Росію і Україну чекає тяжба за Азовське море?

Депутати Верховної ради розглянуть законопроект про денонсацію договору з Росією про Азовське море

Депутати Верховної ради підняли питання про розірвання російсько-українського договору про спільне використання Азовського моря і Керченської протоки від 2003 року. Відповідний документ, одні з ініціаторів якого став віце-спікер Верховної ради Андрій Парубій, вже з'явився в е лектронной базі українського парламенту 16 липня.

Відповідний документ, одні з ініціаторів якого став віце-спікер Верховної ради Андрій Парубій, вже з'явився в е   лектронной базі   українського парламенту 16 липня

фото: morskoyotdyh.ru

У вівторок проект закону про денонсацію угоди був внесений на розгляд Верховною Радою.

Відзначимо, що в даний час міжнародно-правовий статус моря визначається рядом джерел права, найбільш актуальний з яких - Договір між Україною і Російською Федерацією і Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки (прийнятий в 2003, а ратифікований обома сторонами в 2004 році). У цьому документі Азов віднесений до категорії внутрішніх вод Росії і України. Згідно з документом, Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між сторонами. Торговельні судна та військові кораблі обох країн користуються свободою судноплавства, всі інші іноземні судна можуть заходити в Азовське море, тільки якщо направляються в Росію або на Україну.

Крім того, сторони домовилися співпрацювати в галузі рибальства, навігаційного забезпечення, захисту морського середовища, екологічної безпеки, а також при проведенні пошуково-рятувальних операцій в море. А в 2012 році було досягнуто ще дно угоду щодо забезпечення безпеки мореплавства в Азовському морі та Керченській протоці.

У зв'язку з цим, в разі прийняття Радою законопроекту про денонсацію договору з Росією виникне дуже багато запитань і складнощів з усіх вищезазначених пунктів. Не виключено, що країнам належить чергова довга і неприємна поділ.

Це не перша спроба денонсувати російсько-українські угоди з боку Києва. Зокрема, в травні цього року Україна прийняла рішення про розірвання угоди про співпрацю Москви і Києва у військовій сфері та в галузі військової розвідки, а також про взаємну охорону секретної інформації, нагадує RT . Пізніше київські політики пропонували розірвати з РФ угоду про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, договір про спільний контроль на кордоні Росії і України, а також про автомобільне сполучення між двома країнами.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация