Російські ЗМІ намагаються підняти завісу над візитом Меркель на Південний Кавказ

Канцлер Німеччини Ангела Меркель здійснює турне країнами регіону Південного Кавказу. Свій візит вона почала з Грузії, а потім відвідає Вірменію та Азербайджан.

Як повідомляє 1 news. az, візит викликав великий резонанс в російських ЗМІ, які губляться в здогадах, намагаються розгадати його причини і висувають свої версії.

Так, «Независимая газета» присвятила візиту цілу статтю , В якій спеціально робить акцент на його раптовість. Про підготовку візиту не підозрювали і німецькі мас-медіа, пише видання.

Аналізуючи політичну ситуацію в Грузії, Вірменії та Азербайджані, видання дійшло висновку, що завдання Меркель буде полягати в тому, щоб підігріти інтерес цих країн до активізації співпраці з ЄС, перш за все в рамках «Східного партнерства».

Мабуть, Німеччину лякає потенційний крен Грузії в бік Росії, вважає «НГ».

«Як відомо, Грузія найбільш просунута в плані європейської та євроатлантичної інтеграції. Але зараз, як відзначають експерти соціал-демократичного фонду Фрідріха Еберта, уповільнені і малорезультативні раунди Женевського діалогу, де за одним столом сидять Москва і Тбілісі, привели до того, що проблема територіальної цілісності Грузії і рішення конфліктів на її території поступово відпливли на задвірки пріоритетів міжнародного Спільноти. Деякі експерти навіть говорять про глухий кут.

Більш того, пожвавлення зв'язків з Росією в силу багатьох факторів, на думку експертів фонду, не могло не позначитися на настроях грузинського населення. Починаючи з 2013 року, згідно з опитуваннями, відзначається зростання числа громадян Грузії, які бажають приєднання країни до Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Західне співтовариство формально вітає зниження напруженості між Росією і Грузією, зберігаючи при цьому цілком обгрунтовані побоювання, що розвиток російсько-грузинських відносин містить потенційну небезпеку ослаблення прозахідного курсу », - пише видання.

Що стосується Вірменії, то, на думку видання, ситуація в цій країні після приходу в Єревані до влади популіста Нікола Пашиняна виглядає в очах Заходу поки невизначеною.

Як зазначає видання, події у Вірменії, образ Пашиняна не цілком відповідають тим категоріям, якими багато і на Заході, і в Росії звикли описувати пострадянську реальність.

«Пашиняна складно назвати лівим або правим, прозахідним або проросійським. Зрозуміло, що і у Росії, і на Заході основні питання до Пашіняну пов'язані з майбутнім зовнішньої політики. І тут доводиться стикатися з її багатовекторністю або, іншими словами, з невизначеністю. Виступаючи в якості кандидата на пост прем'єра, Пашинян постійно підкреслював, що Вірменія не вийде зі складу ЄАЕС і Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), а російські прикордонники і військова база залишаться у Вірменії. Одночасно він говорив про те, що Вірменія, як і раніше буде розвивати відносини з Грузією і Іраном, а також з ЄС і США. Завданням Меркель буде зрозуміти, який політик Пашинян і куди він поведе Вірменію », - пише« Независимая газета ».

На думку видання, найбільший інтерес для Меркель швидше за все являє Азербайджан, і це пов'язано з можливістю диверсифікації газових поставок до Європи. Досягнута домовленість по Конвенції про правовий статус Каспію в принципі відкриває можливості для спорудження Транскаспійського газопроводу і організації поставок через нього в ЄС туркменського, казахського та іранського газу, зазначає видання.

І, звичайно ж, германо-азербайджанська газова повістка стала актуальною, як ніколи раніше, і тема енергетичної співпраці стане, безперечно, одним з центральних компонентів переговорів на вищому рівні.

«Однак перспективи інтеграції Баку в західні схеми поки залишаються неясними. Зовнішньополітична доктрина пострадянського Азербайджану базується на демонстративному ухиленні від будь-яких інтеграційних структур - як прозахідних, так і євразійських. Так, Баку багато років «вивчає документи» ОДКБ і при цьому залучений в активну кооперацію з НАТО. У 2017 році Баку і Брюссель затвердили оновлений індивідуальний план натовської програми планування і огляду (ІПДП). Азербайджанські військові брали участь в операціях альянсу в Косово, Іраку, Афганістані. Дуже значна логістична допомога Баку в доставці натовських вантажів з Європи до Афганістану. При цьому, на відміну від Грузії, Азербайджан не ставить своєю стратегічною метою вступ до НАТО і в 2011 році став членом Руху неприєднаних країн.

Азербайджан є учасником «Східного партнерства», а й питання про асоціацію з ЄС він не ставить. Більш того, в Азербайджані всерйоз заговорили про можливий вступ країни в ОДКБ », - пише видання.

Видання також нагадує про інтерв'ю голови комітету азербайджанського парламенту з правових питань і держбудівництва Алі Гусейнлі місцевим ЗМІ, в якому він розмірковував про можливість вступу Азербайджану в організацію в «нових геополітичних обставин».

Видання серйозно міркує про причини можливої ​​зміни політичного маневру Баку.

«Можливо, Баку поки не бачить виходу з глухого кута, пов'язаного з невійськових рішенням проблеми Нагірного Карабаху. Але чи зможе Захід наблизити для Баку це рішення, як раз і повинен показати візит Меркель. Можливо, в її сумочці вже є пропозиції на цей рахунок для азербайджанських політиків. Але на це питання відповідь з'явиться лише після закінчення поїздки канцлера », - зазначає« НГ ».

С. А., Е.Т.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация