Російська армія: досягнення і плани на 2015 рік

Президент Росії Володимир Путін, вимагаючи від уряду зниження бюджетних витрат за допомогою зменшення неефективних витрат, особливо підкреслив, що скорочення не повинно поширюватися на національну оборону і безпеку. Президент Росії Володимир Путін, вимагаючи від уряду зниження бюджетних витрат за допомогою зменшення неефективних витрат, особливо підкреслив, що скорочення не повинно поширюватися на національну оборону і безпеку

Яким був минулий рік для російських збройних сил? Чого вдалося досягти, які проблеми залишаються актуальними? Чого чекати в році, що наступив? Про це кореспондент Pravda.Ru поговорив з головним редактором журналу "Національна оборона" Ігорем Коротченко і провідним експертом Центру військово-політичних досліджень МДІМВ Михайлом Александровим.

На думку Ігоря Коротченка, "російська армія набула якісних змін на краще". "Це стосується її сприйняття в суспільстві, кредит довіри дуже високий", - вважає він.

"Але кращому показником ефективності сучасних збройних сил є, звичайно, участь наших військовослужбовців в забезпеченні проведення референдуму в Криму. Завдяки чому, (стало) можливо безкровне возз'єднання Криму і Севастополя з Росією. Тут виняткова заслуга збройних сил. І я думаю, що це самий головний результат і найбільш знакова подія минулого року ", - сказав головний редактор журналу" Національна оборона ".

Іншою важливою подією він назвав створення національного центру управління оборони, "який на новому рівні дозволяє здійснювати керівництво всіма силовими структурами і будувати оборону країни в нинішніх геополітичних умовах".

"Фактично створена ставка верховного головнокомандування, де буде можлива інтеграція всіх військових ресурсів і оборонних зусиль, які є у держави", - вважає Ігор Коротченко.

На думку Михайла Александрова, до значимих подій минулого року слід віднести навчання "Схід-2014", де "були застосовані найсучасніші засоби збройної боротьби, починаючи від інформаційних, мобілізаційних, логістичних, і закінчуючи ударними засобами - ракетними, авіаційними, артилерійськими, військово морськими і так далі ".

"Також слід зазначити введення в дію деяких нових видів озброєнь. У тому числі атомних підводних човнів, успішне завершення випробувань ракети" Булава ", яка тепер надходить на озброєння", - зазначив Михайло Александров.

Перейшовши до проблем російської армії, експерт до числа таких відніс "низький рівень переоснащення всіх збройних сил сучасними засобами".

"Тобто найсучасніші засоби ведення війни тільки почали надходити на озброєння і кількість в загальному обсязі коштів становить відсотків 20, може бути, зараз. Тобто програма переозброєння, розрахована до 2020 року, займе якийсь час. Тим часом ми бачимо, що міжнародна обстановка різко загострилася. Звичайно, було б бажано, щоб Росія мала досконале обладнання з військової точки зору ", - вважає Михайло Александров.

У той же час, зазначив він, боєздатність збройних сил значно підвищилася в порівнянні з роками, коли міністром оборони був Анатолій Сердюков, не кажучи вже про 90-х роках минулого століття.

Однією з головних проблем сучасної російської армії Ігор Коротченко вважає питання з житлом для військовослужбовців. "Але вона успішно вирішується за допомогою нових механізмів - це, перш за все, особиста субсидія", - зазначив він.

Іншою проблемою експерт вважає відпрацювання окремих моментів бойового злагодження, бойової готовності, "яка, безумовно, виявляється в ході раптових перевірок".

Пріоритетом у розвитку збройних сил в році, що наступив Ігор Коротченко назвав прискорене переозброєння армії і флоту - перш за все, стратегічних і ядерних сил. "Все це робиться. Думаю, що поставлена ​​задача - до 2020 року мати 70 відсотків нової зброї - буде реалізована", - сказав він.

Михайло Александров солідарний з цією точкою зору. Він також назвав пріоритетом прискорене переозброєння армії. "Відповідно, повинен підвищуватися професійний рівень наших військових, що власне, робиться. І мені здається, це робиться досить професійно зараз", - підкреслив експерт.

Читайте також:

Армія майбутнього: бойові роботи з "Сосни"

Десант в Арктиці: На таке здатні тільки російські

Глобальний удар: чи варто Росії побоюватися?

Яким був минулий рік для російських збройних сил?
Чого вдалося досягти, які проблеми залишаються актуальними?
Чого чекати в році, що наступив?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация