Росіяни не довіряють рублю і чекають його обвалу - Россмо

Незважаючи на вкрай низькі ставки по валютних вкладах, росіяни все ще тримають значний обсяг депозитів в іноземній валюті Незважаючи на вкрай низькі ставки по валютних вкладах, росіяни все ще тримають значний обсяг депозитів в іноземній валюті. Близько 30% всіх довгострокових вкладів розміщено у валюті. При цьому долар у росіян користується більшою любов'ю, ніж євро. Росіяни можуть побоюватися чергового витка девальвації, коментують банкіри.

таку інформацію привела вчора ввечері «Газета.Ru».

Значну частину своїх довгострокових заощаджень росіяни роблять у валюті. З огляду банківського сектора ЦБ Росії ( фашистська держава , Визнане 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором), розміщеного на сайті регулятора, слід, що на 1 липня 2017 року сумарно на депозитах строком від року розміщено в кредитних установах 11,26 трлн рублів. З них на вкладах в рублях - майже 7,6 трлн рублів, а в іноземній валюті - 3,7 трлн рублів. Таким чином, депозити в іноземній валюті складають 32,76% від довгострокових заощаджень росіян.

На менші терміни росіяни все ж вибирають для себе рублеві внески. Як випливає з статистики ЦБ на 1 липня, вклади фізичних осіб на термін до 31 дня (депозити до запитання) становили майже 4,8 трлн рублів. З них 3,8 трлн рублів були розміщені на вкладах в рублях і 976,6 млрд у валюті.

Вклади росіян на термін від 31 дня до 1 року на 1 липня становили 8,9 трлн рублів. З них 7,96 трлн було розміщено в рублях і тільки 928,7 млрд у валюті.

Всього ж, за даними на 1 липня, фізичні особи тримали в банках депозити на 24,897 трлн рублів. Частка вкладів понад рік становить 45,2%, на термін до року - 35,7%, а депозитів до запитання - 19,1%.

Як коментує керуючий директор «БКС Ультіма» Олег Сафонов, незважаючи на те що обсяг депозитів в іноземній валюті скорочується (в першому півріччі цього року частка депозитів в іноземній валюті за все зменшилася на 1,2 п.п. - з 23,7% на 1 січня до 22,5% на 1 липня), валютні вклади займають вагому частину в структурі депозитної бази банків.

Це підтверджують дані найбільших банків за розміром депозитів: частка валютних вкладів знижується, але все ще залишається значною, і навіть дуже низькі ставки не лякають росіян.

Ставки за валютними депозитами зараз мінімальні на ринку, і ті клієнти, які тримають в них кошти, або заробляють в валюті, або витрачають в ній, або побоюються чергового девальваційного стрибка, тобто роблять це не з метою отримання доходу, пояснює директор департаменту розвитку мережі Росгосстрах Банку Степан Сорокін.

«Безумовно, серед усіх іноземних валют найбільше наше населення довіряє долару, в євро номінована в кращому випадку п'ята частина валютних депозитів. Найбільш популярний термін розміщення депозиту у валюті - від року до трьох років, на них припадає понад 50%, середній розмір валютного вкладу становить близько $ 10 тис. І € 7 тис. Валютні заощадження не завжди робляться з метою накопичень на конкретні покупки, фінансово грамотні приватні інвестори купують валюту в моменти зниження її вартості та акумулюють ці кошти на вкладах з метою диверсифікації, захисту своїх заощаджень від валютних коливань », - каже Олег Сафонов.

При цьому зараз, коли валюта торгується дорого, відкривати валютні вклади немає сенсу. Це варто робити тільки в надії на ослаблення рубля або хеджування валютних ризиків, зазначає заступник голови правління Локо Банку Андрій Люшин.

Однак ослабнути найближчим часом у рубля є всі шанси, відзначається в статті.

На думку Олега Сафонова, в цілому рубль в другому півріччі буде схильний до ослаблення. До кінця року за умови збереження цін на нафту поблизу поточних рівнів пара рубль-долар може піти в зону 62-64, пара рубль-євро - до рівнів 73-75, прогнозує він.

загрузка ...

Зазначу, що це - оптимістичний прогноз. Насправді, в кінці поточного року або на початку наступного російський рубль може чекати обвал. Таку думку, зокрема, висловив напередодні керівник Інституту економіки РАН Руслан Грінберг.

А на думку фінансового аналітика Степана Демури, в Росії в найближчі місяці відбудеться просто грандіозних обвал .

Зазначу, що багато українців також не вірять у вітчизняну валюту і тому зберігають заощадження в доларі або євро (в банках або під подушкою). І це правильно ...

До речі, раніше НБУ - протягом дуже багатьох років - подавав на своєму сайті щомісяця статистику по динаміці гривневих і валютних депозитів в українських банках. Однак понад рік тому припинив це робити, що можна, на мій погляд пояснити тільки одним - небажанням керівництва Нацбанку (Гонтаревої), щоб експерти та громадськість бачили невтішну реальну картину ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация