Росспоживнагляд Комі виступає за повернення ГОСТів на продукти харчування «БНК

Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів виступає за повернення ГОСТів в правила виробництва харчової продукції. У наглядовому органі вважають, що посилення правил виробництва дозволить підвищити якість товарів, що випускаються. При цьому у регіонального управління Росспоживнагляду претензій до якості продуктів, що випускаються в Комі, немає. Федеральна служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів виступає за повернення ГОСТів в правила виробництва харчової продукції

Фото Віктора Бобиря

Напередодні Всесвітнього дня захисту прав споживачів фахівці Росспоживнагляду Комі поділилися своїм баченням проблеми якості харчових продуктів, що випускаються на території Росії. У експертів накопичився великий список претензій до виробників, які працюють за власними технічними умовами на шкоду смаку і якості. Вони впевнені, що вирішити проблему дозволить ряд заходів, що посилюють правила виробництва.

Вони впевнені, що вирішити проблему дозволить ряд заходів, що посилюють правила виробництва

- Всі технічні регламенти будуються на забезпеченні безпеки продуктів, питання якості сьогодні відійшли на другий план. Зараз федеральна служба виходить з ініціативою внесення відповідних змін до законодавства, щоб повернутися до питань якості. При цьому в законі про технічні умови харчових продуктів є такий пункт, який визначає, що всі технічні умови за якістю продуктів не повинні бути нижче зазначених в Гості, - розповіла про плани служби заступник керівника Росспоживнагляду Комі Олена Нікіфорова.

При цьому, за словами головного санітарного лікаря Комі Людмили Глушкової, вироблена в Комі продукція зауважень у фахівців Росспоживнагляду не викликає. Інспектори чітко знають, з яких продуктів на якому виробництві і в яких умовах в Комі проводиться вся харчова продукція.

- Та продукція, яка випускається на території республіки Комі, в плані ознак фальсифікації, безумовно, краще. Для наших товаровиробників в плані натуральності і корисності немає проблем. Є інша проблема - складна логістика, труднощі в доставці. А звідси виникає інша проблема - вже епідеміологічна, тобто наслідки недотримання умов транспортування і терміну придатності, - пояснила Людмила Глушкова.

У плані фальсифікації і низької якості місцеві товаровиробники не звучать за підсумками нагляду за 2016 рік. Зате в цілому по безпеці продуктів харчування питання виникали неодноразово. Так, всього були визнані невідповідними безпеки за мікробіологічними значенням 8,3% продуктів, перевірених фахівцями Росспоживнагляду Комі. Найчастіше це були молоко і молочна продукція, птиця і яйця, кулінарні вироби підприємств громадського харчування, в тому числі і ті, що готуються у великих мережевих магазинах, пиво і мінеральні води. З ознаками фальсифікації протягом 2016 року була виявлена ​​8% молочних продуктів, 5,3% м'ясних консервів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация