Російська Православна Церква Закордоном

РОСІЙСЬКА ДУХОВНА МІСІЯ В ЄРУСАЛИМІ: 19 июля 2007 р
Свято преподобномучениці Єлисавети та Варвари в Гефсиманському жіночому монастирі святої рівноапостольної Марії Магдалини

5/18 липня радянські Церква відзначає два великих свята - пам'ять ігумена Землі Руської преподобного Сергія Радонезького і святих преподобномучениці великої княгині Єлисавети та її вірної келейніцей черниці Варвари 5/18 липня радянські Церква відзначає два великих свята - пам'ять ігумена Землі Руської преподобного Сергія Радонезького і святих преподобномучениці великої княгині Єлисавети та її вірної келейніцей черниці Варвари. Якщо в Росії головне торжество збирає тих, хто молиться в Троїце-Сергієву Лавру - серце Русі, то безумовно в цей день на Святій Землі храм святої рівноапостольної Марії Магдалини привертає всіх прочан і ченців різних обителей, бо в цьому храмі зберігаються, як якесь божественне скарб, запашні мощі нових преподобномучениці Єлисавети та Варвари.

У цьому році на свято прилетів з Німеччини - батьківщини святий великої княгині Єлисавети - Преосвященний Марк, архієпископ Берлінський і Німецький, Спостерігач за справами Руської духовної місії в Єрусалимі. Кілька років назал Високопреосвященніший Владика написав службу преподобномучениці Єлисаветі і з тих пір в Гефсиманії служба преподобному Сергію відбувається тільки в жовтні.

Тільки два дні тому зі Святої Землі поїхала група молоді з усього світу, яка здійснила своє перше паломництво «Слідами Мойсея» Тільки два дні тому зі Святої Землі поїхала група молоді з усього світу, яка здійснила своє перше паломництво «Слідами Мойсея». На щастя, кілька людей з групи залишилося розділити з нами свято. Серед них диякон Микола Ольховський з його матінкою Єлизаветою, Михайло Перекрестов - син протоієрея Петра Перекрестова, Микола і Олександра Котар - діти протоієрея Сергія також з Сан-Франциско і ще 6 осіб. Всі вони взяли активну участь в богослужіннях, співали і читали в храмі. А батько Микола прикрасив службу дияконським служінням.

Свято пройшло з незвичайним підйомом, тому що були запрошені начальник Російської духовної місії Московського Патріархату архімандрит Тихон, ігуменя Георгія - настоятелька Горненського монастиря зі своїми сестрами. Це був візит у відповідь після першої Божественної літургії на Всіх в землі Російської просіяли в новому Горненському соборі. Настав і наша черга приймати високих гостей, серед яких був посол Росії в Ізраїлі Петро Стегній з дружиною. Зробили першу спільну Божественну літургію в Гефсиманії.

Зібралося багато паломників з Росії. Храм був повний. Співали два хори - наш і Горненському сестер. До Божественної літургії оголошених співали антифонно, а на херувимської зійшлися в середині, і свято перейшов в даний торжество. Вперше бачила, щоб півчі співали і плакали, разом з херувимської піснею підносилася гаряча молитва, серця наші переповнялися радістю і вдячністю Богові за нашу єдність. У всьому відчувалася повнота і живу присутність Боже і Його святих угодницею, які будучи скинуті живими в Алапаєвська шахту, смертельно поранені оспівували херувимську пісня. У храмі панувала благоговійна тиша, можна було подумати, що всі вийшли, так було тихо і молитовно. На запрічастном заспівали радісну стихиру «Землі російська» єпископа-сповідника Афанасія (Сахарова), останні слова «Русь Свята, бережи віру православну, в ній же тобі твердження» прозвучали настільки гучно і велично, що мимоволі у всіх з'явилися сльози на очах. У православній вірі все наше багатство і надбання, і подвиг святих новомучеників російських в годину лютого безбожництва змушує кожного з нас звернутися до них з молтвой про зміцнення нашої віри.

Причащали з двох чаш. Архієпископ Марк сказав прекрасну проповідь про святих новомученіци, підкресливши, що хресний шлях великої княгині Єлисавети та інокині Варвари - настільки різних за походженням і по положенню в суспільстві людей, долі яких сплелися в одну, показує, як завжди і у всьому нас об'єднує Христос, і це головне.

Після закінчення Божественної літургії був звершений молебень святої преподобномучениці Єлисаветі і Варварі і проспівано величне многоліття іменинницям - ігумені Єлисаветі і сестрам Гефсиманської Єлисаветі і Варварі. Всіх відповідних його на хресті, архімандрит Тихон помазував з лампадки святим єлеєм від святих мощей. А матінка ігуменя роздавала іконки в пам'ять про цю історичну подію.

Як добре, що нас ніщо більше не розділяє, і ми єдиними устами і єдиним серцем славимо і оспівуємо Христа Бога нашого. Трапезна була накрита на площі перед храмом під шатрами. Всі могли поспілкуватися в невимушеній дружній обстановці. Господь благословив і погоду, не було жарко, дув приємний вітерець. Розлучатися не хотілося. Запрошували один одного ще і ще раз в гості, адже скоро престольне свято в Горній - Казанської Божої Матері, а через два тижні престол в Гефсиманії святої рівноапостольної Марії Магдалини. І хоча нам додалося турбот по улаштуванню свята, це не йде ні в яке порівняння з тим, що Господь дарує нам в ці дні - благодать і радість про Дусі Святе.

черниця Амвросія

черниця Амвросія

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация