Російські ЗМІ написали "Що не так з Ющенком"

Ющенко і його "Наша Україна" до парламенту не потрапили. Фото з сайту ipress.ua

Російські ЗМІ написали "Що не так з Ющенком" https://cdn.segodnya.ua/img/article/4016/20_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4016/20_tn.jpg 2012- 12-02T00: 10: 00 + 02: 00 Політика Журналіст порталу Лента.ру Петро Бологов підготував матеріал про те, як екс-президент України намагався повернутися у велику політику і що з цього вийшло

На жовтневих виборах до Верховної Ради партія Віктора Ющенка "Наша Україна" набрала 1,11 відсотка голосів і в парламент не потрапила. Не вийшло у неї провести в законодавчі збори і кандидатів-одномандатників. Проте, партія провела повноцінну виборчу кампанію, на яку була витрачена солідна сума. І ось через місяць після виборів виявилося, що Ющенко не має наміру розраховуватися з власною командою. Образно висловлюючись, екс-президент, якого тепер не можуть знайти ні однопартійці, ні журналісти, просто зник з партійною касою, пише Лента.ру .

Для початку трохи арифметики. Відповідно до фінансових звітів, які учасники парламентських виборів в листопаді подали в ЦВК, "Наша Україна" задекларувала витрати на вибори в розмірі 63 мільйони гривень (близько 7,7 мільйона доларів). Якщо врахувати, що свої голоси за партію колишнього президента віддали всього 226 тисяч українців (це лише на п'ять тисяч більше, ніж у головного маргінала української політики Олега Ляшка), то виходить що вартість кожного голосу склала 278 гривень - це найвищий показник серед усіх учасників виборів. Для прикладу, вартість одного голосу, відданого за Компартію, яка пройшла в Раду, та ще з солідним запасом, склала всього 27 гривень, а голосу виборця партії "УДАР" Віталія Кличка, також успішно подолала 5-процентний бар'єр, - 12 гривень. Навіть Наталія Королевська зі своєю "Україна вперед!", Чию виборчу кампанію називали недолугої (з точки зору витрачання коштів) на нинішніх виборах, витратила на агітацію менше "нашоукраїнців" - 60 мільйонів гривень (по 188 гривень на кожного виборця).

Основна частина партійних коштів пішла на телевізійну і зовнішню рекламу. Поки ролики з Ющенком цілодобово ротирована на українських каналах, відділення "Нашої України" в регіонах почали відчувати все більші труднощі з фінансуванням - до них кошти з партійної каси не доходили. Активістам доводилося витрачати гроші на повсякденні потреби партосередків з власної кишені, борги "Нашої України" росли.

Витративши до останньої копійки виборчий фонд партії, Ющенко після голосування пропав з поля зору ЗМІ. До 20-х чисел листопада про колишнього українського президента, який ще пару місяців тому прогнозував, що тріумфально повернеться в політику і обзаведеться в Раді повноцінної фракцією, не було ні слуху, ні духу. Тим більше що і сайт "Нашої України" остаточно закрився. Правда, до цих пір продовжує працювати сайт молодіжного відділення партії, але останньою новиною там значиться спільну заяву "Батьківщини", "УДАРу" та "Свободи", вже не мають до "Нашої України" ніякого відношення.

на сторінці партії в Facebook анонсувалося, що 17 листопада Ющенко з'явиться в передачі "В гостях у Дмитра Гордона" на Першому національному каналі, але в програмі на цей день ніякого Гордона, а тим більше Ющенко не значилося. Восьмий річницею Майдану, яка відзначається опозиціонерами 22 листопада, лідер "Нашої України" манкірував. Екс-президент не засвітився ні в ЗМІ, ні в соцмережах, відмовчалася і його прес-секретар Ірина Ванникова. Поповзли чутки, що Ющенко міг покинути межі України.

Але вже на наступний день Ющенко в компанії інших колишніх президентів - Леоніда Кравчука і Леоніда Кучми взяв участь у церемонії вшанування пам'яті жертв Голодомору - головного ідеологічного дітища Віктора Андрійовича. При цьому виданню "Коммерсанту-Україна" вдалося взяти коментар Ющенка з приводу річниці "помаранчевої революції": колишній глава держави відбувся загальними фразами про "перетворення демократії з декларативної абстракції в реальну політичну практику". Ось, власне, і все появи екс-президента в медіапросторі з часів голосування. І поки партійний лідер, за словами Ванникової, "працював у себе в офісі на Подолі", його стомлені безгрошів'ям соратники почали подавати тривожні сигнали. З обласних організацій "Нашої України" повідомляли про затримки зарплати активу партії, у Львові місцевої партосередку за борги відключили телефон і так далі.

На перші подібні заяви Ванникова не забарилася відреагувати постом в Facebook: "Сон розуму породжує чудовиськ. У ці дні чиєсь хвора уява плодить чутки, мовляв, Віктор Ющенко зник кудись, ще й з партійною касою. Смішно і принизливо коментувати ці дурниці ". За словами прес-секретаря, все ті однопартійці, які бажали поспілкуватися зі своїм лідером, з ним вже поспілкувалися, в тому числі глави обласних організацій. Ті ж, хто говорить інакше, просто намагаються "очорнити" Віктора Андрійовича, впевнена Ванникова.

Але журналісти їй, як водиться, не повірили, тим більше що підстав для такої недовіри було більш ніж достатньо. Ще 17 листопада в Києві повинен був пройти політрада "Нашої України", до порядку денного якого планувалося включити звіт виконкому партії про фінансові витрати на проведення парламентської виборчої кампанії - 2012, а також питання про погашення заборгованості партії перед своїми рядовими членами. У підсумку захід так і не відбулося - за даними видання "Аргумент" , Його зірвав брат Віктора Ющенка - Петро, ​​який напередодні обдзвонив ряд голів обласних партійних організацій, попросивши їх не приїжджати в столицю. Кворум був зірваний, і рядові партійці - члени дільничних комісій, виборчих штабів - вимагали звіту про витрати на минулі вибори, а також погашення тягнуться ще з 2009 року боргів, так і залишилися ні з чим.

Тут нам треба повернутися до подій трирічної давності, адже фінансова криза в "Нашій Україні" почався ще в той час, коли Ющенко займав пост президента. В кінці 2009 року партія стала відчувати брак коштів, співробітники партійного апарату стали звільнятися через те, що їм не платили зарплату. Пізніше проти "Нашої України" були подані позови у зв'язку з боргами за оренду приміщень і комунальні платежі. Проти місцевих відділень партії велися судові розгляди. Миколаївське обласне відділення, що мало боргів на 640 тисяч гривень (близько 80 тисяч доларів), було визнано банкрутом. За даними на 2011 рік, борги "Нашої України" оцінювалися в 80 мільйонів гривень (близько 10 мільйонів доларів).

Влітку цього року Ющенко, який вирішив повернутися у велику політику (після поразки на президентських виборах в 2010 році він фактично зійшов зі сцени), пообіцяв розплатитися за партійними боргах, але його слова так і залишилися словами, а до 80 мільйонам приплюсувалися і поки ще не оцінені борги по останньої виборчої кампанії.

28 листопада телеканал "1 + 1" підготував випуск програми "Гроші" , Присвячений фінансовим труднощам "нашоукраїнців". Телевізійники, зокрема, поговорили з активісткою Світланою Кочетковою з Южноукраїнська, яка повідала, що "Наша Україна" заборгувала їй як голові міської організації, а вона, в свою чергу, повинна стороннім особам. "Укладався договір на ту ж оренду - тільки по оренді більше 10 тисяч боргу залишилося. Було зроблено так, що укладали договір не безпосередньо від партії, а через кого-то, саме через мене. Тобто борг перед людьми висить, значить, на мені ", - розповіла Кочеткова. За її словами, перед останніми парламентськими виборами в центральному апараті партії пообіцяли розплатитися з боргами трьома траншами, але віз і нині там.

Якась "нашоукраїнка" Алевтина з Вознесенська в інтерв'ю "Грош" поділилася враженнями від зустрічі з Ющенком, до якого вона разом з іншими однопартійцями їздила в Київ вибивати борги: "Такого базарного хамства я від нього не чекала. Як почав він на нас кричати .. . Він навіть не захотів з нами зустрітися. Він сідав в машину і вже на ходу я його перехопила - кажу: Вікторе Андрійовичу, ви не хочете з нами поспілкуватися? Він як почав кричати, що "за 2 тижні до перемоги ви мені влаштували провокацію" . Сказав, що нам сьогодні борги повернуть, але "я вас більше знати е хочу ". Але так нам" сьогодні "і не настало". За словами активістки, за останні роки партія заборгувала особисто їй 40 тисяч гривень. Більш того, як стверджувалося в передачі, Ющенко заборгував і кандидатам в депутати від "Нашої України", яких він нібито "свідомо набрав з вулиць".

Автори програми спробували було отримати реакцію самого Ющенка або хоча б Ванникової на викладені претензії, але Віктор Андрійович, судячи з усього, замкнувся у себе в маєтку під Києвом, а телефон прес-секретаря не відповідає. На початку листопада того ж "1 + 1" повідомляв, що навколо фазенди екс-президента, крім обов'язкового забору, робочі викопали триметровий рів, щоб лідера "Нашої України" ніхто не міг потурбувати. "За парканом і сам Віктор Андрійович верхи на коні. Побачивши журналістів, президент розвернувся до камери спиною", - писав сайт новинної служби телеканалу. Очевидно, своєю пози головний герой Майдану-2004 з тих пір так і не поміняв.

Примітка: Матеріал опублікований без правок Сегодня.ua.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Він сідав в машину і вже на ходу я його перехопила - кажу: Вікторе Андрійовичу, ви не хочете з нами поспілкуватися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация