагу в повітрі. Крім того, за словами Сергія Згурця, на озброєнні у росіян є сучасні вертольоти, що дозволяють вести бойові дії вночі. У нас таких немає. Як немає і систем, що дозволяють ефективно протидіяти нічним ударам вертолітних ланок, які працюють на надмалих висотах. Ще одна важлива проблема - брак боєприпасів, особливо для стрілецької зброї, адже до війни їх виробляли тільки в Луганську. Бракує боєприпасів і для реактивних систем залпового вогню великого калібру, таких як "Смерч" і "Ураган".

Втім, багато що залежить від того, якими силами можуть наступати росіяни, задіють вони авіацію, які завдання будуть перед собою ставити і так далі. Дмитро Тимчук вважає, що морська або комплексна повітряно-морська десантна операція з Криму неминуче обернеться для росіян великими втратами: мінімум 40% особового складу десанту загине ще в момент висадки. Ведення повноцінних бойових дій з боку Придністров'я і російського контингенту в Білорусі навряд чи можливо. А на Слобожанщині та Сіверщині українська армія зможе дати противнику гідну відсіч.

"Не дивлячись на те, що зараз воюють тільки сухопутні війська, йде потужний розвиток інших видів Збройних сил України, - продовжує Тимчук. - Наприклад, льотчики, до війни літали близько 30 годин в рік, тепер літають 100-120 годин, що в цілому відповідає світовим стандартам. Значно посилені війська берегової оборони, які повинні відбити можливу російську агресію з Кримського півострова. Той факт, що військово-політичне керівництво України приділяє увагу всім видам Збройних сил, свідчить, що на гірше, нехай і скептик оятному сценарієм, ми готуємося ".

У 4 рази збільшилася кількість бойових російських вертольотів, які загрожують Україні

Росіяни НЕ Вперше погрожують Слобожанщіні та Сіверщіні. В кінці березня 2014 року ЦІ фірми перекинули в Прикордонне містечко Климово около 500 одиниць бронетехнікі и 5000 Військовослужбовців. Розвідка получила інформацію про ті, что в ніч з 25 на 26 березня війська РФ планируют прорваті кордон и наступати на Чернігів, а потім Київ. Українське командування тоді встігло підтягнуті до кордону резерви. Мости через чісленні річки замінувалі, а вздовж доріг обладналі танкові позіції. Можливо, самє того, російський генштаб скасував наступ. Хоча не виключено, що відмови від ведення військових дій на цьому напрямку сприяв і складний рельєф місцевості.

"У цих місцях природа за нас, - розповів Фокусу незабаром після цих подій Олександр Птах, начальник Чернігівського прикордонного загону. - Тут багато боліт, річок і мостів, і не можна так, як в донецьких степах, прорватися на будь-якому напрямку. З 180 км чернігівського ділянки російсько-українського кордону сухопутну ділянку становить близько 80 км. А 100 км важкопрохідні для техніки. Щоб пройти, потрібно спочатку осушити болото і вирубати ліс ".

Грати без помилок

У повідомленні про передислокацію російських військ до українських кордонів звертає на себе увагу одна деталь. 150-ю мотострілкової дивізії, яку розгортають в Новочеркаську Ростовської області, вирішено назвати "новостворюваної 150-й Ідріцкую-Берлінської ордена Кутузова II ступеня мотострілкової дивізії, бійці якої поставили Червоний прапор над Рейхстагом у травні 1945 року". Росія як би намагається показати Європі, що вона знову готова йти на Берлін.

Однак вводити в гру танки поки не в інтересах Путіна. Адже нове військове вторгнення в Україну згуртує Євросоюз і зміцнить НАТО, а Кремль домагається зворотного. Brexit, міграційний криза в Європі і президентські вибори в США, де перемогу може здобути лояльний Кремлю Дональд Трамп, йому на руку. Тому почати зараз масштабну військову операцію для Путіна - це зірвати свою дипломатичну гру.

Разом з тим в Кремлі напевно думають над наступним ходом. Якщо Євросоюз і НАТО ослабнуть або розпадуться, у Росії на кордонах з Україною буде досвідчена обстріляна армія. І якщо РФ випаде зручна можливість "піти на Берлін", вона її не упустить. Простіше кажучи, танки можуть піти в хід коли завгодно.

Така ситуація змушує Україну грати без помилок. Східні і північні кордони повинні бути надійно захищені, щоб висока ціна за військову агресію була очевидна. І коли Росія добудує свої бази, на наших кордонах повинні з'явитися лінії оборони, подібні до тих, що створені уздовж лінії зіткнення в Донбасі. Можливо, що знаходяться під контролем ОБСЄ. Час для цього у нас є.

А якщо не діалог, то що?
Чого доб'ється РФ прямим наступом?
Що дасть їй контроль над якимись новими українськими територіями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация