Російський музей в Санкт Петербурзі Михайлівський палац і корпус Бенуа режим роботи

  1. Історія Російського музею в Санкт Петербурзі
  2. Експозиції, шедеври і колекція Російського музею в Петербурзі
  3. Як дістатися до Михайлівського палацу або корпусу Бенуа Російського музею в Санкт Петербурзі
  4. Режим роботи і квитки Михайлівського палацу і корпусу Бенуа Російського музею в Санкт-Петербурзі

Російський музей в Санкт-Петербурзі став першим державним музеєм образотворчого мистецтва, відкритим в нашій країні. Відвідування Російського музею необхідно планувати при візиті в Санкт Петербург. Музей є однією з головних визначних пам'яток культурної столиці Росії. Відвідування музею повинно обов'язково входити в програму Вашого візиту. Відвідати музей самостійно легко, так він розташовується в історичному центрі Санкт-Петербурга.

  • історія Російського музею в Санкт Петербурзі
  • основні експозиції, шедеври і колекція Російського музею в Санкт Петербурзі
  • як дістатися до Михайлівського палацу або корпусу Бенуа Російського музею в Санкт Петербурзі
  • робота і квитки Російського музею в Санкт Петербурзі

Історія Російського музею в Санкт Петербурзі

Думка про його установі виникла в 1889 р у Олександра III. Але, реалізована вона була тільки через 5 років після його смерті Миколою II, його сином. 7 березня 1898 р «Русский музей імператора Олександра III» вперше прийняв відвідувачів.
Основна частина експозицій Російського музею в Петербурзі знаходиться в його центральній будівлі - Михайлівському палаці. Він був побудований в 1825 році знаменитим італійським архітектором Карлом Россі для Великого князя Михайла, сина Павла I. Палац являє собою двоповерхову будівлю в стилі високого класицизму. Його головний вхід прикрашає коринфский портик з колонами і два кам'яні леви. Відповідно до канонів стилю виконані ворота і огорожа палацу. Вони прикрашені списами і піками, атрибутами римського бога війни Марса, а також російським двоголовим орлом. Після смерті останньої господині, княгині Олени Павлівни, палац став приходити в запустіння. Він був викуплений казною, і реконструйований під керівництвом молодого архітектора В. Свиньина.
Через 16 років Михайлівський палац став занадто малий для постійно поповнюється колекції експонатів. У 1917 році архітектором Л.Н. Бенуа було спроектовано додаткова будівля, яке в даний час служить для організації тимчасових експозицій. Обидва приміщення отримали серйозні пошкодження в роки Великої Вітчизняної війни. Але, вони були швидко відновлені, і 9 травня 1946 р Русский музей Петербурга знову відкрив двері для відвідувачів. Зараз постійні і тимчасові виставки організовуються також в Строгановском, Інженерному (Михайлівському) замку і Мармуровому палацах.

Експозиції, шедеври і колекція Російського музею в Петербурзі

Самостійне відвідування музею найкраще почати з огляду визначних пам'яток періоду Київської Русі. У Російському музеї зібрана велика колекція творів прикладного мистецтва, що датуються 12-17 ст. Це дерев'яні скульптури, срібні прикраси і судини, оклади богослужбових книг. Незмінний інтерес у відвідувачів викликає мальовниче шиття. Тут можна побачити вишиті ікони та картини, серед яких знаменита плащаниця із зображенням «Положення в труну».
Крім того, в 4 перших залах другого поверху Михайлівського палацу представлені ікони 12-16 століть. Серед них, як роботи невідомих майстрів, так і знаменитих іконописців: Андрія Рубльова, Данила Чорного, Діонісія, Симона Ушакова. Так, в залах знаходяться писана ще до татаро-монгольської навали ікона «Архангел Гавриїл», або «Ангел« Злати Влас »», лики Іоанна Предтечі і Бориса і Гліба, ікони «Спас« затяте око »», «Воскресіння Лазаря» і « Зішестя в пекло ». Всього в музеї зберігається близько 5 тисяч ікон 12-початку 20 ст.
Музеї Санкт-Петербурга славляться своїми колекціями картин. У Петербурзькому Російському музеї картини складають основну частину експонатів. Майже за 118 років існування музею в ньому було зібрано понад 15 тисяч полотен найзнаменитіших живописців нашої країни.
У правому крилі другого поверху розташовані зали, присвячені живопису 18 століття. Відвідувачі можуть побачити зображення царів і знатних осіб, виконані І.М. Нікітіним, І. Аргунова, І. Вишняковим, Д.Г. Левицьким. Це портрети Єлизавети Петрівни і Петра I, Катерини I і барона С.Г. Строганова, Хрущовій і Хованський і козацького отамана Краснощекова.
Експозиції лівого крила представляють роботи майстрів кінця 18-першої половини 19 ст. Серед них портрети Боровиковського і Кіпренського, морські пейзажі Айвазовського і італійські Лебедєва і Щедріна, історичні полотна Брюллова і А. Іванова та побутові картини Венеціанова. Тут виставлені, наприклад: «Останній день Помпеї» і «Дев'ятий вал», «» Дівчина, що збирає виноград »і« Марфа Посадніца ».

Тут виставлені, наприклад: «Останній день Помпеї» і «Дев'ятий вал», «» Дівчина, що збирає виноград »і« Марфа Посадніца »

Російський музей Брюллов «Останній день Помпеї» 1833 р Російський музей Брюллов «Останній день Помпеї» 1833 р   Російський музей Айвазовський «Дев'ятий вал» 1850 р Російський музей Айвазовський «Дев'ятий вал» 1850 р

Зали 1 поверху Михайлівського палацу віддані під картини живописців 19-першої половини 20 ст. У цій частині Російського музею серед сотень художніх полотен можна помилуватися на пейзажі І. Левітана і А. Саврасова, портрети В. Сєрова та історичні полотна І. Рєпіна та В. Сурикова. Тут представлені такі шедеври, як «Запорожці пишуть листа турецькому султану» та «Бурлаки на Волзі», «Оленка» і «Витязь на роздоріжжі», «Бояриня Морозова» та «Перехід Суворова через Альпи».

Російський музей Суриков «Бояриня Морозова» 1884-1887 рр.

Крім картин в Російському музеї Петербурга знаходиться понад 2 тисяч скульптур, основна частина яких потрапила в колекцію після 1917 року. Це мармурові скульптури Щедріна, Шубіна, Віталі і Козловського, бронзові монументи Растреллі і Антокольського, дерев'яні мініатюри Голубкиной і Матвєєва, воскові Толстого і гіпсові - Мартоса. З великою художньою майстерністю виконані і композиції з чавунного лиття Баженова, Клодта, Гаврилова і Єкимова.
Серед визначних пам'яток центрального корпусу варто відзначити і експозицію, присвячену народному мистецтву. Вона дозволяє простежити за розвитком народних промислів з 12 століття по теперішній час. Колекція дерев'яних і глиняних іграшок, виробів з кістки, металу і кераміки, килимів і мережива поповнюється з 1937 року.
Самостійно відвідуючи Русский музей, не можна залишити без уваги і експонати розділу «Декоративно-прикладне мистецтво». В даний час в музеї зберігається понад 35 тисяч предметів меблів, виробів з фаянсу і майоліки, а також шитих золотом хусток і знаменитих художніх полотен шпалерної мануфактури. У виставкових залах представлена ​​найбільша колекція порцеляни найвідоміших майстрів: Виноградова, Гарднера, Сафронова, Кузнєцова і Корнілова. Тут можна помилуватися і унікальними предметами зі скла, випущеними в честь перемоги у війні 1812 року.

У корпусі Бенуа подивитися виставку картин російського художника Казимира Малевича і зробити свій висновок про творчість цього художника.

У корпусі Бенуа подивитися виставку картин російського художника Казимира Малевича і зробити свій висновок про творчість цього художника

Російський музей картини Казимира Малевича Російський музей картини Казимира Малевича   Петербург Русский музей картина Казимира Малевича Петербург Русский музей картина Казимира Малевича

Російський музей - один з найбільш відвідуваних музеїв Санкт-Петербурга. У будь-який час року не припиняється потік петербуржців і гостей Північної столиці, охочих доторкнутися до мистецтва, познайомившись з роботами знаменитих майстрів. В останній рік число бажаючих побачити шедеври російської культури перевищило 1 млн. Чоловік. Безумовно, за час однієї екскурсії уважно оглянути всі чудові експонати, виставлені в залах музею, неможливо. Тому, відвідавши його одного разу, хочеться повертатися сюди знову і знову.

Як дістатися до Михайлівського палацу або корпусу Бенуа Російського музею в Санкт Петербурзі

Дістатися до Михайлівського палацу або корпусу Бенуа в Санкт Петербурзі дуже легко, так як музей розташований в центрі міста і не далеко від станцій метро. Від станції метро йти до музею хвилини три, при цьому не потрібно блукати по дворах, а просто йти прямо по вулиці.

Увійти в музей і купити квиток для огляду експозицій можна як в Михайлівському палаці так і в корпусі Бенуа, великого значення на сприйняття експозицій не буде.

Режим роботи і квитки Михайлівського палацу і корпусу Бенуа Російського музею в Санкт-Петербурзі

Режим години роботи Михайлівського палацу і корпусу Бенуа наступний дані на квітень 2017 р .:

Понеділок - з 10:00 до 20:00
Середа, п'ятниця, субота, неділя - з 10:00 до 18:00
Четвер - з 13:00 до 21:00
Вівторок - вихідний день

Слід мати на увазі, що каси закриваються на 30 хвилин раніше закриття музею.

Вартість вхідних квитків

Відвідування постійної експозиції Михайлівського палацу і корпусу Бенуа дані на квітень 2017 р .:

Для дорослих відвідувачів 300 рублів

Для студентів і пенсіонерів 150 рублів

Можна також скористатися комплексним квитком, який виходить з невеликою знижкою якби Ви купували квитки окремо

Вартість комплексного квитка для відвідин Михайлівського, Мармурового, Строганівського палаців і Михайлівського замку протягом 3-х днів

Для дорослих відвідувачів 500 рублів

Для студентів і пенсіонерів 250 рублів

А хочете дізнатися де жив Петро Перший в Санкт Петербурзі, то почніть з Будиночка Петра 1 в Санкт Петербурзі . Будиночок Петра є одним з філій Російського музею і перша будівля міста.

Всіх запрошуємо відвідати театр-макет Петровська Акваторія в прекрасному місті Санкт Петербург, де в мініатюрі можна побачити як виглядав Санкт Петербург в ті далекі дні. Дітям дуже подобається інтерактивні штучки і майстер класи.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация