Росіяни послали опозицію ... в "гайд-парк"

Проти громадської думки не попреш. І якщо опозиціонери вважають за потрібне до нього прислухатися хоч іноді, їм варто взяти активнішу участь в обговоренні передбачуваного місця для мітингів. Проти громадської думки не попреш

Російська позасистемна опозиція впевнена, що у неї є ексклюзивне право мітингувати де завгодно, коли завгодно і як завгодно. І будь-яке обмеження в цьому своєму праві вона розглядає не інакше як наругу над цивільними правами і свободами.

Російська позасистемна опозиція дуже любить цитувати Вольтера: "Я можу бути не згодним з Вашою думкою, але я готовий віддати життя за Ваше право висловлювати його". Але при цьому впевнена, що право висловлювати цю думку належить виключно їй, в той час як всі інші точки зору, суперечать опозиційної точки зору, розглядаються не інакше, як наругу над цивільними правами і свободами.

Можна навести ще чимало подібних прикладів з одним і тим же висновком, належним переконати всіх і вся в тому, що вітчизняні "незгодні" є єдиними і справжніми виразниками думки народу, який, як відомо, підтримує їх завжди і в усьому. На підтримку народу сподіваються опозиціонери і зараз, під час обговорення законопроекту про посилення штрафів за порушення правил при проведенні тих чи інших публічних акцій, а також пошуку для опозиції "місця для мітингів" - свого роду аналого лондонського Гайд-парку. Однак народна думка в черговий раз змінило опозиційним надіям.

Взагалі-то, москвичі і раніше не особливо жалували акції опозиціонерів. Досить згадати останні інциденти учасників всіляких "Оккупай" (в скверику на Чистих ставках, на актори площі), коли місцеві жителі відкрито висловлювали невдоволення з приводу своїх новоявлених "сусідів" (причому у випадку з Чистими ставками справа дійшла до суду). Або ж мітинг на Новому Арбаті в березні цього року, коли жителі прилеглих будинків виявилися фактично блокованими в своїх квартирах. Або ж скарги москвичів і гостей столиці, які відчувають проблеми при пересуванні в районі Тріумфальної площі, де по 31 числах кожного місяця проводять свої несанкціоновані акції прихильники Едуарда Лимонова.

І в цьому плані законотворча ініціатива депутатів Держдуми, які прагнуть якось регламентувати порядок проведення мітингів виявилася дуже доречною.

згідно з опитуванням ВЦИОМ , Росіяни в більшості своїй підтримує запропоновані ініціативи. Так, 64% вважають правильним положення про притягнення до відповідальності організаторів масових заходів, якщо їх учасникам було завдано шкоди, і організатори цього не перешкоджали. 68% підтримують пункт про заборону з'являтися на мітингах і ходах громадянам в масках, що приховують обличчя. 54% респондентів вітають ініціативу карати порушників громадського порядку при проведенні масових акцій працетерапією, тобто напрямком на громадські роботи.

У тому ж, що стосується штрафів, то тут громадська думка, скажімо так, розділилося. Різке підвищення штрафів за порушення узгоджених умов проведення мітингу для фізичних осіб і для організацій схвалюють 47 відсотків опитаних. Ще 45% підтримують пропозицію про введення штрафів за несанкціоноване масове одночасне скупчення людей в громадському місці, якщо воно буде мати ознаки масового заходу (за прикладом минулих в Москві в травні несанкціонованих акцій "ОккупайАбай" і "Контрольна прогулянка").

Але дуже багато хто взагалі були б вкрай раді, якби не в міру політично активні громадяни позбавили б їх від свого настирливого присутності. 68% вважають за можливе дозволити проведення масових політичних акцій тільки в декількох спеціально відведених для цього місцях, так званих "гайд-парки", а в інших місцях - заборонити, щоб не заважати руху транспорту і нормального життя городян.

На даний момент розглядаються варіанти організації таких майданчиків в парку Сокольники, в парку Горького, Лужниках і на Болотній площі. Опозиція, ясна річ, пручається. Справа в тому, що скільки-небудь предметну розмову щодо її цілей і стратегічних перспектив розвитку країни закінчується після гасла "Геть Путіна", а весь наявний потенціал протесту тримається виключно на якомусь екшені (несанкціонований мітинг, прорив поліцейське оточення і т.д.), заглушає будь-яке обговорення в принципі.

Але в даному випадку, позасистемних опозиціонерам все ж варто хоч раз чесно відповісти на питання: чи діють вони в інтересах населення або ж всупереч оним, виходячи їх деяких особистих мотивів і переконань.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация