Росії пророкують демографічний вибух

  1. The Fulton County news: Населення Росії збільшується
  2. The Plymouth tribune: Мода кам'яного віку

LiveJournal Media продовжує переводити цікаві і пізнавальні нотатки з американських газет минулого і позаминулого століть, які присвячені подіям в Росії і життя росіян. Сьогодні редакція вивчає публікації від 15 грудня 1910 року.

The Fulton County news: Населення Росії збільшується

LiveJournal Media продовжує переводити цікаві і пізнавальні нотатки з американських газет минулого і позаминулого століть, які присвячені подіям в Росії і життя росіянЗамітка від 15 грудня, з газети The Fulton County news, 1910 рік

Згідно з переписом проведеної в Росії в цьому році, населення імперії збільшилася на п'ять мільйонів щодо даних отриманих в 1908 році. Тепер підданих у царя-батюшки налічується 160 мільйонів осіб, і щороку їх кількість збільшується на 2,500,000 незважаючи на війни, епідемії і заворушення в країні. І так як, нестачі в життєвому просторі і територіях в Росії не спостерігається, можна з упевненістю сказати, що ніщо не повинно завадити подальшому щорічного приросту населення.

історична довідка з виданої в 1912 році книги Миколи Рубакина «Росія в цифрах. Країна. Народ. Стану. Класи »:

К1 січня 1910 року загальна чисельність населення в Імперії досягла досить значною цифрах 163 778 800 душ обох статей, - пише автор. - Абсолютна число російських підданих, безсумнівно, дуже переконливо. Втім, для того щоб судити про його величиною, необхідно зіставити його з населенням інших країн. В такому випадку виявиться, що і щодо общага числа населення Росія займає лише третє місце. На першому місці Китай (близько 430 мільйонів населення), на другому Великобританія (з колоніями), населення якої в 2,7 рази більш численною, ніж Росії.

На першому місці Китай (близько 430 мільйонів населення), на другому Великобританія (з колоніями), населення якої в 2,7 рази більш численною, ніж Росії

Порівняльна чисельність населення в різних державах, 1910-е

Населення Росії становить близько третини населення всієї Європи. Іншими словами, з трьох європейців - одному, напевно, випадає найбільше щастя бути російським підданим і жити під покровом непорушних законів Російської Імперії, і насолоджуватися всіма благами, якими дарує його російське благоустрій.

Порівняльна чисельність народів, що населяють Росію, 1910-е

Чи багато в Росії росіян? - запитує автор "Росії в цифрах". - Відповідь на питання, тут поставлений, особливо цікавий, і його дає офіційна статистика, яка спирається головним чином на перепис 1897 р Власне, русскаго населення в Російській Імперії менше двох третин (65,5%, близько 105 мільйонів), в тому числі українці і білоруси, що займають в Росії (особливо перші) становище народностей підкорених і в деяких своїх правах (напр., викладання рідною мовою в народних школах) більш-менш обмежених.

The Plymouth tribune: Мода кам'яного віку

Замітка від 15 грудня, з газети The Plymouth tribune, 1910 рік

Торговий дім на Бродвеї представив чоловічі костюми виконані з каменю. Матеріал для створення цього одягу поставляється з Росії. Його виробляють з волокна складається з кам'яних ниток видобуваються в Сибіру. Тканина з цього матеріалу виходить гнучкою і досить м'якою, а коли вона забрудниться, її досить обпалити вогнем, щоб вона стала абсолютно чистою.

історична довідка :

Мабуть, мова йде про азбест, мінерал, який в перекладі з грецького означає - незнищенний, він відноситься до групи тонковолокнистих мінералів з класу силікатів. У природі це агрегати з просторовою структурою у вигляді найтонших гнучких волокон.

Природні запаси азбесту великі. У Росії перше родовище азбесту було відкрито в 1720 на річці Тагілі. На карті Середнього Уралу можна знайти міста і селища міського типу Азбест, Асбестовского і Новоасбест; на півдні Канади, недалеко від Монреаля, - місто Асбестос, в ПАР - азбестові Гори. Азбест в невеликих кількостях знайдено в Альпах, Аппалачах, на Кавказі, в інших гірських районах.

Реклама вогнетривких туфель з азбесту

Відмітна і унікальна риса азбесту - зростання його кристалів тільки в одному напрямку, в результаті чого їх довжина може в десятки тисяч разів перевищувати товщину і доходити до декількох сантиметрів. З тієї ж причини азбест при механічному впливі легко розщеплюється на найтонші (менше довжини хвилі світла) міцні еластичні волокна. Будова цих волокон і секрет їх гнучкості вдалося розгадати тільки після винаходу електронного мікроскопа. Виявилося, що азбестові волокна всередині порожні: їх внутрішній діаметр дорівнює 13 нм при зовнішньому 26 нм. Ці волоконця сплетені в товщі нитки, довжина яких може досягати 5 см і більше.

Азбестова тканина в історичних трактатах про чудеса світу:

Кажуть, що у імператора Карла V, наймогутнішого монарха Європи 16 ст., Була скатертина з тонкого азбестового волокна, яку він після бенкету для розваги гостей кидав у вогонь. Всі органічні залишки згорали, а скатертину залишалася цілою. Такий же "фокус" продемонстрував Петру I Микита Демидов; тканину для його скатертини виткали з уральського длинноволокнистого азбесту.

Середньовічні араби робили з азбестового тканини одяг для воїнів, які вражали противника «грецьким вогнем» - стародавнім напалмом. А для пожежних такий одяг почали робити в Італії і Франції тільки в 1829. Інша древнє застосування азбестового волокна - не згорає та гноти для світильників в храмах.

Інша древнє застосування азбестового волокна - не згорає та гноти для світильників в храмах

Костюм пожежника з азбесту, 60-і роки

Ось що повідомляє Аполлоній Дискол про азбестових серветках: «Коли ці серветки забруднюються, їх очищають НЕ пранням в воді, а запалюють хмиз і згадані серветки кладуть на вогонь, і бруд зникає; сама ж тканину виходить з вогню блискучою і чистою ».

У трактаті «Мінералогія», в розділі, присвяченому різним протиотрутою мінерального походження, ал-Біруні згадує речовина, зване «павутина шайтана» і «пряжа відьом», яке не горить у вогні (це і є азбест).

У ранньовізантійського трактаті під назвою «Повний опис всесвіту і народів», коли заходить мова про народ «щасливих», з'ясовується, що в їхньому побуті є незвичайні речі: «Кажуть, що племена Камарина мешкають в східних межах, описаних Мойсеєм під ім'ям Едему. Камарина не носять прийнятої у всіх народів одягу; їх плаття таке, що ніколи не забруднюється. А якщо це трапиться, вони покладаються на те, що одяг очиститься мечем вогню; адже їх тканину, прожарюючи, стає чистішим ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация