Російська Православна Церква Закордоном

БЕРЛІНСЬКА І германська ЄПАРХІЯ: 24 cічня 2008 р
Відкривається новий російський православний храм в столиці Німеччини

Вперше, за більш ніж 70 років, Російська Православна Церква Закордоном планує cоздание нової церкви і пріходcкого центру в Берліні. Для цієї мети у Землі Берлін був придбаний земельну ділянку з будівлею, що знаходиться безпосередньо на березі річки Шпрее, в декількох хвилинах ходьби від ратуші Шарлоттенбург, на вулиці Вінтерштейнштрассе.

Для цієї мети у Землі Берлін був придбаний земельну ділянку з будівлею, що знаходиться безпосередньо на березі річки Шпрее, в декількох хвилинах ходьби від ратуші Шарлоттенбург, на вулиці Вінтерштейнштрассе

16 сiчня 2008, підписання договору купівлі-продажу (з ліва на право: староста громади Ігор Метцгер, нacтoятeль хpaмa Покрова Пресвятої Богородиці архієпископ Марк Берлінський і Німецький, ієрей Андрій Сікоєв, нотаріус, представники Фонду нерухомого майна Землі Берлін)

П віслюку перебудови і реконструкції в будівлі розміститься церква Покрова Пресвятої Богородиці. У повоєнні роки ця, мабуть, найстаріша православна громада Берліна знайшла притулок на першому поверсі житлового будинку на вулиці Кульмбахерштрассе в районі Вильмерсдорф. Вже давно ця домашня церква стала занадто мала для постійно зростаючого приходу.

«Війна і повоєнний вигнання завдали важкі рани російській громаді Берліна, які, нарешті, зажили «Війна і повоєнний вигнання завдали важкі рани російській громаді Берліна, які, нарешті, зажили. Нова Російська Православна церква в Берліні повинна бути місцем молитви та парафіяльного життя, a також і місцем російського мистецтва і культури, виховання, місцем гостинності і відкритих зустрічей », говорить архієпископ Марк. "Я радію, що після закінчення багатьох десятиліть пошуку ми знайшли новий будинок в такому багатому традиціями, особливо для російської еміграції, цeнтрaльнoм берлінському районі Шарлоттенбург."

За своїм прибуттю в Берлін архієпископ Марк відвідав парафію домашньої церкви на Кульмбахерштрассе За своїм прибуттю в Берлін архієпископ Марк відвідав парафію домашньої церкви на Кульмбахерштрассе. Були відслужені молебні Пресвятій Богородиці і св. Серафима Саровського про набуття нового Храму. Після молитви відбулася спільна трапеза, на якій архієпископ розмовляв з парафіянами.

На наступний день після підписання договору у нотаріуса архієпископ Марк оглянув придбану територію і відслужив молебень і акафіст Пресвятій Богородиці в новому приміщенні. Йому співслужив священик громади Покрова Пресвятої Богородиці о. Андрій Сікоєв.

«Наша громада добре відображає багатонаціональний характер Берліна. Наші парафіяни - православні віруючі самого різного національного і культурного походження. Поряд з численними вихідцями з Росії, Сибіру і України, є також православні християни з Франції, Німеччини, Грузії, Білорусії та Ізраїлю. ", Розповідає народився в Москві і виріс в Берліні отець Андрій Сікоєв." Наш спільну мову спілкування - російська, а потім вже - німецький. Літургійним мовою, зрозумілою більшості, є церковнослов'янська. Деякі частини Літургії, послання апостолів і Євангеліє регулярно читаємо і по-німецьки. Проповідь перекладається майже завжди синхронно на німецьку мову. "

Після реконструкції та оновлення придбаного будівлі церковне приміщення величиною в 150 кв.м. з вівтарем, бабинцем і ризницею буде розташовуватися на другому поверсі. На першому поверсі будуть знаходитися просторий парафіяльній зал, бібліотека з кімнатою для читання, приміщення для духівника, дитяча кімната, а також кухня.

Поряд з церковним служінням священик Андрій Сікоєв усвідомлює необхідність в православному вихованні молодого покоління. Громада планує створення російського православного художнього і культурного центру. Наступний етап - будівництво дзвіниці. Розмірковує також про створення програми допомоги старим і нужденним в догляді людям.

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

Російська Православна Церква Закордоном (РПЦЗ) має єпархії в Європі, США і Канаді, Латинській Америці і Австралії. Церква керується Собором єпископів і Синодом з місцезнаходженням в Нью-Йорку. Первоієрархом є Східно-Американський і Нью-Йоркський митрополит Лавр. Після возз'єднання з Руською Православною Церквою (Московського Патріархату) РПЦЗ є автономною частиною загальноруський Собору єпископів. Її головою і предстоятелем є патріарх Московський і всієї Русі Алексій II.

Найбільша європейська єпархія РПЦЗ «Берлінська і Німецька» включає в себе громади Німеччини, Великобританії, Данії та Австрії і управляється архієпископом Марком. Місцезнаходження управління єпархії - Мюнхен. Єпархія бере своє походження в 18 столітті і є найстарішою православною єпархією на німецькій землі.

Серед трьох мільйонів російськомовних громадян Німеччини кількість православних християн, за оцінками двох російських єпархій, становить понад 30%. На відміну від протестантської і католицької церкви число православних парафій постійно зростає. Збільшується також і кількість прихожан.

У Берліні живуть майже 200.000 російськомовних громадян. Найбільша частина з них емігрувала з колишнього Радянського Союзу на початку 90-х років. Іншу частину складають нащадки «старої еміграції», що осіла в Німеччині після революції і світових воєн, а також єврейські емігранти. В даний момент в Берліні існує чотири російські православні церкви: Кафедральний Собор на Хохенцоллерндамм; храм Свв. Костянтина і Олени в районі Тегель; домашня церква в Карлсхорсте; домашня церква Покрова Пресвятої Богородиці на Кульмбахерштрассе (в найближчому майбутньому - церква на Вінтерштейнштрассе). Перші три церкви належать Німецькій єпархії Московського Патріархату під управлінням архієпископа Феофана, церква на Кульмбахерштрассе - єпархії РПЦЗ «Берлінської і Німецької» під керуванням архієпископа Марка.

Завдяки ініціативі батька Андрія Сікоева прихід церкви Покрова Пресвятої Богородиці на протязі останніх років активно допомагає дітям з Беслана, які в 2004р. стали жертвами терористичного нападу. Дітей оперують в берлінських клініках, їх батькам виявляється духовна і душевна допомога і турбота.

6 листопада 2007 р Російська Православна Церква відкрила в Північній Осетії реабілітаційний центр для дітей Беслана: Єпископ Ставропольський і Владикавказький Феофан і Архієпископ Берлінсько-Германський і Великобританський Марк звершили освячення реабілітаційного центру, побудованого в аланський Богоявленському жіночому монастирі (Алагирський район Республіки Північна Осетія - Аланія ) для дітей, які постраждали в результаті теракту в Беслані.

© 2008, ROCA
«Покрова Пресвятої Богородиці»
Kulmbacherstr. 6
10777 Berlin
DEUTSCHLAND

6   10777 Berlin   DEUTSCHLAND

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация