Російське Агентство Новин

США змушують Китай активно виходити за рамки його національних кордонів і формувати власні всесвітні "Гугл" і "Ютубі". Часи тихою конкуренції закінчилися. Гегемон перейшов до куркулів. Китайці не збирають здаватися ...

США намагаються вбити HUAWEI поки ще не пізно

Автор - Олександр Запольскіс

Це не просто новий виток торгової війни, це стратегічний план по виживанню корпорації Intel

Хоча бодання американського білоголового орлана з китайським червоним драконом за два роки вже встигло набриднути, процес насправді тільки зараз підійшов до дійсно найцікавішого. Вичерпавши очевидні ходи, сторони поступово переходять до необхідних, але раніше відкладати через зовнішньої зайвої рішучості.

У гегемона закінчується час, а його супротивник піддаватися вперто не бажає. Виникає ризик програти за очками. І не просто якийсь моднявий пояс з химерною карбування пряжкою, а річ свідомо більш фундаментальну - технологічну перевагу, на якому сьогодні тримається все американське економічне лідерство. Поки що тримається.

Поки що тримається

Вважається, що атаку на найбільшого китайського виробника електроніки - Huawei - почав Google за рекомендацією Білого дому. Нібито міністерство торгівлі США внесло головний штаб-квартиру китайської корпорації і 70 її філій в Америці в так званий чорний список компаній, заборонених до участі в держзакупівлі. Нібито через знаходження в її апаратурі шпигунських закладок, а також діяльності її співробітників по збору секретної технологічної інформації.

Взагалі тема китайських шпигунів в Штатах надзвичайно популярна. Як тому, що Піднебесна такими методами насправді не гребує, так і внаслідок активного їх використання самими американцями. Прекрасно розуміють, що насправді стоїть за свободою ринкової економіки. Просто раніше в цих іграх перевага залишалася на боці Вашингтона, а значить, акцентувати на них (розвідувальних аспектах передових технологій) увагу суспільства виявлялося не в його інтересах. Зараз становище рішуче змінилося.

Всього якихось два десятки років тому високоприбутковий ринок (середня норма прибутку на одному смартфоні становить не менше 180-250%, в преміум-сегменті - до 400%) мобільних пристроїв перебував під міцним контролем півтора десятка виробників, абсолютна більшість яких ставилися до західних . У США домінували марки Palm Pilots і RIM (більш відомий як BlackBerry). Пізніше до них додалася Apple. У Європі провідні частки займали апарати Bosch, Sendo, Nokia, Motorola, Ericsson, Alcatel. З азіатських значущими були Sony, Samsung і LG з потім виникла HTC.

Однак влітку 2016 року у перших семи позиціях світового ТОП-10 вже перебували Lenovo, Xiaomi, ZTE, TCL / Alcatel, Huawei, і Coolpad. Все з Китаю. Apple і Samsung йшли тільки потім. Їм щільно в потилицю вже дихали Gionee, Tecno і Oppo, теж китайські.

Їм щільно в потилицю вже дихали Gionee, Tecno і Oppo, теж китайські

Це лякало, але деякий час дозволяло виправдовувати тенденцію величезністю внутрішнього ринку КНР. Ну, хто в світі знає китайську марку Coolpad? Ніхто. За межами країни вона споживачам незнайома практично зовсім. Хоча на внутрішньому ринку за обсягом продажів (що в штуках, що в грошах) вона перевершує показники Apple і Samsung. Але це всередині, а зовні її немає. Тим самим у американських маркетологів і переважно західноорієнтованих провідних галузевих ЗМІ зберігалася змогу і далі представляти публіці світ високих технологій як область, повністю належала Заходу, перш за все, США.

Сучасний світ тримається на цифрі. Цифрове проектування. Віртуальна реальність. Big Data Base. 5G. Абсолютна мобільність. Інтернет речей. Не кажучи вже про канали зв'язку, безпілотні автомобілі, бортові комп'ютери, промислових роботів, дрони і космічні супутники. Все це тримається на процесорах, а їх у світі виробляє хто? Правильно, американські корпорації Intel, AMD, Qualcomm, Xilinx і Broadcom.

Таким чином, хто б там ні лідирував в продажах кінцевих пристроїв, левову частку їх собівартості складають американські мікросхеми! Ну, і Apple, звичайно, самозабутньо рубівшійся за пальму лідерства з корпорацією Samsung, чіпати яку політично не дозволяв статус Південної Кореї як ключового (разом з Японією, а значить і її маркою Sony) стратегічного партнера США в Південно-Східній Азії.

У 2014 році це американське благополуччя розвалилося. На світовий ринок, різко прискорилися, увірвалася ». Так насправді по-російськи читаються ієрогліфи її самоназви 華為, що означають "Уа" - "Китай", "Вій" - "досягнення". Втім, існує й інший варіант автентичного перекладу - "відмінне дію".

Причому зробила це по-азійському підступно. Якщо дивитися тільки на загальні цифри галузевого рейтингу Brand Finans, в 2015 Huawei займала лише 47 місце найдорожчих брендів світу, тоді як перша трійка складалася з Apple, Google і Samsung. Але при цьому за п'ять років вона вийшла на річний дохід в 61 млрд доларів (на 37% більше, ніж в 2014), а темпи зростання чистого прибутку (5,7 млрд в 2015) перевищили 32% в рік. У 2016 році "Досягнення Китаю" мало офіси, заводи, філіали і дослідницькі лабораторії в 170 країнах світу (з 187 офіційно визнаних в ООН). Це більше ніж у будь-якого з лідерів першої п'ятірки.

Особливо загрозливим зростання темпів китайської експансії на світовому ринку мобільних пристроїв позначився в 2018 році. Вже за підсумками II кварталу Huawei продала своїх смартфонів більше, ніж Аpple (в штуках це 15% і 12% сукупного ринку відповідно). Попереду залишився тільки Samsung з його 21%.

Причому китайці обганяють американців в зростанні буквально всюди, тоді як ключовим ринком для "надкушеною яблука" все очевидніше стає тільки Китай, який формує до половини його операційного прибутку. І там у хлопців з Купертіно серйозні складності. На ринку, який споживає приблизно 476,5 млн смартфонів на рік, "Китайське досягнення" займає частку в 29%. За ним слідують місцевий бренди Oppo (19,6%) і Vivo (18,8%), а "яблучники", втративши 20% свого ринку всього за один рік, виявилися тільки п'ятими. Та ще в ролі головного хлопчика для відповідного биття за американські торговельні санкції проти КНР.

Але і це не найголовніше. Фатальним для американської моделі технологічного домінування виявився перехід Huawei на власну лінійку процесорів Kirin. В кінці серпня 2018 року на виставці IFA в Берліні компанія анонсувала модель Kirin 980 на 7-нанометровому техпроцесу, яка стане основою флагманської лінійки її апаратів. Сьогодні це один з найшвидших і енергоефективних мобільних процесорів в світі.

Саме звідси починається найголовніше. На даний момент вже 34% продуктів гравця, який контролює третину світового ринку смартфонів, від американських процесорних корпорацій не залежить зовсім. На виробах Qualcomm залишається тільки молодша лінійка моделей. З огляду на нинішні темпи оновлення модельного ряду, вона піде зі сцени приблизно року за три. І в ті ж орієнтовні терміни "Відмінна дія" має всі шанси серйозно потіснити Samsung, зрівнявшись з ним за обсягами світових продажів.

Але бог з ним, з грошима! Huawei явно виходить з-під американського технологічного контролю за ключовими технологіями. Якщо не завалити її зараз, поки це ще можливо, то через три-чотири роки їй вже доведеться здаватися самим. З двох простих причин.

По-перше, існує майже стовідсоткова ймовірність, що процесори власної розробки з'являться у Oppo і Vivo. Чужий успішний приклад заразливий, а масштаби наявних у них грошей, плюс державна підтримка, такий жарт провернути цілком дозволяють. По-друге, якщо вони захоплять ринок, засунувши під плінтус Samsung і Apple, то хто стане купувати процесори Qualcomm, Xilinx і Broadcom?

Напрошується логічне запитання - а Intel тут яким боком? Все дуже просто. Бізнес цієї корпорації виник і розвивався в іншому сегменті - персональних комп'ютерів. Він поки йде непогано, і конкуренція з AMD особливих проблем не доставляє. Доходи Intel за другий квартал 2018 рік збільшилися на 15% (17 млрд доларів), а чистий прибуток підскочила аж на 82% (до 5 млрд доларів). Всього за рік очікувалося отримати 69,5 млрд.

Але біда в тому, що загальна тенденція розвитку передрікає перспективу схлопування ринку настільних комп'ютерів і швидкої міграції ноутбуків в сторону планшетів. Ідея стратегічної співпраці з Microsoft з метою захоплення мобільного ринку за рахунок платформи Windows себе не виправдала. І це, дуже м'яко, кажучи. По суті, вона взагалі провалилася. Сучасний ринок пішов в сторону Android від Google, а значить, і інших типів апаратного забезпечення, які Intel не виробляє.

В якості нового шляху стратегічного розвитку, як повідомляє The Wall Street Journal, керівництво Intel розглядають став стандартним американський корпоративний прийом - купити за гроші лідера нинішнього ринку і тим самим отримати лідерство самому. Передбачається двоходівка. Допомогти Broadcom купити Qualcomm, щоб потім купити саму Broadcom. І вуаля, Intel миттєво стає власником патентів, технологій і заводів, що виробляють процесори для всіх мобільників планети.

Сказане зовсім не є припущенням. Угода між Broadcom і Qualcomm готується з весни 2016 року. В кінці 2017 навіть відбулися перші підсумкові торгові переговори, але сторони трохи не зійшлися в поглядах на ціну питання. Словом, все йшло чудово, поки на такий затишний ринок не навалилася орда завойовників з "Китайського досягнення".

Мало того, вони спробували навіть влізти в Америку зі своїм проектом мобільних мереж 5G, тим самим наочно показавши, що в ряді передових технологічних напрямків США не просто вже не лідери, вони почали прямо відкочуватися на друге, а то й на третє місце.

Таких конкурентів, згідно з каноном, слід валити негайно і без краплі жалю. Вони не якісь там дрібні ларьки з хотдогами віджимають, вони спокусилися на великі гроші серйозних людей.

Саме звідси ростуть ноги такою швидкою і рішучою реакції всього лідерського пулу сучасної електронної Америки. Це не вільна конкуренція якийсь Huawei з якоюсь Qualcomm, це пряма загроза списати в утиль Broadcom, Qualcomm, Intel, AMD, Apple, Microsoft і Google разом узятих із сукупною ринковою капіталізацією більше трьох трильйонів доларів!

Це не вільна конкуренція якийсь Huawei з якоюсь Qualcomm, це пряма загроза списати в утиль Broadcom, Qualcomm, Intel, AMD, Apple, Microsoft і Google разом узятих із сукупною ринковою капіталізацією більше трьох трильйонів доларів

Це не держава переконало керівництво Google приєднатися до санкцій, ризикнувши істотною часткою свого збуту, пов'язаної з конкретним китайським виробником. Це корпоративні монстри спонукали Трампа розширити торговельну війну на принциповий для них питання технологічного домінування. Бо справа занадто сильно запахло гасом.

Залишається зрозуміти, наскільки серйозним виявився для китайців цей потужний хук лівої в печінку. А він дійсно потужний, тут погоджуються навіть вони самі. Втім, якщо очистити факти від істеричної журналістської лушпиння, картина постає неоднозначною.

Проблеми з процесорами у Huawei немає. Точніше, вона відсутня з усіма зараз продаються моделями. Там контракти з постачальниками комплектуючих підписані на тривалі терміни, мінімум від року, і містять серйозні штрафні санкції за односторонню відмову від зобов'язань по ним. Судячи з того, що американці в своєму ультиматумі також говорять лише про майбутнє час, йти на фінансові втрати вони не мають наміру самі. Якщо на, те пішло, інші покупці продукції у них відсутні теж, а зниження власних показників сильно не оцінять вже свої, американські, акціонери.

Так що рік-півтора "Китайський успіх" протриматися зуміє. Хоча і ціною різкого прискорення розвитку власної лінійки процесорів, в тому числі формування в ній молодшого класу чіпів для бюджетного ряду смартфонів. Це дорого, так як потребує великих позапланових інвестицій. Але далі природний процес оновлення моделей залежність від американських виробників змиє остаточно.

Заблокувати продажу марок Huawei і Honor (теж "хуавеевская" марка) на території США Вашингтон спробувати може, але заплатити за це напевно доведеться аналогічним блокуванням продажів "яблука" владою Китаю (третина від продажів «яблука»). Чи погодиться Трамп на подібний розмін, а тим більше, чи погодяться хлопці з Купертино - питання, звичайно, цікаве. Особливо з огляду на той факт, що компенсувати втрати на американському ринку за рахунок нарощування продажів в Європі, Росії, Азії, Африці і Латинській Америці китайська корпорація може, а американська - вже немає.

Особливо з огляду на той факт, що компенсувати втрати на американському ринку за рахунок нарощування продажів в Європі, Росії, Азії, Африці і Латинській Америці китайська корпорація може, а американська - вже немає

Загалом, з апаратною частиною все досить прозоро, тоді як з програмною справа йде істотно складніше. Операційна система Android належить Google. Якщо на внутрішньому ринку Китаю це не сильно важливо, там традиційні гугловський сервіси геть заблоковані, їх роль відіграють місцеві не гірше. Значить, компанія теоретично може перейти навіть на власну ОС, то за межами КНР справа виглядає не так райдужно.

Вже продані смартфони, а також існуючий модельний ряд підтримуватися сервісами Google будуть. Значить Gmail, YouTube, карти і магазин PlayMarket споживачам залишаться доступні. Але все новинки від ринку відрізаються. Споживач звик до високого рівня знайомих зручностей і заради незрозуміло чого відмовляти від них не стане. Що створює суттєву конкурентну перевагу для Samsung, LG, Sony і навіть інших дрібних виробників. До речі кажучи, навіть китайських, на кшталт Vivo, яким зараз спрямований чіткий інформаційний посил: чи не рипайтесь, навіть не намагайтеся зістрибнути з технологічної голки, і все у вас буде нормально.

Однак чи погодяться китайські компанії на настільки привабливу пропозицію - питання залишається сильно відкритим. Погляди їх керівництва на правила і межі ринкової свободи сильно відрізняються від американських. Та й користується державною підтримкою Huawei навряд чи погодиться викинути білий прапор. Чи не ті умови і тим більше не ті ставки.

Отже, варто очікувати потужного відповіді. І ось яким саме він буде - сьогодні стає головним політичним, економічним і навіть технологічним питанням сучасності. Своїми діями США серйозно змушують Китай активно виходити за рамки його національних кордонів і формувати власні всесвітні "Гугл" і "Ютубі". Бо часи тихою конкуренції закінчилися. Гегемон перейшов до куркулів.

джерело

Трамп кинув Китай і Huawei. Конфлікт Хуавей і США. США внесли Huawei в чорний список.

Потужний удар цієї ночі США завдали по технологічному гіганту - компанії Huawei.

Китайська Huawei руйнує економічні та технологічні плани США - Росія 24

Більш детальну і різноманітну інформацію про події, що відбуваються в Росії, на Україні і в інших країнах нашої прекрасної планети, можна отримати на Інтернет-конференціях, постійно проводяться на сайті «Ключі пізнання» . Все Конференції - відкриті і абсолютно безплатні. Запрошуємо всіх прокидаються і цікавляться ...

Ну, хто в світі знає китайську марку Coolpad?
Все це тримається на процесорах, а їх у світі виробляє хто?
По-друге, якщо вони захоплять ринок, засунувши під плінтус Samsung і Apple, то хто стане купувати процесори Qualcomm, Xilinx і Broadcom?
Напрошується логічне запитання - а Intel тут яким боком?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация