Російські військові підривають грузинські бази

  1. Орфографічна помилка в тексті:

14 серпня 2008, 08:40 Переглядів:

Фото AP.

Російські миротворці не займають грузинських міст і населених пунктів, заявив представник штабу миротворців. За його словами, російські військовослужбовці беруть під контроль бази і склади озброєння, які кинула відступила грузинська армія.

"Миротворцями виявлено велику кількість бойової техніки, озброєнь і боєприпасів в районі міст Горі, Сенакі, і Поті, де знаходяться великі військові склади", - сказав представник штабу.

"Виявлені озброєння і боєприпаси протоколюються, перераховуються і упорядковано. Рішення про їх подальше використання буде прийнято пізніше. Наше завдання, щоб ця зброя безконтрольно не розповзається по Кавказу", - додав він.

Раніше кореспондент "Газети.ру" в Грузії повідомив, що російська армія знов увійшла до міст Поті і Сенакі. Російські військові знищували майно, що належить грузинській стороні на базі берегової охорони. Також був вибух на військовій базі Сенакі.

За повідомленням журналіста, російські військові знову повернулися в місто Горі та зміцнювали свої позиції. Була чутна перестрілка. Поліція Грузії, яка увійшла в четвер у Горі, не може контролювати ситуацію.

МЕДВЕДЄВ ПІДТРИМАЄ БУДЬ СТАТУС АБХАЗІЇ І ПІВДЕННОЇ ОСЕТІЇ

Росія підтримає будь-яке рішення Південної Осетії і Абхазії щодо статусу цих республік і слугуватиме їх гарантією, заявив президент РФ Дмитро Медведєв на зустрічі з лідерами Абхазії і Південної Осетії Сергієм Багапшем і Едуардом Кокойти.

"Хотілося б, щоб ви знали: позиція Росії незмінна - ми підтримаємо будь-яке рішення, яке приймуть народи Південної Осетії і Абхазії відповідно до статуту ООН, міжнародною конвенцією 1966 року і Гельсінською актом про безпеку в Європі, і не тільки підтримаємо, але і будемо їх гарантувати як на Кавказі, так і в цілому в світі ", - заявив Медведєв.

У четвер Багапш і Кокойти в присутності Медведєва і глави МЗС РФ Сергія Лаврова підписали документ про принципи врегулювання, раніше узгоджений з Францією.

ЛАВРОВ: Про ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ ГРУЗІЇ МОЖНА ЗАБУТИ

"Можна забути про розмови про територіальну цілісність Грузії, - заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров, - оскільки змусити Південну Осетію і Абхазію погодитися з такою логікою, що їх можна силою повернути в грузинську державу, думаю, неможливо".

"Ми не хочемо розвалу Грузії, але де-факто склалася ситуація така, що ні південноосетини, ні абхази не хочуть жити в одній державі з людиною, який спрямовує свої війська проти них", - сказав він.
Сьогодні ж Міністерство закордонних справ Абхазії заявило, що основною умовою початку можливих "переговорів з Грузією є визнання нею незалежності Абхазії".

Як зазначає МЗС Абхазії, "минулі засідання Ради Безпеки ООН стали для Абхазії свідченням відсутності будь-яких можливих гарантій безпеки з боку Міжнародного Товариства в разі збройної агресії Грузії проти Абхазії".

"Дії Грузії, підкріплені дезінформацією з боку провідних американських і британських ЗМІ, ще раз підтверджують, що Грузія весь цей час розглядала і продовжує розглядати питання силового вирішення грузино-абхазького конфлікту", - підкреслюється в заяві.

"Абхазія вважає за необхідне зберегти на своїй території присутність значного контингенту російських миротворців, так як тільки Росія може залишатися гарантом збереження народу Абхазії і стабільності у всьому регіоні", - йдеться в заяві.

РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА ЗРАНКУ ВІДДАЛИ ГОРІ ГРУЗІЇ

Представник Міноборони РФ генерал-майор В'ячеслав Борисов заявив, що російські війська з грузинського міста Горі передислокувалися в напрямку Цхінвалі. "Із завтрашнього дня офіційно починає працювати поліція міста. Всі попередні розмови, що місто зруйноване, там йде мародерство не відповідають дійсності", - підкреслив він.

Борисов розповів, що з представниками грузинської влади і зарубіжними послами увечері в середу він об'їхав Горі. "Все будівлі в нормальному стані, місту подається вода і електрика", - зазначив генерал.

"Приблизно ще два дні російські війська будуть знаходиться в регіоні, щоб здійснити певні процедури по передачі функцій контролю грузинським правоохоронним органам, після чого війська підуть", - заявив він.

Тимчасовий голова адміністрації міста Горі Олександр Майсурадзе повідомив журналістам, що з четверга населення міста може повертатися в свої будинки.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров категорично спростував твердження президента США Джорджа Буша, який заявив, що російські війська нібито залишаються в Поті.

У той же час глава МЗС Росії Сергій Лавров повідомив, що в телефонній розмові з держсекретарем США Кондолізою Райс спростував твердження про те, що російські миротворці в зоні грузино-осетинського конфлікту не реагують на нібито має місце мародерство.

ГРУЗИНСЬКА ПОЛІЦІЯ ВЗЯЛА ПІД КОНТРОЛЬ ГОРИ

Міністерство внутрішніх справ Грузії оголосило про те, що грузинські сили "знову беруть під контроль грузинське місто Горі в міру виведення російських військових".

В ГРУЗІЇ ЗАГИНУЛИ ТРИ ЖУРНАЛІСТА

Під час боїв у Грузії загинули кореспондент московського видання NewsWeek Георгій Чихладзе, фотокореспондент ІТАР Тасс Олександр Климчук, а також журналіст голландської телекомпанії RTR News Стан Сторіманс. Серед постраждалих - грузинські, ізраїльські, грецькі турецькі й російські журналісти.

У ПІВДЕННОЇ ОСЕТІЇ розстрілювали МАРОДЕРІВ

У Південній Осетії в середу, 13 серпня, були розстріляні два мародера, повідомляють ЗМІ з посиланням на заступника голови уряду невизнаної республіки Бориса Чочиєва. За його словами, в останні дні на території Південної Осетії мали місце факти мародерства. Чочиев попередив, що надалі у випадках виявлення мародерів будуть застосовуватися суворі заходи.

Заступник голови уряду також пояснив, що правоохоронні органи в основному займаються наведенням ладу в Цхінвалі і в селах, в яких проживають громадяни Грузії, зокрема, у жителів вилучають зброю.

У ЦХИНВАЛІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ТИСЯЧІ БІЖЕНЦІВ

До Південної Осетії повернулися більше 12 тисяч чоловік, які залишили свої будинки під час збройного протистояння в зоні грузино-осетинського конфлікту. Такі дані наводить федеральний оперативний штаб Південної Осетії з ліквідації наслідків конфлікту на території невизнаної республіки.

З Південної Осетії в РФ за дні боїв прибутку понад 31 тисячі осіб. Кілька тисяч людей (переважно - населення грузинських сіл в зоні конфлікту) були змушені тікати на територію Грузії. Все населення республіки до війни оцінювалося владою Південної Осетії в 72 тисячі чоловік, з них близько половини жили в Цхінвалі.

ФРАНЦІЯ ГОТУЄ НОВУ РЕЗОЛЮЦІЮ

Посол Бельгії Ян Гролс заявив, що французька делегація зараз проводить консультації з 15 країнами-членами Радбезу про новий проект резолюції по війні в Грузії.

"Французька сторона має намір запропонувати новий проект, заснований на плані Саркозі, найближчим часом", - сказав посол.

Рада Безпеки ООН зараз очолює Бельгія.

Нагадаємо, президенти РФ і Франції Дмитро Медведєв і Ніколя Саркозі у вівторок в Москві узгодили шість принципів врегулювання конфліктів в Грузії. Президент Грузії Михайло Саакашвілі погодився з основними положеннями документа, але вніс поправки, зокрема, що стосуються статусу невизнаних республік.

Принципи врегулювання конфліктів в Грузії включають в себе наступні пункти: не використовувати силу, остаточно припинити всі військові дії, забезпечити вільний доступ до гуманітарної допомоги, ВС Грузії повинні повернутися в місця постійної дислокації, ВС РФ - вийти на лінію, що передувала початку бойових дій. До створення міжнародних механізмів російські миротворчі сили вживають додаткових заходів безпеки. Шостий принцип - початок міжнародного обговорення питань майбутнього статусу Південної Осетії і Абхазії і шляхів забезпечення їх безпеки.

КОНДОЛІЗА РАЙС пригрозила Росії МІЖНАРОДНОЇ ІЗОЛЯЦІЄЮ

Держсекретар США Кондоліза Райс заявила, що якщо Росія буде порушувати домовленості про припинення вогню, це тільки посилить її міжнародну ізоляцію.

У БІЛОМУ ДОМІ зізнався, що з РОСІЄЮ У НИХ "СКЛАДНО"

Прес-секретар Білого дому Дана Періно заявила, що Адміністрація президента США Джорджа Буша не вважає свої взаємини з Росією "ворожими". "Я не стала б називати їх" ворожими ", немає. Найкраще описати їх як непрості і складні", - сказала Періно.

У середу в своїй заяві про ситуацію в Грузії Буш повідомив, що для відновлення своїх відносин з США Росія повинна докласти зусиль для припинення кризи в Грузії.

РОСІЯ ЗВИНУВАТИЛА ГРУЗІЇ В "геноцид" І ПОРУШИЛА ПРОТИ НЕЇ КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ

Слідчий комітет при прокуратурі РФ (СКП) порушив кримінальну справу за фактами вбивств громадян Росії в Південній Осетії за статтею "геноцид". Про це повідомив помічник голови СКП Ігор Коміссаров.

За даними МЗС РФ, жертвами збройного конфлікту стали близько 1,6 тисячі мирних жителів.

В даний час в Цхінвалі продовжують працювати близько 100 російських слідчих, які ведуть розслідування вбивств мирних жителів і миротворців. Читайте детальніше

Постпред Росії в НАТО: ВІЙНА В ГРУЗІЇ - ЦЕ ВІЙНА ЗА НАФТУ

"Наші відносини з Альянсом не можуть не зазнати змін після того, як генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер ні слова не сказав про жертви нападу. Не було сказано ні слова осуду агресії", - сказав постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін.

"Це війна за нафту, як це не дивно звучить", - сказав Рогозін. На його думку, Саакашвілі потрібен США перш за все для дестабілізації ситуації в регіоні, щоб контролювати постачання нафти і позбавити Росію шляхів реального співробітництва з Європою. Читайте детальніше

ЗМІ: ЗАХІДНІ ПОЛІТИКИ радив СААКАШВІЛІ НЕ ПОЧИНАТИ ВІЙНУ

"Не дивлячись на публічні заяви урядів Заходу про підтримку Саакашвілі, ряд західних дипломатів зараз в приватному порядку кажуть, що грузинське керівництво або військові зробили серйозну і, можливо, злочинну помилку, почавши минулого тижня масований обстріл столиці Південної Осетії Цхінвалі, що неминуче призвело до великого числу загиблих і поранених серед цивільного населення ", - пише газета" Вашингтон пост ", посилаючись на власні джерела.

Газета "Файненшл таймс" відзначає, що Захід повинен направити Грузію на шлях мирного врегулювання і не відмовлятися від співпраці з Росією. Журналіст підкреслює, що саме Захід, насамперед США, мають частку провини на початку війни в Південній Осетії, тому західні країни повинні надалі утриматися від обіцянок, які вони не здатні виконати. На думку журналіста, Грузія ніколи вже не відновить контроль над Абхазією і Південною Осетією, тому повинна визнати їх незалежність.

Напередодні газета "Нью-Йорк Таймс" опитала офіційних представників Білого дому, держдепартаменту і Пентагону і прийшла до висновку про те, що США "ніколи не збиралися підтримувати Грузію військовими засобами".

Ще 9 липня перебувала тоді в Грузії держсекретар США Кондоліза Райс під час закритої вечері в Тбілісі з Саакашвілі попередила грузинського лідера про те, щоб він не вступав у військовий конфлікт з Росією, в якому він не може перемогти.

Схожу інформацію публікує газета "Лос-Анджелес таймс", яка з посиланням на високопоставленого офіційного представника США пише, що "грузини були попереджені не вступати у військову конфронтацію з російськими".

КАНДИДАТ В ПРЕЗИДЕНТИ США: ВСІ МИ - грузин

Кандидат в президенти США від Республіканської партії Джон Маккейн написав статтю про війну в Грузії в американському виданні "The Wall Street Journal". "Ми повинні допомогти Грузії пережити цю трагедію, і грузини повинні знати, що американський народ думає про них. Як я вже сказав президенту Саакашвілі в день, коли було оголошено про припинення вогню, сьогодні всі ми - грузини. Нам не можна про це забувати", - пише Маккейн.

"Всякого, хто думав, ніби жорстка міжнародна агресія канула в небуття, минулий тиждень мала протверезити і шокувати. Після сутичок в грузинській області Південна Осетія Росія вторглася в сусідню державу, почавши наступальні операції, які ставлять під загрозу саме її існування. Можливо, деякі американці гадають, чому події в тому куточку планети повинні нас хоч якось хвилювати. Зрештою, Грузія - це маленька, далека і невідома країна. Але саме в далеких, безвісних місцях часто робиться історія ...

Тепер ми разом з нашими союзниками повинні об'єднатися навколо спільної мети - переконати російський уряд перманентно припинити силові дії і вивести його війська з Грузії.

Нам слід попрацювати над створенням в сепаратистських областях якоїсь незалежної, міжнародної миротворчої місії і підготуватися до того, щоб допомогти нашим грузинським партнерам відновити їхню країну. Це буде припускати повний перегляд наших відносин як з Грузією, так і з Росією.

У той же самий час ми повинні чітко роз'яснити російським лідерам, що ті переваги, якими вони користуються, будучи частиною цивілізованого світу, припускають їх повагу до цінностей, стабільності та мирного життя цього світу. США вже зробили важливий крок в цьому напрямку - скасували раніше намічені спільні військові навчання з Росією ". Читайте детальніше

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Російські військові підривають грузинські бази". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация