Російська живопис 19 століття. Російські художники 19 століття.

Російська художня культура витоки якої починалися з класицизму придбав потужний народний звучання, як високий класицизм, який відбивався в живопису, поступово переходив від романтизму до реалізму в російській образотворчому мистецтві. Сучасниками того часу особливо цінувалося напрямок живопису російських художників в якому переважав історичний жанр з акцентом національної тематики. Детальніше...

Але в той же час в мистецтві історичного живопису не відчувалося особливих змін в порівнянні з майстрами другої половини 18 століття і від самого початку історії російського портрета . Часто художники Росії присвячували свої твори справжнім героям давньої Русі, подвиги яких надихали до написання історичних полотен. Російські художники початку 19 століття затвердили власний принцип опису портрета , Картин виробивши свої напрямки в живописі, в зображенні людини, природи, який свідчить про абсолютно самостійною образною концепції.

Російські художники в своїх картинах відображали різні ідеали національного піднесення, поступово відмовляючись від суворих принципів класицизму, нав'язаних академічними засадами. 19 століття ознаменоване високим розквітом російського живопису, в якому художники Росії залишили для нащадків незгладимий слід в історії вітчизняного образотворчого мистецтва, перейнятий духом всебічного відображення життя народу.

Найбільші дослідники російського живопису в цілому, відзначають видатну роль в високому розквіті творчості великих російських художників і образотворчого мистецтва 19 століття. Досягнення і завоювання живопису 19 століття, в якому себе проявили вітчизняні художники мають величезне значення і унікальну цінність в образотворчому мистецтві, живописні твори створені російськими художниками на завжди збагатили російську культуру.

Орест Адамович Кипренский Орест Адамович Кипренский

(1782-1836) Чудово і тонко прописані портрети художника Кипренского принесли йому славу і справжнє визнання серед сучасників. Його роботи Автопортрет, А. Р. Томілова, І. В. Кусова, А. І. Корсакова 1808 р Портрет хлопчика Челищева , Голіцина А. М. 1809 р Портрет Дениса Давидова, 1819 р Дівчинка з вінком з маку, найвдаліший 1827 р портрет А. С. Пушкіна та ін. докладніше ...

У його портретах відбивається краса хвилювання, витончений внутрішній світ образів і стану душі. Сучасники порівнювали його роботи з жанрами ліричної поезії, віршованою посвятою друзям, що було добре поширене в Пушкінське час.

Кипренский багато в чому розкрив для себе нові можливості в живопису. Кожен його портрет відрізняється все новим мальовничим строєм, грамотно підібраними світлом і тінню, різноманітним контрастом. Орест Кипренский видатний майстер портретного мистецтва, який отримав особливу популярність серед художників Росії.

Сильвестр Щедрін Сильвестр Щедрін

(1791-1830) Майстер російського пейзажного романтизму і ліричного осмислення природи. На більш сорока його картинах Щедрін зобразив види Соренто. Серед них помітні картини Околиці Сорренто. вечір , Новий Рим "Замок святого ангела", Набережна Мерджелліна в Неаполі, Велика гавань на острові Капрі та ін. Докладніше ...

Повністю віддавшись романтиці пейзажу і природному середовищу сприйняття, Щедрін як би заповнює своїми картинами, що впав інтерес художників того часу до пейзажу.

Щедрін пізнав світанок своєї творчості і визнання. Закінчивши Академію мистецтв у Санкт Петербурзі, в 1818 р приїхав до Італії і прожив більше 10 років, в Римі, Неаполі, Амальфі і в Соренто де провів свої останні місяці життя. Проживши недовге але насичену творчістю життя, Щедрін так і не зміг повернутися в Росію.

Василь Андрійович Тропінін Василь Андрійович Тропінін

(1776-1857) Чудовий російський художник, виходець з кріпаків. Його знамениті роботи картини: мереживниця , також Портрет Пушкіна А. С. , Гравера Е.О. Скотникова, Старий - жебрак, що відрізняється легким колоритом портрет сина художника. 1826 р картини Пряха, Золотошвейка, дані роботи особливо привернули увагу сучасників. 1846 р докладніше ...

Тропінін розробив свій самостійний образний стиль портрета, що характеризує специфічний московський жанр живопису. У той час Тропінін став центральною фігурою московського бомонду, його творчість особливо відображено в 20-е 30-е роки, що принесло йому знаменитість.

Його м'яко прописані портрети відрізняються високими мальовничими достоїнствами і простотою сприйняття, людські образи сприймаються характерною правдивістю і спокоєм без особливого внутрішнього хвилювання.

Венеціанов Олексій Гаврилович Венеціанов Олексій Гаврилович

(1780-1847) Родоначальник селянського побутового жанру в російському живописі, Його знамениті портрет Жниця, картина> женці , Дівчина в хустці, На ріллі Весна, Селянка з волошками, Захарка та інші. Особливо можна підкреслити про картину тік , Яка звернула на себе увагу імператора Олександра 1, його зачепили яскраві образи селян, правдиво передані художником. Детальніше...

Художник любив простих людей знаходячи в цьому певну лірику це відбилося в його картинах показують нелегкий селянський побут. найкращі його роботи були створені в 20-і роки. Венеціанов майстер пастельних, олівцевих і масляних портретів, карикатур.

За стилем робіт учень Боровиковського. У його картинах присутні самі повсякденні і прості сцени із сільського життя: селяни в повсякденному і нелегкій роботі, простих кріпаків дівчат, на жнивах або мужиків на сінокосі або на оранці. Значення творчості Венеціанова в образотворчому мистецтві особливо велике, один з перших затвердив народний, селянський побутової жанр.

Карл Павлович Брюллов Карл Павлович Брюллов

(1799-1852) Майстер історичного живопису, егокартіна останній день Помпеї в метушні приречені жителі розбігаються від шаленства вулкана Везувію. Картина справила приголомшуюче враження на його сучасників. Він майстерно пише світські картини, Вершниця і портрети застосовуючи в яскраві колористичні моменти в композиції картини, Графиня Ю. П. Самойлова. Детальніше...

Його картини і портрети складені з контрастів світла і тіні. . Під впливом традиційного академічного класицизму, Карл Брюллов наділяв свої картини історичною достовірністю, романтичним духом і психологічної правдою.

Брюллов був чудовим майстром парадного портрета в якому яскраво акцентував характерними ознаками людини, В інших портретах він застосовує більш стриманий колорит, портрет видатного російського скульптора І. П. Віталі, Поета Н. В. Кукольника, письменника А.Н.Струговщікова. У парадних портретах він перевершував багатьох художників свого часу.

Олександр Андрійович Іванов Олександр Андрійович Іванов

(1806-1858) Чудовий майстер історичного жанру. Близько двох десятків років Іванов працював над своїм головним картиною Явище Христа народу , Підкреслюючи своє пристрасне бажання зобразити пришестя на землю Ісуса Христа. На початковому етапі це картини Аполлон, Гіацинт і Кипарис 1831-1833 г, Явлення Христа Марії Магдалині після воскресіння 1835 р докладніше ...

За своє недовге життя Іванов створив безліч мальовничих робіт, для кожної картини пише безліч етюдів пейзажів, портретів. Повернувся на батьківщину в 1858 році, де помер від хвороби.

Іванов надзвичайного розуму людина, завжди прагнув показати в своїх творах стихію народних рухів в російській історії і глибоко вірив у велике майбутнє матінки Росії. Випередивши свій час в пошуках російського реалістичного живопису, творчість великого художника залишило незгладимий слід своєї майстерності для нащадків.

Федотов Павло Андрійович Федотов Павло Андрійович

(1815-1852) Майстер сатиричного напряму в живописі, положівшійначало критичного реалізму в побутовому жанрі. Свіжий кавалер 1847 і Розбірлива наречена 1847 р сватання майора 1848 р Починав художник з подібних студентських замальовок 1837 р типу прогулянка . Федотов як ні хто інший показав в своїх роботах темні сторони російської дійсності, по-гоголівськи висміюючи людські пороки і недоліки. Детальніше...

Він написав чимало картин критично відображаючи обставини, укладу тогочасного життя. Своїми картинами Федотов один з перших зруйнував науковий обіг, відкривши новий напрям мистецтві Росії. Однак при всьому при цьому в суспільстві того часу Федотов був недостатньо зрозумілим і в Російському образотворчому мистецтві 19 століття, в повному обсязі оцінений сучасниками.

Першою його самій жанрової роботою вважається картина Слідство кончини Фіделькі 1844 г. Також помітні більш пізні його роботи Вдовиця і Анкор, ще анкор. 1851-1852 р Федотов самотня і трагічна постать, яка прожила коротке, здобути нелегку життя не знаючи матеріального благополуччя і радості.

Іван Костянтинович Айвазовський Іван Костянтинович Айвазовський

1817-1900 Чудовий художник мариніст, його насичені романтизмом знамениті полотна: Чорне море , серед хвиль , Неаполітанська ніч, Ніч. голубая волна , Море. Коктебельская бухта , Місячна ніч. Купальня в Феодосії і Чесменський бій , Буря на морі вночі , Дуже популярна картина Дев'ятий вал , Веселка , штиль , Всесвітня повінь ін. докладніше ... Іван Айвазовський створив безліч мальовничих полотен, відображаючи в них м'які тони узбережжя, що коливаються на морських хвилях кораблі, різні ефекти морської води і піни, величні образи бурхливого моря в шторм з корабельними аваріями картини Айвазовського були високо оцінені багатьма художниками, серед яких І. Е. Рєпін, Г. І. Семирадський, І. І. Шишкін, відомий меценат. М. Третьяков, який купував його знамениті полотна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация