Російський політолог пояснив, чому Кремлю не потрібні в складі РФ багаті регіони

Ілюстрація / REUTERS

Російський політолог Дмитро Орєшкін заявив, що в РФ Кремлю розвинені, багаті і самостійні регіони не дуже-то потрібні, вони йому потрібні залежними, щоб "клювали з долоньки", не маючи власних джерел доходів.

Система псевдофедералізма ефективна, поки торгівля ресурсами забезпечує досить великий дохід в бюджет, за рахунок чого можна купувати помірну лояльність регіонів, при цьому не доплачуючи населенню, коли-небудь вона трісне, розповів експерт, повідомляє Главред .

"Дійсно, поки є гроші, влада може купувати лояльність. Грубо кажучи, якщо десь починаються проблеми, туди можна надіслати літак з грошима і ці, таким чином, проблеми" купірувати ", - зазначив співрозмовник.

Читайте також Політолог назвав ймовірні кроки Путіна у відповідь на поставки Україні Javelin

За його словами, "будь-які економічні труднощі в Росії за замовчуванням перетворюються в географічні труднощі, тому що, коли в регіонах погано, перше, що робить регіональна влада, - киває на Москву".

"Чечня обходиться Росії приблизно в 1 мільярд доларів на рік. Ці гроші виділяють Кадирову (глава республіки Рамзан Кадиров - Ред.) З бюджету, він їх якось витрачає, кому-то платить якісь корупційні відрахування, але при цьому республіка навіть не оплачує рахунків за газ та електроенергію. тобто це теж планова збиткова територія ", - додав аналітик.

"Скільки таких територій може бути - складне питання. Тому що в США теж є такі території (наприклад, Аляска, яку підтримують з федерального бюджету, без цього там була б набагато менше населеність, економічний розвиток і т.д.). Чим розвиненіша території , тим більше запити у людей на забезпечення необхідних їм прав, якість життя і т.д., і тим самостійніше себе ця територія веде ", - сказав він.

Політолог стверджує, що "саме в цьому російська проблема, тому що Кремлю розвинені, багаті і самостійні регіони не дуже-то потрібні". "Вони йому потрібні залежними, щоб вони" клювали з долоньки ", не маючи власних джерел доходів. І в цьому сенсі регіональний розвиток в Росії завжди відстає, тому що центр не зацікавлений в тому, щоб регіони швидко розвивалися", - заявив Орєшкін .

"Адже чим краще вони будуть розвинені, тим сильніше вони будуть політично, і тим менше вони будуть слухати команди з Кремля. Логіка Кремля проста: нехай регіони будуть бідними, але слухняними. І поки люди і влада цих регіонів приймають таку логіку, все нормально. поки Кремлю є чим платити, все нормально ", - вважає співрозмовник.

"Тому питання не в тому, кому і чим відгукнеться сепаратизм заднім числом. Питання в тому, наскільки сама ця система псевдофедералізма ефективна. На мій погляд, вона така, поки торгівля ресурсами (в даному випадку - нафтою) забезпечує досить великий дохід в бюджет, за рахунок чого можна купувати помірну лояльність регіонів, при цьому не доплачуючи населенню. коли-небудь ця система трісне, коли - сказати складно ", - зазначив аналітик.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация