Рослинний світ

  1. Рослини занесені в червону книгу

Загальний опис рослинного світу свого району

Близько половини території Кяхтінского району зайнята лісами (40%) Близько половини території Кяхтінского району зайнята лісами (40%). В основному хвойні насадження (сосна звичайна і модрина сибірська).

У червні сосна цвіте і жовта пилок її у великій кількості розноситься вітром, покриваючи іноді всю поверхню лісових озер, річок. Пилок сосни може полетіти на дуже далеку відстань, тому що у неї є спеціальне пристосування для польоту - два порожніх повітряних мішка.

Насіння навесні проростають. Молоді сосонки швидко ростуть, вони не бояться ні морозів, ні вологи, ні посухи, ні вітрів, але сосні потрібне сонячне світло.

У сосни міцне коріння, стійкий стовбур, і вона не вимоглива до умов життя. У сосни міцне коріння, стійкий стовбур, і вона не вимоглива до умов життя

У модринових лісах світло і радісно, ​​ростуть яскраві квіти. Модрина невибаглива.

Вона росте в найсуворіших умовах, для неї на перешкоді не служать ні круті схили гір, ні кам'янисті або болотисті грунту.

Модрина в нашому суворому краї зростає швидше за всіх і вище всіх дерев.

Наукова назва роду походить від кельтського слова рясний "- по здатності дерева давати велику кількість смоли, звідси у галльських племен означало" смола ".

Наші соснові ліси заселені мурахами роду форміка. Вони є активними санітарами лісу, знищують величезна кількість жуків, личинок, а головне, неволосістих гусениць - хвої -лістогризущіх шкідників. Ці мурахи воліють хвойні ліси.

Близько 40% площі лісів становить таежная зона. У тайзі зростає кедр, площа кедрових насаджень становить ... га.

На початку червня цвіте тайга, буйно порошать кедри від найменшого подиху вітру, вибухають жовтими хмарками найменшої пилку.

Мільярди пилинок наповнюють повітря, шаром покривають одяг, руки, обличчя Мільярди пилинок наповнюють повітря, шаром покривають одяг, руки, обличчя. Пилок осідає на поверхню озера, на траву. До кінця серпня вже характерні добові коливання температури. Процес вегетації змінюється почкозаложеніем і масовим плодоносінням рослин.

У народі кажуть: "Коль овес задзвеніли то і горіхи поспіли".

Близько 40% площі лісів становить таежная зона. У тайзі зростає кедр, площа кедрових насаджень становить ... га. На початку червня цвіте тайга, буйно порошать кедри від найменшого подиху вітру, вибухають жовтими хмарками найменшої пилку. Мільярди пилинок наповнюють повітря, шаром покривають одяг, руки, обличчя. Пилок осідає на поверхню озера, на траву. До кінця серпня вже характерні добові коливання температури.

Процес вегетації змінюється почкозаложеніем і масовим плодоносінням рослин. У народі кажуть: "Коль овес задзвеніли то і горіхи поспіли".

Ліси рясніють брусницею, смородиною, чорницею і різними видами грибів. Ліси рясніють брусницею, смородиною, чорницею і різними видами грибів

Флора представлена ​​тайговими, болотними, гірськими, степовими, меморіальними видами квіткових рослин і налічує близько 2 тисяч видів. Лікарські рослини з успіхом застосовуються в народній і тибетській медицині.

Рослинний світ як біологічний ресурс

Рослинний світ дає людині їжу і корми, паливо і сировину Рослинний світ дає людині їжу і корми, паливо і сировину. З давніх-давен людина використовувала плоди корисних дикорослих рослин - ягоди, горіхи, фрукти, гриби. Тисячі рослин - трави і чагарники - сировина для виробництва ліків.

Ліси дають людині, крім їстівних плодів, деревину - поделочную і будівельну, хімічна сировина. У Кяхтінского районі широко використовують в їжу лісові ягоди: брусницю, чорницю, обліпиху і т.д. Читати далі Ліси дають людині, крім їстівних плодів, деревину - поделочную і будівельну, хімічна сировина

Унікальні ботанічні об'єкти

Курорт Кіран Курорт Кіран. Лікувальні грязі. Курорт Кіран - один з найстаріших в Бурятії. Місцевим жителям він був відомий давно, а вперше серед європейців його описав натураліст і мандрівник П.С. Палас в «Подорожі по різних провінціях Російської держави в 1773 - 1788 рр.».

У 1825 році тут була побудована перша грязелікарня. Саме тут Кяхтінского купці, одні з найбагатших в царській Росії, часто відпочивали і лікувалися. У сусідньому селі Усть-Кіран перебували їхні дачі. До речі, в кінці XIX - початку XX століття тут добували поварену сіль. Так, в 1895 році з Кирана добули 31000 пудів харчової солі.

У наступному році зразки Кіранская солі представили на Всеросійській Нижегородської виставці. Озеро невелике, його довжина коливається від 1 до 3 км, ширина в середньому 700 м. У наступному році зразки Кіранская солі представили на Всеросійській Нижегородської виставці

Гора Великий Кумин. Труднопрохідна хащі. На одному квадратному метрі там росте в середньому близько п'яти дерев! Крім того, місця там майже дикі і на шляху цілком можлива зустріч зі зміями, а то і ведмедем.

Недалеко від села Мурочі приблизно 4 - 5 км. перебувати гора Великий Кумин (Кумин ХАІ). Місцеві жителі ставляться до гори Великий Кумин. як до священної гори, шанобливо називаючи її Кумин - Хан. За переказами на вершині гори знаходиться місце проживання великого Кумин - Хана, покровителя прилеглої до гори місцевості, який охороняє і оберігає місцевих жителів, сприяє їх благополучного життя і зростання багатства.

Рослини занесені в червону книгу

Попередня сторінка Наступна сторінка

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация