Російська Православна Церква Закордоном

Великобританським ЄПАРХІЯ: 22 червня 2017 р
Єпископ Сакраментскій Іриней, призначений Архієрейським Собором адміністратором парафій Великобританський єпархії, відвідав Англію

C 11 по 22 травня 2017 року, з благословення митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви і правлячого архієрея Великобританський єпархії, єпископ Сакраментскій Іриней, другий вікарій Західно-Американської єпархії, здійснив архіпастирський візит до Великої Британії, в ході якого він очолив єпархіальне паломництво і привіз мироточиву Іверсько-гавайську ікону Божої Матері, яка прибула до Великобританії вперше, а також передав архіпастирське благословення митрополита Іларіона його пастві C 11 по 22 травня 2017 року, з благословення митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви і правлячого архієрея Великобританський єпархії, єпископ Сакраментскій Іриней, другий вікарій Західно-Американської єпархії, здійснив архіпастирський візит до Великої Британії, в ході якого він очолив єпархіальне паломництво і привіз мироточиву "Іверсько-гавайську" ікону Божої Матері, яка прибула до Великобританії вперше, а також передав архіпастирське благословення митрополита Іларіона його пастві .

Протягом десятиденного візиту єпископ Іриней відвідав вісім парафій Великобританський єпархії в Англії і Уельсі, проводячи богослужіння в присутності мироточивої ікони, а також здійснюючи Божественну літургію майже кожен день. Крім того, богослужіння відбувалися в сусідніх парафіях інших православних юрисдикцій, включаючи Сурозького єпархію Московського Патріархату і Фіатирський єпархію Константинопольського Патріархату; також були здійснені візити до багатьох стародавні православні храми.

"Іверсько-Гавайська" ікона прибула в п'ятницю, 12 травня, в кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці і святих царствених мучеників в Лондоні і була зустрінута святковими співами акафісту. На наступний день близько двохсот паломників взяли участь у першому єпархіальному паломництві в Сент-Олбанс недалеко від Лондона, де Його Преосвященство з сонмом духовенства звершив Божественну літургію в древньому соборі на місці мучеництва святого Албана, первомученика Великобританії (III століття). Після закінчення літургії був звершений молебень в усипальниці св. Албана, куди були принесені його святі мощі для поклоніння. Тут єпископ Іриней виголосив коротке слово про значення цього святого і аскетичному благочесті, і віруючі змогли прикластися до мощів св. Албана і святій іконі. Сестринства Успенського собору була влаштована святкова трапеза в мальовничому місці стародавнього міста, де колись жив цей святий.

Після паломництва єпископ Іриней звершив тижневу поїздку в різні райони єпархії, організовану секретарем Єпархіального Управління протоієреєм Павлом Елліоттом. Поїздка розпочалася суботнім всеношною і недільної літургії в неділю про самарянине в приході святителя Іоанна Шанхайського в Колчестер - колишньої військової гарнізонної церкви, яка стала найбільшим православним храмом у Великобританії. Преосвященному Іринею співслужив протоієрей Андрій Філліпс, найстаріший клірик єпархії та настоятель парафії. Під час богослужіння єпископ Іриней від імені митрополита присвятив сина отця Андрія - Тимофія під читці, а також висвятив парафіяльного диякона батька Спасіміра Іванова в сан священика.

У наступні дні були здійснені пастирські візити в парафія св. Олександра Невського в Норвіч, прихід "Всіх скорботних Радість" в Меттінхеме, Свято-Елизаветинский прихід в Валлас (недалеко від Ліверпуля) і рівноапостольного князя Володимира в Челтенхемі - всі ці парафії знаходяться в Англії; також в прихід Казанської ікони Божої Матері в Кардіффі, Уельс. Єпископ Іриней відвідав також невелику монастирську каплицю на честь Пантелеймона Цілителя в Клактон-он-Сі. "Іверсько-Гавайська" ікона також була принесена в каплицю Живоносне Джерело в Уолсінгема. На запрошення архієпископа Сурозького Єлисея єпископ Іриней співслужив йому за всеношною в Успенському соборі Московського Патріархату в Еннісмор-Гарденс, Лондон, куди стеклися сотні віруючих для поклоніння мироточивої ікони Божої Матері; а також в парафії святителя Миколи Чудотворця в Оксфорді; з благословення архієпископа Фіатерійского Григорія святкова Божественна літургія була здійснена в Грецької православної церкви Святителя Миколая в Кардіффі, Уельс.

За Божественною літургією в Неділю про сліпого Преосвященний Іриней, з благословення митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, висвятив іподиякона Сергія Мироненка в диякони. На наступній за богослужінням трапезою, влаштованою стараннями соборного сестринства, Преосвященний владика Іриней мав можливість поспілкуватися з численними парафіянами, в тому числі і з викладачами та учнями церковно-приходської школи. На наступний ранок, після закінчення ранньої Божественної літургії в нижньому храмі святих Царствених мучеників в кафедральному соборі, перед мироточивої іконою "Іверсько-Гавайської" було звершено молебень про подорожуючих, а потім Його Преосвященство відбув до своясі.

Протягом всього перебування Мироточивого образу в Англії святиню супроводжували єпископ Сакраментскій Іриней і супутники Його Преосвященства: протодиякон Діонісій Львів, особистий помічник Першоієрарха Руської Зарубіжної Церкви, схи-иподиакон Антоній і р.Б. Нектарій, хранитель чудотворної ікони. Крім пастирських відвідин храмів, хворих і будинків парафіян, які супроводжують святиню мали можливість здійснити паломництво по стародавніх місцях, пов'язаних з життям і подвигами святих нерозділеної Православно-Християнської Церкви. Крім того, Його Преосвященство очолив чергове засідання парафіяльної ради кафедрального собору, а також зустрівся з секретарем Великобританський єпархії, представниками її духовенства і мирян, щоб обговорити нагальні питання церковного життя.

На Архієрейському Соборі Руської Зарубіжної Церкви, який відбувся минулого тижня в Бухендорфе (Німеччина), було постановлено: "Залишити за парафіями Великобританський єпархії статус безпосереднього підпорядкування Голові Архієрейського Синоду, при цьому призначивши єпископа Сакраментского їх адміністратором".

На Архієрейському Соборі Руської Зарубіжної Церкви, який відбувся минулого тижня в Бухендорфе (Німеччина), було постановлено: Залишити за парафіями Великобританський єпархії статус безпосереднього підпорядкування Голові Архієрейського Синоду, при цьому призначивши єпископа Сакраментского їх адміністратором

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация