Росію дратує втрата контролю над Україною і Грузією

На десяту річницю війни проти Грузії російська армія влаштувала маневри в сепаратистської Абхазії в той час, як поблизу Тбілісі тривають навчання НАТО. На десяту річницю війни проти Грузії російська армія влаштувала маневри в сепаратистської Абхазії в той час, як поблизу Тбілісі тривають навчання НАТО

Ілюстрація REUTERS

На території військової бази Вазіані в четвер почалися двотижневі військові навчання під назвою «Noble Partner 2018», в яких беруть участь 10 країн НАТО, серед яких і Польща.

своїх солдатів прислали також Україна , Азербайджан і навіть Вірменія, яка залишається одним з найближчих військових союзників Росії. США надіслали до Грузії більше тисячі військових на бронетранспортерах Bradley, танки Abrams, вертольоти Blackhawk і Apache.

«Ви стоїте зараз на землі, 20% якої абсолютно незаконно окупує наш сусід - Росія», - сказав на відкритті навчань президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, пише Rzeczpospolita .

Грузинський лідер нагадав про так званої «п'ятиденної» війні з Росією. У вівторок країна буде відзначати 10 річницю тих подій, під час яких сепаратисти в Абхазії і Південній Осетії оголосили про «незалежність», яку крім Росії визнали хіба що Венесуела, Нікарагуа, Науру і Сирія. Російські солдати накреслили і контролюють «кордону» цих так званих «республік». За це Тбілісі вже 10 років не веде ніяких дипломатичних відносин з Кремлем, звинувачуючи його в окупації грузинської території.

Читайте також Реакція РФ на вступ України в НАТО буде "вкрай негативною" - Путін

На початку серпня американський «Національний демократичний інститут» опублікував результати опитування, які свідчать, що 75% жителів Грузії підтримують вступ їхньої країни в НАТО. Про перспективу членства в альянсі грузини мріють вже більше десятиліття. У квітні 2008 року під час саміту НАТО в Бухаресті було оголошено, що це лише питання часу, а Тбілісі (як і Київ) повинен отримати план дій для отримання членства. Однак, через кілька місяців після цього російські танки підійшли до грузинської столиці.

З того часу всі саміти НАТО для Грузії завершуються лише розмитими заявами.

"Під час останнього саміту в Брюсселі Грузія вперше за 10 років не отримала зовсім нічого. Протягом попередніх років приймалися рішення про відкриття тренувальних центрів і надання значної підтримки грузинської армії. А в цьому році зовсім нічого. У НАТО є такі країни, які не хочуть, щоб Грузія вступила в альянс. Йдеться перш за все про Німеччині та інших країнах, які не хочуть ще більше загострювати конфлікт з Росією », - сказав Rzeczpospolita грузинський політолог і публіцист Дімітрі Аваліані.

Читайте також Washington Post: Війна в Україні дає відповідь на питання навіщо розширювати НАТО

«Навчання потрібні, але цього мало. Ситуація залишатиметься напруженою і нічого не можна виключати, поки Грузія не отримає чіткої гарантії безпеки », - додав він.

Нервову реакцію в Москві викликає навіть тимчасова присутність військ США на Кавказі. Адже вона з імперських часів вважає регіон своєї «території впливу». Російський МЗС засудив вчення Noble Partner 2018 і їх проведення в Грузії, назвавши їх спробою «натиснути» на Абхазію, Південну Осетію і Росію. Хоча в цей же час в сепаратистської Абхазії, де Москва розмістила свою військову базу, проходять російські маневри, в яких беруть участь 2,5 тисячі солдатів і 600 одиниць бойової техніки.

«Російська 58-я армія (вона брала участь у війні проти Грузії в 2008 році - ред.) Має багатий досвід, а якщо буде потрібно, реакція російського президента буде блискавичною», - сказав Rzeczpospolita глава російського «Центру військово-політичних досліджень» при престижному московському інституті міжнародних відносин Олексій Подберезкин.

«Протягом 300 років Грузія була частиною Росії, то ж стосується України. Ніколи ці країни не були незалежними », - додав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация