Російська мама допомогла 9-річній доньці вивчити Коран

мусульманка

Сучасні мами часто не знають, з чого саме почати релігійну освіту дітей. Багато хто вважає зайвим навчати свого малюка азам релігії, поки він ще маленький, сподіваючись навчити його аятам з Корану і молитві, коли він підросте і стане школярем. Однак, як показує досвід багатьох батьків, запізніле залучення дітей до Ісламу часто стає настільки важким завданням, що багато пускають цей процес на самоплив, і, махнувши рукою, кажуть: "Сам як-небудь навчиться". У той же час досвід інших батьків показує, що, почавши навчання в самому ранньому віці, можна досягти дивовижних результатів, які, безсумнівно, принесуть користь не тільки дитині і його батькам, а й усієї мусульманської громади. Історія про дівчинку і її російської мамі, яка не пошкодувала сил і здоров'я на те, щоб її дочка до 9 років вивчила Коран, є наочним прикладом правильності такого підходу.

Навесні я знайшла в Інтернеті арабське радіо "Hayat FM" і почула, що ведучий однієї з програм розповідає про дівчинку Айе, яка вивчила напам'ять Коран в 9 років. Я б, напевно, не звернула великої уваги на цю історію, якби не один цікавий факт з її біографії: дівчинка-хафіза виявилося наполовину російської!

Дзвінки від вдячних слухачів почали надходити в студію прямо під час передачі. Деякі з них були настільки захоплені манерою читання і історією дівчинки, що відразу ж в прямому ефірі стали дарувати подарунки, запрошувати в гості, один таксист навіть зголосився безкоштовно возити її в школу кожен день.

Я теж була вражена настільки, що до горла підступили сльози - це були сльози гордості за свою співвітчизницю. Мене також вразила наполегливість і терпіння мами дівчинки, саме вона допомогла їй вивчити Коран. Мимоволі згадалася арабське прислів'я: "За кожним героєм стоїть жінка".

Після того як закінчилася передача, я відчула, що хочу особисто познайомитися з мамою Айі. Вона жила в Йорданії, і я, опинившись в цій країні, поспішила зустрітися з нею.

Коли ми познайомилися з мамою Айі, я дізналася, що її звуть Алла. Але їй самій більше подобається, коли її називають просто Алка - так її в дитинстві називала мама. Вона виявилася дуже спокійною і товариською жінкою. А по відношенню до своїх дітей - вимогливою, суворої, але в той же час ніжною і люблячою мамою.

Алка родом з Білорусії, вона народилася в місті Брест, там же навчалася на філологічному факультеті місцевого університету. Через кілька років після заміжжя і народження першої дитини, вона переїхала в Йорданію і з тих пір там живе. До моменту нашого знайомства вона вже була мамою чотирьох дітей. Айя - найстарша.

Звичайно, я не могла не поставити Алке питання:

- Коли ж Айя початку заучувати напам'ять Коран?

І тут же отримала простий і несподіваний-ний відповідь:

- Ще до народження.

Виявилося, що, чекаючи першої дитини, Алка не знала жодної літери по-арабськи. Але вона дуже хотіла вивчити мову і для цього винайшла свій власний спосіб. Вона стала змальовувати слова з Корану. У перші дні навчання вона скопіювала на білі зошитів листи сури "Аль-Бакара", "Аль-Імран", "Ан-Ніса" ... Спочатку вона писала, не розуміючи, що саме вона пише. Хоча, звичайно, про те, що Коран - це Слово Аллаха, вона знала. Потім, за допомогою одного з родичів чоловіка, вона навчилася читати, освоїла таджвіда, поступово вивчила кілька сур з Корану. Згодом, коли вже народилася дочка, Алка взяла участь в конкурсі читців Корану, освоївши джуз (1/30 частина Корану). Ніякого місця вона не зайняла, але саме це подія допомогла її маленькій дочці завчити перші аяти.

Під час підготовки до конкурсу Алка повторювала сури, виконуючи домашню роботу. Дочка, природно, була весь час поруч і таким чином, слухаючи і повторюючи за мамою, теж вивчила сури.

Сім'я переїхала до Йорданії, на батьківщину чоловіка Алки, коли Айе виповнилося 4 роки. Дівчинку віддали в Центр з вивчення Корану, і за допомогою досвідчених викладачів вона швидко вивчила напам'ять 4 джузи. Однак, за словами мами Айі, навіть найкращі викладачі не змогли б допомогти дитині вивчити Коран, якби з нею не займалися вдома.

Батьки відразу помітили незвичайні здібності Айі. "Всевишній дав їй пам'ять, яку треба використовувати на угодне Йому справу", - вирішила Алка і поставила перед собою мету - допомогти дочці вивчити Коран.

Навчання вони продовжили вдома. Мама читала аяти, а дочка повторювала за нею. Вчили на слух, вивчене повторювалося і закріплювалося за допомогою комп'ютера. "Дитина повинна бачити, як виходить звук - це є найкращим способом вивчення Корану", - говорила мати. Заради того, щоб допомагати доньці, вона намагалася швидше звільнитися від домашніх справ, ігнорувала посиденьки з численними родичами, відкладала походи в магазин і в гості. Головне, щоб дочка вчила.

Хвала Аллаху, Айя виявилася дуже здібною. У день вона вчила по півсторінки або по сторінці. Коли Айя пішла в школу, вона продовжувала заучувати сури. Цьому заняттю вона присвячувала 4-5 годин в день. Варто відзначити, що при цьому вчилася дівчинка на "відмінно".

Але не все завжди проходило гладко. Все-таки Айя була, перш за все, дитиною, якому хочеться пограти і пострибати. Від цього особливо важко втриматися, коли навколо тебе постійно бігають двоюрідні брати і сестри, а двері твого будинку виходить у двір. Ось тут мамі довелося застосувати всі свої ораторські здібності та релігійні знання, щоб переконати дочку не кидати почате. Вона пояснила їй, що за кожну букву з Корану, яку вона вивчить, Всевишній нагородить її, і нагорода збільшиться в 10 разів, в 70 разів - у стільки, у скільки побажає Аллах! Вона розповідала їй про те, що Бог любить людину, яка запам'ятав весь Коран, і Він вселить до нього любов всіх жителів небес і землі. А в наступному житті нагородою людині, який витрачав свій час, знання і сили на вивчення Священної Книги, будуть райські сади.

Один Аллах знає, скільки сил треба було Алке, щоб допомогти дівчинці вивчити весь Коран напам'ять ...

Батько теж брав участь в навчанні, але він, в основному, підбадьорював Айю, виділяючи їй за кожен вчинений джуз певну грошову суму, щоб вона могла - в якості нагороди за старанність - купити вподобані іграшки.

До 20-го джузи Айя заучувала текст під наглядом мами. А потім вже почала вчити самостійно: читала і розповідала мамі ...

Всевишній в Своєму Святому хадисе каже: "Якщо раб наблизиться до Мене на п'ядь, Я наближуся до нього на лікоть, якщо він наблизиться до Мене на лікоть, Я наближуся до нього на сажень, а якщо він попрямує до Мене кроком, то Я кинуся до нього бігом! "(Аль-Бухарі).

Найголовніше - посіяти зерно терпіння і любові, покластися на Аллаха і зробити до Нього перший крок. Решта - турбота Всевишнього.

Кожній дитині Всевишній Аллах дає можливості. Кому-то в малюванні, кому-то в математиці, а кого-то наділяє чудовою пам'яттю. Завдання батьків полягає в тому, щоб помітити ці здібності і допомогти їм розвинутися.

Батьки ніколи не повинні забувати про найголовнішу обов'язки по відношенню до наших дітей - навчання релігії. Ми, дорослі, повинні направити дітей, показати їм правильну дорогу, якою вони будуть йти все своє життя. І велика роль у цьому відводиться саме матерям.

Раїса Муштареева

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация